Boliwia ze względu na swoje niesamowite położenie nazywana jest Tybetem Ameryk. Jest to najwyżej położony i najtrudniej dostępny kraj Ameryki Łacińskiej. Właśnie to położenie sprawia, że co krok zaskakuje nas zapierającymi dech w piersiach krajobrazami.

Znajdziemy tu wysokie, ginące w chmurach szczyty Andów, dzikie, tropikalne dżungle oraz malownicze dorzecza Amazonki. Jednak krajobrazy to nie wszystko. Boliwia posiada również wyjątkową kulturę, którą tworzy mieszanka religii katolickiej, dawnych wierzeń i tradycji indiańskich. To tu zobaczymy największą pustynię solną na świecie, kolorowe laguny oraz największe na kontynencie jezioro. Spotkamy również zaskakujących ludzi – Indian, kobiety w melonikach, słynne walczące na ringach zapaśniczki a nawet… czarownice.

Termin: kwiecień/maj 2019

Ilość osób: 6-10 + (pilot, fotograf, lokalny przewodnik)

Noclegi: w lokalnych hostelach, pokoje wieloosobowe, lub dwuosobowe (w zależności od miejsca)

Przejazdy: jeep, lot wewnętrzny.

Dlaczego warsztaty fotograficzne?

Boliwia to kraj posiadający niesamowite walory przyrodnicze, wyjątkowe i malownicze krajobrazy aż proszą się, by uchwycić je na zdjęciu. Kolejnym niesamowicie fotogenicznym elementem kraju są ludzie – Indianie, kobiety w melonikach, zapaśniczki. Targ czarownic natomiast jest miejscem wprost stworzonym do street photo.

Kurs fotograficzny:

Obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Na początku pokażemy jak obsługiwać aparat, poznasz wszystkie niezbędne funkcje, które pomogą Ci zaprzyjaźnić się ze sztuką fotografii. Sama obsługa jest niczym bez teorii, dlatego na tym skupimy się w następnej kolejności. Poznasz zasady kompozycji, abyś mógł poprawnie budować kadr. Będziemy oglądać i analizować zdjęcia mistrzów. Nie zabranie nam również czasu na omawianie i dyskutowanie na temat wykonanych podczas wyjazdu fotografii. Najbardziej skupimy się jednak na praktyce i wypróbujemy wszystkie dziedziny fotografii podróżniczej – reportaż, portret, krajobraz i street photo.

Poziom zaawansowania dostosowujemy indywidualnie do każdego uczestnika, dlatego nie ważne czy dopiero zaczynasz fotografować, czy już znasz podstawy – zatroszczymy się o Twój rozwój.

 

 

PROGRAM WYPRAWY:

Dzień 1

Przelot z Warszawy do La Paz.

Drugi 2

Rozpoczniemy od zwiedzania najwyżej położonej stolicy świata – La Paz. Dolina w której leży miasto znajduje się na wysokości 3600-4100 m n.p.m. i otaczają ją górskie wzniesienia widoczne z każdego punktu. Mimo wysokiego położenia, jest to najbardziej rozwinięte miasto w całym kraju. Zwiedzanie La Paz zaczniemy od Plaza Murillo, przy którym znajduje się wiele zabytków: m.in. Katedra, Pałac Prezydencki czy budynek Zgromadzenia Narodowego. Spacerując kolorową ulicą z czasów kolonialnych przejdziemy do muzeum koki, gdzie zobaczymy historię zażywania koki oraz dowiedziemy się do czego jest obecnie wykorzystywana.

Odwiedzimy wielkie, otwarte markety i słynny targ czarownic. Komu nie straszne czary, będzie mógł kupić tajemnicze mikstury.

Dzień 3

Rano udamy się do Doliny Księżycowej (Valle de la Luna) a po południu czekają nas pełne emocji walki boliwijskich zapaśniczek czyli Cholitas Wrestling.

Dzień 4

Tego dnia naszym celem będzie jezioro z pływającymi wyspami. Pochodzenie nazwy tego niezwykłego akwenu wodnego „Titicaca” wywodzi się z języka Indian Keczua i Ajmara. „Titi” to puma a „caca” to królik. W tłumaczeniu oznacza pumę polującą na króliki i taki kształt (przy odrobinie wyobraźni ;)) można rozpoznać w ogólnym zarysie akwenu.

Na jeziorze Titicaca znajduje się kilka naturalnych wysp (Amantani, Taquile, Suriqui, Isla del Sol oraz ponad 40 niewielkich sztucznych wysepek pływających (zwanych Uros), z których część jest zamieszkana przez Indian Uro. My odwiedzimy Wyspę Słońca gdzie według legend Inków narodził się biały bóg Wirakocza oraz pierwsi Inkowie: Manco Capac oraz jego siostra, a zarazem żona Mama Ocllo, a także samo Słońce czyli Inti. Wyspa ta jest wciąż miejscem świętym dla zamieszkujących Boliwię oraz Peru Indian Ajmara i Keczua.

Noc spędzimy w Copacabana, miasteczku, które trochę przypomina śródziemnomorskie kurorty, jednak to co nam przypomni, że jesteśmy w Boliwii to niska temperatura zarówno powietrza, jak i błękitnej wody.

Dzień 5

Tego dnia wstajemy bardzo wcześnie, ponieważ czeka nas przejazd do inkaskich ruin Tiwanaku.

Po południu wracamy do La Paz skąd mamy przelot do Santa Cruz.

Dzień 6, 7 i 8

Te dni spędzimy w Parku Narodowym Amboró, który wchodzi w skład Korytarza Ekologicznego Vilcabamba-Amboro, łączącego cenne przyrodniczo obszary Peru i Boliwii.  Podczas pobytu czeka nas spacer w niesamowitej scenerii wulkanów, bujnej roślinności i wodospadów. Dla chętnych możliwość kąpieli w rajskiej scenerii natury.

Dzień 9

Tego dnia wcześnie rano udamy się do Sucre, nazywanego białym miastem. Piękne pałace, wspaniałe fasady budynków robią wrażenie a stare miasto jest wpisane na listę UNESCO.

Dzień 10

Tego dnia czeka nas kilkugodzinny transfer do Tupizy, skąd następnego dnia rozpoczniemy eksploracje jednego z najpiękniejszych Parków Narodowych w Boliwii.

Dzień 11, 12, 13, 14

Czeka nas kilkudniowa wycieczka jeepami po najpiękniejszych zakątkach Parku, zakończona spektakularnym wschodem słońca na pustyni solnej Salar de Uyuni.

Podczas wycieczki odwiedzimy także piękne kolorowe laguny z flamingami i stadami spacerujących lam

(Laguna Kollpa, Laguna Hedionda, Laguna Colorada, Lagunas Altiplánicas, Laguna Verde)

wulkany i gorące źródła w których będziemy rozkoszować się kąpielą.

Odwiedzimy parujące gejzery i mniejsze pustynie solne.

Na wycieczkę jedzie z nami kucharka, która będzie nam przygotowywała posiłki w czasie drogi.

Wyprawa jest dość wymagająca, ponieważ spać będziemy na dużej wysokości (4800 -5000 n.p.m.).

Temperatury będą niskie dlatego obowiązkowo zabieramy ze sobą ciepłe ubrania. Jednak gwarantujemy, że spektakularne widoki i kontakt z naturą będą warte tych drobnych niedogodności.

Dzień 15

Tego dnia wracamy już do La Paz

Dzień 16

Powrót do Polski

CENA:

Minimalna liczba osób – 6

Maksymalna liczba osób – 10

Koszt wyprawy dla grupy do 7 osób – ok. 4000 zł + 840 euro / os.

Koszt wyprawy dla grupy 8 – 10 osób – ok. 3500 zł + 840 euro / os.

CENA ZAWIERA:

  • kurs fotograficzny
  • noclegi ze śniadaniami w hostelach
  • transport po Boliwii wraz z przelotami wewnętrznymi
  • wycieczki i bilety wstępu na atrakcje zawarte w programie
  • wyżywienie podczas wycieczek po Parkach Narodowych Parque Nacional Amboró i Eduardo Avaroa National
  • opiekę pilota

CENA NIE ZAWIERA :

  • biletów lotniczych 3500 – 4200 zł
  • obiadów, kolacji i napojów – poza wycieczkami w Parkach Narodowych(tam jest pełne wyżywienie)napiwków dla kucharki i kierowcy w parku (uznaniowo)
  • ubezpieczenia
  • wydatków własnych

HARMONOGRAM WPŁAT:

Zaliczka – przelew w momencie zapisu 500 zł. Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.

 

Nie zwlekaj, ilość miejsc ograniczona!

 

Zapisz się lub zadaj nam pytanie: