Boliwia ze względu na swoje niesamowite położenie nazywana jest Tybetem Ameryk. Jest to najwyżej położony i najtrudniej dostępny kraj Ameryki Łacińskiej. Właśnie to położenie sprawia, że co krok zaskakuje nas zapierającymi dech w piersiach krajobrazam

Znajdziemy tu wysokie, ginące w chmurach szczyty Andów, dzikie, tropikalne dżungle oraz malownicze dorzecza Amazonki. Jednak krajobrazy to nie wszystko. Boliwia posiada również wyjątkową kulturę, którą tworzy mieszanka religii katolickiej, dawnych wierzeń i tradycji indiańskich. To tu zobaczymy największą pustynię solną na świecie, kolorowe laguny oraz największe na kontynencie jezioro. Spotkamy również zaskakujących ludzi – Indian, kobiety w melonikach, słynne walczące na ringach zapaśniczki a nawet… czarownice.

Termin: 3 listopada– 18 listopada 2019

Ilość osób: 6-10 + (pilot, fotograf, lokalny przewodnik)

Noclegi: w lokalnych hostelach, pokoje wieloosobowe, lub dwuosobowe (w zależności od miejsca)

Przejazdy: jeep, loty wewnętrzne

Dlaczego warsztaty fotograficzne?

Boliwia to kraj posiadający niesamowite walory przyrodnicze, wyjątkowe i malownicze krajobrazy aż proszą się, by uchwycić je na zdjęciu. Kolejnym niesamowicie fotogenicznym elementem kraju są ludzie – Indianie, kobiety w melonikach, zapaśniczki. Targ czarownic natomiast jest miejscem wprost stworzonym do street photo.

Kurs fotograficzny:

Obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Na początku pokażemy jak obsługiwać aparat, poznasz wszystkie niezbędne funkcje, które pomogą Ci zaprzyjaźnić się ze sztuką fotografii. Sama obsługa jest niczym bez teorii, dlatego na tym skupimy się w następnej kolejności. Poznasz zasady kompozycji, abyś mógł poprawnie budować kadr. Będziemy oglądać i analizować zdjęcia mistrzów. Nie zabranie nam również czasu na omawianie i dyskutowanie na temat wykonanych podczas wyjazdu fotografii. Najbardziej skupimy się jednak na praktyce i wypróbujemy wszystkie dziedziny fotografii podróżniczej – reportaż, portret, krajobraz i street photo.

Poziom zaawansowania dostosowujemy indywidualnie do każdego uczestnika, dlatego nie ważne czy dopiero zaczynasz fotografować, czy już znasz podstawy – zatroszczymy się o rozwój Twoich umiejętności.

 

 

PROGRAM WYPRAWY:

Rozpoczniemy od zwiedzania najwyżej położonej stolicy świata – La Paz. Dolina w której leży miasto znajduje się na wysokości 3600-4100 m n.p.m. i otaczają ją górskie wzniesienia widoczne z każdego punktu. Mimo wysokiego położenia, jest to najbardziej rozwinięte miasto w całym kraju. Zwiedzanie La Paz zaczniemy od Plaza Murillo, przy którym znajduje się wiele zabytków: m.in. Katedra, Pałac Prezydencki czy budynek Zgromadzenia Narodowego.

Odwiedzimy wielkie, otwarte markety i słynny targ czarownic. Komu nie straszne czary, będzie mógł kupić tajemnicze mikstury. Czekają nas także pełne emocji walki boliwijskich zapaśniczek czyli Cholitas Wrestling.

 

 

 

Jezioro z pływającymi wyspami „Titicaca”

Pochodzenie nazwy tego niezwykłego akwenu wodnego „Titicaca” wywodzi się z języka Indian Keczua i Ajmara. „Titi” to puma a „caca” to królik. W tłumaczeniu oznacza pumę polującą na króliki i taki kształt (przy odrobinie wyobraźni ;)) można rozpoznać w ogólnym zarysie akwenu.

Na jeziorze Titicaca znajduje się kilka naturalnych wysp (Amantani, Taquile, Suriqui, Isla del Sol oraz ponad 40 niewielkich sztucznych wysepek pływających (zwanych Uros), z których część jest zamieszkana przez Indian Uro. My odwiedzimy Wyspę Słońca gdzie według legend Inków narodził się biały bóg Wirakocza oraz pierwsi Inkowie: Manco Capac oraz jego siostra, a zarazem żona Mama Ocllo, a także samo Słońce czyli Inti. Wyspa ta jest wciąż miejscem świętym dla zamieszkujących Boliwię oraz Peru Indian Ajmara i Keczua. Odwiedzimy także Copacabana, miasteczko, które trochę przypomina śródziemnomorskie kurorty, jednak to co nam przypomni, że jesteśmy w Boliwii to niska temperatura zarówno powietrza, jak i błękitnej wody.

Tiahuanaco

Stanowisko archeologiczne, dawne centrum kultury o tej samej nazwie. Architektura miasta charakteryzuje się płaskorzeźbami, stelami i wielkimi blokami skalnymi. Ten największy, położony na 3800 m n.p.m. ośrodek kultury andyjskiej wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Potosi

Założone w 1545 roku, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Słynne ze swej kopalni srebra było kiedyś najbogatszym miastem całej Ameryki Południowej. Legenda głosi, że ze srebra wydobytego z Cerro Rico można by zbudować most pomiędzy Potosi i Hiszpanią. Choć lata świetności tego miejsca minęły dawno temu, niewątpliwie nadal warto je odwiedzić.

 

 

Sucre

Z Potosi zrobimy sobie jednodniową wycieczkę do Sucre, konstytucyjnej stolicy Boliwii. Położne na wysokości około 2700 m n.p.m. zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Tupiza

Niewielka miejscowość, głównie znana jako baza wypadowa do Parku Narodowego Eduardo Avaroa i Salar de Uyuni.

Rezerwat fauny andyjskiej Eduardo Avaroa ( 4 dniowa wycieczka)

(Laguna Kollpa, Laguna Hedionda, Laguna Colorada, Lagunas Altiplánicas, Laguna Verde)

Podczas wycieczki odwiedzimy także piękne kolorowe laguny z flamingami i stadami spacerujących lam

 

wulkany i gorące źródła w których będziemy rozkoszować się kąpielą.

Salar de Uyuni

Największe solnisko świata (10 582 km²) oraz jeden z najbardziej płaskich obszarów na świecie, gdzie różnica wzniesień wynosi niecałe 41 cm. Idealne miejsce dla fotografów, gdzie oprócz magicznego wschodu słońca można pobawić się perspektywą.

CENA: 4000 zł + 1000 euro / os.

ILOŚĆ OSÓB 6-10

CENA ZAWIERA:

 • kurs fotograficzny
 • noclegi w hostelach (pokoje 2, 3 i 4 osobowe)
 • transport po Boliwii wraz z przelotami wewnętrznymi
 • wycieczki i bilety wstępu na atrakcje zawarte w programie
 • wyżywienie podczas wycieczki do Reserva Nacional de Fauna Andina Eduardo Avaroa (4 dni)
 • opiekę pilota

CENA NIE ZAWIERA :

 • biletów lotniczych 3200 – 4200 zł
 • śniadań, obiadów, kolacji i napojów ( ok 600 – 900 zł)
 • napiwków dla kucharki i kierowcy w parku (uznaniowo)
 • wycieczek fakultatywnych w ostatnim dniu
 • ubezpieczenia
 • wydatków własnych

HARMONOGRAM WPŁAT:

Zaliczka – przelew w momencie zapisu 500 zł (w przelewie proszę napisać ZALICZKA NA WYJAZD Boliwia). Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.

1 rata – przelew do 31 stycznia – 3500 zł

2 rata – koszt biletu

3 rata – płatne gotówką w walucie 1000 Euro na lotnisku w dniu wylotu.

 

Nie zwlekaj, ilość miejsc ograniczona!

 

Zapisz się lub zadaj nam pytanie:

Ba Na Hills – na koniec naszego pobytu odwiedzimy jedną z najnowszych atrakcji Wietnamu. Otwarty w 2018 roku Złoty Most zawisł na wysokości 1400 m w okolicach górskiego resortu Ba Na Hills. Będziemy mogli podziwiać z niego niezapomniane widoki na okoliczne szczyty i doliny.