Zapisz się bez ryzyka!


Gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki w przypadku rezygnacji lub odwołania wyjazdu!
Szczegóły w regulaminie.

Pakuj Plecak i ruszaj z nami do Puszczy Noteckiej, by przeżyć prawdziwą, bushcraftową przygodę!

Nie trzeba jechać do odległych krajów, by przeżyć prawdziwie dziką przygodę. Zapraszamy Was na survival do Puszczy Noteckiej, podczas którego poczujecie się jak Bear Grylls! Będziemy nocować w hamakach, w samodzielnie przygotowanym obozowisku i poznamy tajniki przetrwania w dziczy. Odbędziemy trening łucznictwa (bezkrwawy 🙂 ), zabawimy się w podchody, wykąpiemy w jeziorze, a wieczorami przy ognisku snuć będziemy leśne opowieści.

Koszt – 450zł/os.
Termin: 26-28 czerwca 2020
Kameralna grupa: 8-10 osób
Hurra! Są jeszcze wolne miejsca!

Na wyjazdy po Polsce nie przysługują rabaty Pakuj Plecak.

Program:

Piątek, 26 czerwca 2020

O godzinie 17:00 spotykamy się wszyscy w umówionym miejscu, gdzie zostawiamy nasze samochody i żegnamy się z cywilizacją. Przygotujemy wspólną kolację na ogniu (który wcześniej nauczymy się krzesać) i rozbijemy obozowisko. Czeka Was niezwykłe przeżycie – nocleg na hamaku rozwieszonym pomiędzy drzewami. Zdziwicie się, jak wygodne jest to łoże, i jak wspaniale do snu koją odgłosy nocnego lasu.

Sobota, 27 czerwca 2020

Kolejny dzień wypełniony będzie atrakcjami. Podczas spaceru będziemy wyglądać licznej fauny i zorganizujemy sobie turniej łuczniczy o puchar „Wąsatego Janusza Bushcraftu”!
Po południu zabawimy się w podchody, a wieczór spędzimy nad brzegiem jednego z malowniczych jezior. Tutaj ochłodzimy się w wodzie, przygotujemy sobie kolację i spędzimy kolejny miły czas przy ognisku. Na noc znów zagłębimy się w las.

Niedziela, 28 czerwca 2020

Ostatniego dnia naszej przygody, czeka nas wędrówka powrotna. Pożegnamy się po obiedzie i rozjedziemy do domów, z przewietrzonymi głowami i naładowanymi akumulatorami.

Koszt – 450zł/os.

Cena obejmuje:

 • dwie doby wspaniałej przygody w największym kompleksie leśnym w Polsce
 • opiekę doświadczonego bushcraftera
 • wypożyczenie sprzętu niezbędnego podczas wyprawy – hamaki, plandeki, osprzęt do gotowania
 • produkty spożywcze do przygotowania posiłków

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu
 • śpiworów (należy mieć własny)
 • napojów
 • przekąsek
 • innych wydatków własnych
 • ubezpieczenia

Wyjazd ma charakter survivalowy, standard „all inclusive” nie jest przewidziany 😉

 
 
 

Harmonogram płatności:

 • 250zł – w momencie zapisu. Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.
 • I rata: 200zł – płatna na miejscu w gotówce.

Wyprawę prowadzi:

Marek Hilgendorf

Znany w środowisku bushcraftowym jako Wąsaty Janusz Bushcraftu. Facet z ponad 20 letnim doświadczeniem w wałęsaniu się po lasach, zarówno w klimacie tradycyjnym, historycznym, jak i nowoczesnym. Choć wyraz twarzy o tym nie świadczy, tryska poczuciem humoru, zna milion ciekawych opowieści z leśnych szlaków i chętnie pokaże, że nie trzeba jechać na koniec świata, by doświadczyć kontaktu z naturą i nabyć nowych umiejętności. Łucznik, jeździec i rekonstruktor historyczny z ciekawym podejściem do bushcraftu, które obejrzysz na jego kanale na YouTube.

Jan Skwara

Fotograf i podróżnik. Laureat wielu międzynarodowych i krajowych konkursów fotograficznych (m.in. finalista „Travel Photographer of the Year” i trzykrotny zwycięzca konkursu „Kadry ze Świata”), wyróżniany w dziedzinie fotografii podróżniczej, portretowej, reporterskiej i sportowej. Jego zdjęcia publikowane były m.in. w National Geographic Traveler, Poznaj Świat, Digital Camera UK i Magazynie Turystyki Górskiej NPM. Prezentował zdjęcia podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. „Indyjskie Misteria”, „Photocrowd & Alamy Exhibition London 2015”, „Podróże okiem Polaków”, „Polska – konteksty”). Jego prace można obejrzeć na stronie www.

Zapisz się na wyprawę!

Telefonicznie: 503 804 057 lub poprzez formularz: