„Tak naprawdę cała ta Japonia jest czystym wymysłem. Nie ma ani takiego kraju, ani takich ludzi” – pisał Oscar Wilde, dla którego podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni wydawała się czymś niezwykłym. A jednak Japonia istnieje i od lat przyciąga podróżników chcących poznać jej wyjątkowy klimat. To kraj mający wiele do zaoferowania, od fascynującej kultury,  przez najpiękniejsze krajobrazy po najnowsze rozwiązania technologiczne.

Wybieramy się do Japonii jesienią, kiedy kraj mieni się niezwykłymi barwami, wciąż jest ciepło i przyjemnie, a co najważniejsze nie będzie, aż tylu turystów jak np. na wiosnę. 

 

TRASA:

TOKIO / NIKKO / FUJI / KYOTO/ OSAKA / NARA / HIMEJI / HIROSHIMA / MIYAJIMA

Koszt – 13500 zł


Termin: 24 listopada – 9 grudnia 2022
Kameralna grupa: 8-12 osób
Hurra! Są jeszcze wolne miejsca!

Program:

Tokio

Stolica państwa znajduje się na wyspie Honsiu. Jest to miasto przede wszystkim bardzo tłoczne i niezwykle nowoczesne ale absolutnie konieczne do zobaczenia.   W Tokio nocować będziemy w tradycyjnej dzielnicy Ueno, która jest także jednym z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w mieście. To również miejsce gdzie znajduje się jeden z największych parków, liczne muzea, kluby,  restauracje i inne turystyczne atrakcje. Po stolicy poruszać będziemy się metrem. Odwiedzimy Meji Shrine, przejdziemy się po Omote Sando i Takeshita Dori w Harajuku, pełnej modnych butików i kuszącą wyglądających restauracji.

Wiele miast ma swoje kultowe zabytki czy miejsca po których się je rozpoznaje. Nowy Jork ma Statuę Wolności, Paryż swoją wieżę Eiffla. A Tokio ma swoje Shibuya Crossing. Gigantyczne skrzyżowanie z nigdy się nie kończącym tłumem przechodniów. Znajduje się ono przy stacji Shibuya, tej samej, na której pies o imieniu Hachiko czekał na swego pana przez 10 lat.* Odwiedzimy także Pałac Cesarski, Ogrody Hamarikyu, Muzeum Samurajów,  elektroniczną dzielnicę Akihibarę. Pojedziemy na pyszne sushi do Tsukiji Market, pospacerujemy luksusową ulicą Ginza, a na koniec odwiedzimy bezprecedensowe cyfrowe muzeum sztuli TeamLab Borderless.

* historia ta ukazana została w filmie” Mój przyjaciel Hachiko”.

Nikko

Aby nieco odpocząć od wielkomiejskiego gwaru udamy się do niewielkiej górskiej miejscowości Nikko. Słynie ona z malowniczej lokalizacji pośrodku Parku Narodowego Nikko Kokuritsu Koen oraz kompleksu pięknych świątyń. Odwiedzimy dwie najpiękniejsze oshogu Shrine i Taiyuin a także przejdziemy się malowniczo położonym Shinkyo Bridge.

Góra Fuji

Majestatycznie wyłaniająca się znad jeziora Kawaguchiko, jest znakiem rozpoznawczym Japonii. Fuji to cel wypraw wyznawców Shinto i licznych turystów chcących podziwiać z jej szczytu panoramę kraju.  Od lat inspirowała malarzy, rzeźbiarzy i poetów, nic więc dziwnego, że dla Japończyków urosła do rangi swego rodzaju bóstwa. Nie będziemy wspinać się na szczyt, ale będziemy podziwiać Fuji zarówno 5 th Fuji Station jak i z nad malowniczo położonego jeziora Kawaguchiko, odwiedzimy także położoną w lesie niezwykłą świątynie Kitaguchi Hongu Fuji Sengen Jinja oraz strzelistą Pagodę Chureito. Na koniec przeniesiemy się w czasie w wiosce Saiko Iyashi no Sato Nenba, która słynie z tradycyjnych domów pokrytych strzechą jak za dawnych lat.

Kioto

Dawna stolica i siedziba cesarza, jest prawdziwą perłą w koronie najpiękniejszych miejsc w Japonii. Może za sprawą niezwykłego klimatu starodawnej Japonii, gdzie ubrane w tradycyjne kimona Gejsze, drobnym kroczkiem spacerują po wąskich uliczkach miasta. Tysiące drewnianych budynków, pawilonów herbacianych oraz mnóstwo przepięknych, zabytkowych świątyń sprawiają, że nie chce się wyjeżdżać z tego miasta. Nie da się opisać niesamowitego wrażenia, jaki daje spacer korytarzem utworzonym przez 30000 pomarańczowych ołtarzy w Fushimi – Inari Tara, czy widoku ze Świątyni czystej wody góry Otowa, wzniesionej na zalesionych wzgórzach. Będziemy spacerować starą,  brukowaną uliczką Sanneizaka i mostem Tigetsu Kyo. Odwiedzimy bambusowy raj Arashiyama, i świątynie Tenryū-ji. Udamy się także na ceremonię parzenia herbaty.

 

Osaka

Po spokojniejszym Kioto, wrócimy na chwilę do wielkiej, tętniącej życiem i pełnej zgiełku metropolii.  To trzecie co do wielkości miasto w Japonii jest prawdziwym centrum rozrywki, przemysłu i kultury. Będziemy włóczyć się po ruchliwych ulicach, podziwiać jaskrawe neony i starać się jak najmocniej  poczuć bijące serce Osaki. Pójdziemy na najlepszy street food w mieście, skoczymy na shopping w Dotonbori i odwiedzimy Złoty Zamek (zwany także brokatowym), którego początki sięgają XVI w. 

Nara

W urokliwym Nara, która była pierwszą stałą stolicą Japonii spędzimy jeden dzień. Miasto słynie ze swych kompleksów Tōdai-ji, Saidai-ji, Kōfuku-ji, Kasuga, Gangō-ji, Yakushi-ji, Tōshōdai-ji i pałacu Heijō, które zostały wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako “Zabytki historyczne starożytnej Nary”. Obowiązkowym punktem programu jest Pawilon Wielkiego Buddy ( Daibutsu-den) , największa drewniana budowla na świecie, gdzie znajduje się wielki posąg Buddy Rushany o wysokości 16,2 m. Przygotujcie się na spotkanie z jeleniami sika, których jest w Nara ok 1200 sztuk. Według wierzeń shintoistycznych są one posłańcami bogów. Biegają sobie swobodnie wokół świątyń i wymuszają jedzenie od ludzi 🙂

 

Zamek Himeji

Prawdziwe arcydzieło  architektury i narodowy skarb Japonii. Nazywany jest  „Zamkiem Białej Czapli”, gdyż jego bryła przypomina zrywającą się do lotu czaplę. To obowiązkowe miejsce do odwiedzenia na liście każdego podróżnika odwiedzającego Japonię.

Hiroszima i Miyajima

Samo miasto nie jest zbyt urokliwe, jednak ze względu na jego historię warto odwiedzić i na własne oczy zobaczyć ruiny centrum wystawowego, zachowane jako Pomnik Pokoju upamiętniający zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki 6 sierpnia 1945 roku. Z Hiroszimy popłyniemy promem na wyspę Miyajima aby podziwiać niezwykłą świątynie z przepiękną bramą Torii, zbudowaną z drewna kamforowego i mierzącą 16 metrów wysokości. Jest to bezsprzecznie jedna z najwyższych pozycji na naszej liście miejsc do zobaczenia w Japonii.

Onseny

Naturalne, gorące źródła, na których zbudowano kąpieliska to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez Japończyków. Jest jedna kilka zasad, które obowiązują w tym miejscu. Onseny nie są koedukacyjne, osobno kąpią się panie, osobno panowie. W onsenie przebywa się całkowicie nago. Jeśli posiadasz tatuaż, możesz nie zostać wpuszczony do wspólnej łaźni, gdyż posiadanie tatuaży jest w Japonii kojarzone z gangami yakuzy. 

 

 

Koszt – 13500 zł

Noclegi: w sprawdzonych hostelach, pokoje 2 -4 osobowe.
Przejazdy: metro, shinkansen, pociągi podmiejskie, łódka

Cena obejmuje:

 • 14 noclegów
 • śniadania
 • transfer na lotnisko i z lotniska
 • przejazdy lokalnymi środkami transportu (metro, shinkansen, pociągi miejskie, łódka)
 • przechowalnie bagażu w Himeji i Hiroszimie
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 •  ubezpieczenie podróżne 
 • pamiątkową koszulkę

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych (2200 – 2800 zł/os)
 • obiadów i kolacji
 • napojów
 •  testów na koronowirusa ( jeśli będą wymagane)
 • szczepień (zalecane: błonica, tężec, krztusiec wirusowe zapalenie wątroby typu A+B, japońskie zapalenie mózgu, kleszczowe zapalenie mózgu )
 • wydatków własnych

Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych, ubezpieczenia i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

Wyjazd ma charakter backpackerski, będziemy się przemieszczać głównie lokalnymi środkami transportu i zatrzymywać w niezbyt drogich motelach. Standard „all inclusive” nie jest przewidziany 😉

 

 
 
 

Harmonogram płatności:

 • zaliczka: 500zł – w momencie zapisu. Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.
 • I rata: 4000 zł – do 1.06.2022
 • II rata: zwrot kosztów biletu – do 1.09.2022
 • II rata: 9000 zł – płatne gotówką w walucie euro (ok 2020 euro) w dniu wylotu

Wyprawę prowadzą

Anna Błażejewska i Monika Gutierrez

Zapisz się lub zadaj nam pytanie:

Tel: 503 804 057