Kuba to przepiękne i malownicze krajobrazy, wodospady, jaskinie, piaszczyste plaże i  turkusowe morze. To miejsce gdzie rosną palmy pełne pysznych kokosów a stare, kolorowe samochody mkną ulicami gwarnej Hawany. To właśnie ta kolorowa, roztańczona, pełna uśmiechniętych ludzi wyspa czeka na Twoją rodzinę.

Zapraszamy na wspólny wyjazd przygotowany z myślą także o najmłodszych. Podczas kilkunastu dni  będziemy zwiedzać, poznawać kubańską kulturę i wypoczywać na najpiękniejszych plażach świata.

Termin: 24.11.2019 – 09.12.2019

Noclegi: w casas particulares (prywatnych kwaterach kubańczyków)  pokoje 2 – 3 osobowe. Na Cayo Santa Maria nocleg w hotelu Golden Tulip ( all inclusive)

Przejazdy: samochód, lokalne taksówki

 

Jedź z nami!

Przygotowaliśmy sprawdzony, optymalny plan i obiecujemy, że zrobimy wszystko abyście nie mieli czasu się nudzić 🙂 Doświadczysz prawdziwej nieturystycznej Kuby, a Twoje dzieci zdobędą porządną dawkę informacji na temat życia, kultury i historii tego państwa. Będzie czas na zwiedzanie i odpoczynek.

Przejedziemy się kolorowymi cadilakami, zwiedzimy jaskinie, będzie jazda konna i nauka salsy. Odwiedzimy farmę krokodyli, będziemy pić sok z trzciny cukrowej i pływać w karaibskim morzu.

I jeśli tylko zechcecie zaopiekujemy się Waszymi dziećmi, abyście mogli spędzić trochę czasu we dwoje lub z innymi znajomymi.

Program:

1. Hawana – najbardziej kolorowa stolica świata.

Hawana to jedyna w swoim rodzaju stolica świata. Choć nadszarpnięta zębem czasu (lub jak kto woli systemu) to jednak wciąż zachwyca pięknem architekturą i kolorami.

To tutaj przejedziemy się old schoolowym cadilakiem  i odwiedzimy hotel, w którym bywali Al Capone, Ana Belen czy Charlie Chaplin.

Zajrzymy do Wielkiego Teatru i Capitolio, zbudowanego na wzór Białego Domu.

 

2. Dolina Vińales – wycieczka konna, jaskinie i plażowanie na Playa Jutias.

Dolina Viñales położona w północno-zachodniej części Kuby, słynie z upraw tytoniu, mistycznych zielonych Mogotów i dróg w odcieniu pomarańczy.

Miasteczko choć niewielkie ma swój niebywały urok. Wzdłuż głównej ulicy stoją nisko zabudowane domki, których ganki zdobią drewniane bujane fotele. Rześkie jak w górach powietrze, wycieczka konna na plantacje tytoniu i eksploracja jaskiń to tylko nieliczne atrakcje, które nas tutaj czekają.

 

A kiedy już zapragniecie odpocząć i poleniuchować, wsiądziemy w stary samochód z lat 50 i pojedziemy na plażę Jutias, z białym piaskiem, turkusową wodą i namorzynami.

3. Playa Larga – Zatoka Świń i farma krokodyli.

Ta mała miejscowość leżąca w Zatoce Świń, znanej z nieudanej próby inwazji kubańskich emigrantów na południową Kubę przy wsparciu USA w 1961 r. Można tu doskonale odpocząć od miejskiego gwaru, zanurkować lub poopalać się na plaży.

Jedną z atrakcji jaką odwiedzimy jest farma krokodyli.

4. Cienfuegos i niezwykły wodospad el Nicho.

Cienfuegos zwane „kubańskim Paryżem” to miasto tętniące życiem, które wyróżnia się na tle innych kubańskich miast przede wszystkim zadbanymi i odnowionymi budynkami, architekturą oraz całkiem dobrze zaopatrzonymi sklepami.

Jadąc do Cienfuegos odwiedzimy magiczny wodospad El Nicho położony w niewysokich górach skąd rozpościerają się przepiękne widoki na okolicę. Będzie okazja aby popływać w krystalicznej wodzie i poobserwować niezwykłą przyrodę.

5. Trinidad – najpiękniejsze miasto na Kubie.

Przepiękne kolorowe miasteczko z brukowanymi ulicami, które chyba najbardziej oddaje charakter dawnej Kuby. To właśnie prowincjonalna atmosfera miasta a także jego wspaniale odnowiona kolonialna zabudowa, sprawiają, że Trinidad stawia się zawsze wysoko na liście turystycznych priorytetów podczas podróży na Kubę.

Podczas pobytu w Trinidadzie odwiedzimy jedną z kubańskich szkół.

Mniej więcej 12 km od Trinidadu leży pięknie położona Valle de los Ingenios czyli dolina cukrowa.
Na całym obszarze ok. 270 km2 znajduje się ponad 70 zabytkowych cukrowni a sama dolina została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W dolinie zwiedzimy dwa najistotniejsze punkty – wieżę widokową Manaca Iznaca i plantację San Insidro. Nie zabraknie emocji, gdyż będzie to niezwykła lekcja historii z czasów niewolnictwa.

Wracając zajedziemy na punkt widokowy gdzie będzie okazja do zjechania na linie (canopy tour).

Wybierzemy się także na mały trekking po parku El Cubano w poszukiwaniu wodospadu z podwodnymi jaskiniami.

6. Cayo Santa Maria – Mikołajki pod palmami!

A na koniec dla spragnionych prawdziwych rajskich plaż proponujemy słodkie lenistwo w hotelu Golden Tulip. Biały piasek, turkusowa woda, baseny z animacjami dla dzieci, palmy kokosowe i drinki na zawołanie. Czego chcieć więcej?!

Zapisz się już dziś, bo ilość miejsc jest ograniczona

Koszt:

Cena: ok. 6400 zł /os  (2500 zł + 900 euro )

Dzieci do lat 3 – 50% ceny

Dzieci do lat 5 – 70 % ceny

Ilość osób: 10 -12 osób + (pilot, lokalny przewodnik)

Cena obejmuje:

-noclegi, wyżywienie (śniadania), przejazdy między miastami, przejazdy lokalnymi środkami transportu,  oraz następujące atrakcje:

Hawana: Welcome drink (dla dzieci sok naturalny), przejazd samochodem z lat 50, bilet wstępu na zamek

Vińales –wycieczka konna na plantację tytoniu, wstęp do jaskini La Cueva del Indio, wycieczkę na plażę Jutias i przejazd pod mural la Prehistoria ( nie obejmuje biletu wstępu do Muralu)

Playa Larga – bilet wstępu na farmę krokodyli

Cienfuegos – bilet wstępu nad wodospad El Nicho.

Trinidad: wejście na dyskotekę, wycieczka na plaże Ancon, wycieczka i bilet wstępu nad wodospad El Cubano, wycieczka i bilet wstępu na wieżę Manaca Iznagi oraz wycieczka z angielskojęzycznym przewodnikiem po byłej plantacji trzciny cukrowej San Isidro, lekcja salsy z instruktorem ( 90 min) oraz bilet wstępu na dyskotekę w jaskini dla dorosłych.

Cayo Santa Maria – pobyt w hotelu Golden Tulip all inclusive

 

Cena nie obejmuje:

Biletów lotniczych ok. 2200 -2700 zł.

Obiadów i kolacji (ceny wahają się od 1 do kilkunastu euro za posiłek)

Napojów (woda -1 euro, piwo i drinki od 2 do 4 euro)

Biletu wstępu do muzeum Ernesta Hemingwaya -fakultatywnie

Wycieczki łodzią do wioski indiańskiej na farmie krokodyli – fakultatywnie

Rejsu katamaranem na plaży Ancon (5 -10 euro za os.)

Leżaków i parasoli na plaży (cena od 2 do 3 euro za os. )

Ubezpieczenia

Karty turysty – 100 zł

Wydatków własnych

 Zapraszamy!