Zapraszamy na wyprawę do Maroka.

Maroko jest uznane za najbezpieczniejszy arabski kraj, choć rdzenni mieszkańcy –Berberowie, arabami nie są. To przesympatyczni, gościnni i otwarci nomadzi, którzy za symbol przyjęli yaz, czyli wolnego człowieka. Z pewnością zakochamy się w nich i ich tradycyjnej herbacie przyrządzanej z ziołami i ogromną kostką cukru. Maroko to idealny kierunek dla miłośników jedzenia, bo jedzenie tam jest obłędne- tadżin, harira, przepyszny kuskus, koktajle i świeżo wyciskane soki. Mniam! Nie damy Ci jednak przytyć. :) Przegonimy Cię po malowniczej dolinie Dades, wejdziemy na skały, przeprawimy się przez strumień a na koniec przemierzymy Saharę na wielbłądach.

Termin: 5 – 16 września 2019, kameralna grupa 6-10 osób

 

 

Termin: 5 – 16 września 2019

Ilość osób: 7-10 + (pilot, lokalny przewodnik)

Noclegi: w lokalnych hostelach, pokoje 2 – 3 osobowe

Przejazdy: busy, autokary, taksówki

 

 

Program:

Marrakesz – Marrakesz to zapach świeżych ziół, aromatycznych przypraw i stragany, wśród których trzeba się zgubić. Słynny Plac Djemaa el Fna oferuje nam ogrom atrakcji, od ślimaków w pikantnym sosie, po tańczące małpy, węże, akrobatów, lokalnych muzyków. Spotkamy tu też nosicieli wody ubranych w tradycyjne stroje. To miejsce tętniące życiem, odwiedzają je wszyscy mieszkańcy i turyści tęskniący za dobrą rozrywką. Marrakesz ma w zanadrzu również gratkę dla miłośników architektury i zabytków m.in. słynną medresę Alego ibn Jusufa oraz pałac Bahia.

 

Warzazat – Warzazat to raj miłośników kinematografii. Dlaczego? To tutaj nakręcono ujęcia do takich filmów jak: „Gladiator”, „Klejnot Nilu”, „Aleksander”, „Królestwo Niebieskie” czy „Gra o Tron”. Wyruszymy więc tropem gladiatora i zwiedzimy jedną z najsłynniejszych kasb – Ait Benhaddou.  Ta wyjątkowa budowla została wpisana na listę UNESCO, ceniona jest za swoje malownicze położenie – na zboczu wzgórza nad porośniętymi palmowym gajem brzegami rzeki Warzazat.

 

Boumalne Dades – Hipnotyzujące widoki, wysokie skały, wąskie strumyki, malownicze wioski. To wszystko zobaczymy podczas trekkingu doliną Dades. Zwiedzimy przepiękną okolicę przeciskając się przez skalne szczeliny i brodząc w strumieniu. Trochę się zmęczymy, ale będzie warto, bo spotkamy się w Berberami zamieszkującymi jaskinie i wypijemy przygotowaną przez nich tradycyjną herbatę. Po wędrówce znajdziemy chwilę wytchnienia w jednej z lokalnych wsi, gdzie spędzimy noc i nauczymy się przyrządzać tradycyjną potrawę – tadżin. Nocą chętni będą mogli wykonać zdjęcia gwiazd malujących się nad skalnymi szczytami. A co powiesz na tradycyjne SPA? Nie zabraknie też czegoś dla ciała, wszyscy chętni będą mieli możliwość skorzystania z tradycyjnej łaźni zwanej hammamem.

 

Sahara – Na grzbietach wielbłądów pojedziemy w głąb pustyni, gdzie oczekiwać będziemy na bajeczny zachód słońca. Spędzimy noc na Saharze ucztując i grając na tradycyjnych instrumentach. Wyjdziemy na wydmy, by zrobić zdjęcia gwiazdom. Powrócimy do miasta, aby podziwiać soczyście zielony ogród, który wbrew naturze leży na pustyni. Sahara to również raj dla miłośników sportów zimowych, którzy będą mogli spróbować swoich sił jeżdżąc po wydmach na nartach lub snowboardzie.

Agadir – W tym położonym nad wybrzeżem Atlantyku kurorcie będziemy mogli chwilę odpocząć po wypełnionym atrakcjami czasie i zrelaksować się przed powrotem do domu.

Koszt – 3500zł

Cena obejmuje:

10 noclegów

transfer na lotnisko i z lotniska w Maroku

przejazdy lokalnymi środkami transportu

• trekking z lokalnym przewodnikiem

bilety wstępu do atrakcji znajdujących się w programie

• wyprawę na pustynię na wielbłądach, kolację

Cena nie obejmuje:

wyżywienia i napojów (ok. 300-400zł)

biletów lotniczych (ok. 800-1000zł)

wydatków własnych

ubezpieczenia (możemy pomóc w wykupieniu)

• wstępu do hammamu (lokalny – około 4zł)

Korzystając z prywatnych znajomości, możemy zorganizować wyjazd taniej i atrakcyjniej niż biuro podróży, czy agencje wyprawowe. Jednak jest takie ryzyko, że w sytuacjach awaryjnych koszty mogą wzrosnąć i wtedy rozkładają się na całą grupę. Za sytuację awaryjną uznajemy np. skokowa zmiana cen paliwa lub podwyżka biletów na przejazdy.  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Wyprawę prowadzi:

Jasiek Skwara

Fotograf i podróżnik z zacięciem dydaktycznym. Laureat wielu międzynarodowych i krajowych konkursów fotograficznych (m.in. finalista „Travel Photographer of the Year” i trzykrotny zwycięzca konkursu „Kadry ze Świata”), wyróżniany w dziedzinie fotografii podróżniczej, portretowej, reporterskiej i sportowej. Jego zdjęcia publikowane były m.in. w National Geographic Traveler, Poznaj Świat, Digital Camera UK i Magazynie Turystyki Górskiej NPM. Prezentował zdjęcia podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. „Indyjskie Misteria”, „Photocrowd & Alamy Exhibition London 2015”, „Podróże okiem Polaków”, „Polska – konteksty”). Jego prace można obejrzeć na stronie www i profilu Facebook: JanSkwaraPhotography

 

Zapisz się lub zadaj nam pytanie: