Mówi się, że w dzisiejszych czasach człowiek człowiekowi wilkiem, gdyż żyjemy w świecie przepełnionym chaosem wszechobecnych zmian, gdzie coraz częściej dotyka nas zjawisko zanikających więzi. Relacje osobiste zastępowane są wirtualnymi, co rozwija rosnące poczucie wyobcowania. Mocno promowany indywidualizm sprawia, że ” JA” coraz częściej przegrywa z  „MY”, tworząc grunt dla niepewności, rozczarowania i  braku poczucia bezpieczeństwa w relacjach.

Tymczasem taki wilk, choć z natury drapieżca, jest w rzeczywistości niezwykle społecznym zwierzęciem. Buduje bardzo bliskie więzi z członkami rodziny. Wilki często łączą się w pary na całe życie i poświęcają się dla stada. Choćby dlatego niejeden wilk, mógłby być dziś przykładem dla buszujących po Tinderze Czerwonych Kapturów. 😉

To wszystko zainspirowało nas do przygotowania jedynych takich warsztatów w Polsce! Zapraszamy do Beskidu Żywieckiego trzydniowe damsko – męskie rozmowy o relacjach, połączone z opowieściami o życiu wilków i tropieniem ich śladów.

Dlaczego o relacjach?

Żyjąc z innymi ludźmi, możemy zarówno czerpać z naszych relacji satysfakcję, motywację, radość i wymianę dobrej energii, lub też odczuwać złość, frustrację i jedno rozczarowanie za drugim. Niestety w tym drugim przypadku stajemy się zwyczajnie nieszczęśliwi i wtedy często w naszych głowach pojawiają się myśli: „Co ze mną jest nie tak?” Przeżywamy bolesne emocje, czujemy, że nasze potrzeby nie są realizowane i mamy wrażenie, że jesteśmy wykorzystani w relacjach. Czasem wpadamy w sidła manipulacyjnych technik i tricków „na podryw”, rozgrywamy wystudiowany randkowy savoir-vivre, zamiast po prostu być sobą. A przecież związki z innymi ludźmi stanowią istotę naszego życia – a o jego jakości, w dużym stopniu decydują relacje, które budujemy. 

Warsztaty "Nie taki wilk straszny" będą okazją do omówienia dlaczego ludzie boją się budowania głębokich więzi, a także do przyjrzenia się i pracy nad przekonaniami, które nas ograniczają w relacjach damsko – męskich. Będziemy ćwiczyć empatię i  przyjmowanie perspektywy drugiej osoby, co ma kluczowe znaczenie w budowaniu bliskiej i bezpiecznej relacji oraz współpracy z innymi. Dowiecie się jak zwiększyć swoją pewność siebie w kontaktach, aby efektywniej, a jednocześnie autentycznie komunikować się z płcią przeciwną.  Poznacie sposoby radzenia sobie z potencjalnym odrzuceniem, a także z krytyką. Zobaczycie, że mówienie o swoich słabościach i emocjach może być Waszą siłą, która przyciąga, a nie odpycha innych. Zobaczycie,  że będąc sobą i w oparciu o swoje osobiste, a związku z tym niepowtarzalne, zasoby można nawiązać i zbudować wartościowe relacje.

Jeśli pragniecie fajnej, bliskiej i bezpiecznej relacji, w której nareszcie można być autentycznym, kochanym i docenionym. Jeśli chcielibyście o tym wszystkim tak szczerze pogadać, poznać nowe osoby, nauczyć się tropić wilki i świetnie się bawić – to właśnie dla Was organizujemy nasze warsztaty.

Słów kilka na temat wilka

Wilki to wysoce inteligentne zwierzęta stadne, które przez tysiąclecia były powszechnie postrzegane jako dzikie i zabójcze bestie. Jednak wilki, choć w istocie są drapieżnikami przejawiają wiele społecznych cech i rozwijają między sobą bliskie więzi. Kiedy wilk znajdzie partnera, bardzo często łączy się z nim na całe życie.

Popularne ostatnio określenie „samotny wilk”, którego używa się w odniesieniu do terrorystów działających na własną rękę, ma się nijak do pojedynczych dzikich wilków. Wilki dążą do znalezienia partnera i z entuzjazmem kończą samotniczy, najczęściej krótki okres swojego życia, trwałym związkiem i opieką nad czeredką potomstwa i wspólnym domem, czyli terytorium.

Przyrodnicy badający wilka twierdzą, że jest on najlepszym gospodarzem naszych lasów. Będąc najwyższym drapieżnikiem wilk uzależniony jest od jakości ekosystemu. Ochrona wilka oznacza ochronę całego ekosystemu, bez którego człowiek nie przetrwa.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach Ty również, dołożysz swoją małą cegiełkę do lepszego wilczego życia, dając szansę Stowarzyszeniu dla Natury „Wilk” skuteczniej je chronić.

Program wyjazdu

Spotykamy się w piątek o godz. 14.00 w Beskidzie Żywieckim. Każdy otrzyma swój przydział do pokoju i będziecie mieć chwilkę aby odpocząć po podróży. Następnie spotkamy się o 15.00 aby prelekcjami Michała „Sztuka tropienia zwierząt” oraz „O wilku mowa” rozpocząć nasze warsztaty. Po prezentacji czeka nas grupowa integracja z Izą i Rafałem a w międzyczasie smaczna kolacja. W sobotę nie zabranie atrakcji. Tuż po śniadaniu weźmiemy pod lupę nasze relacje, omówimy sobie  narzędzia komunikacyjne, sposoby radzenia sobie z krytyką i empatycznym okiem przyjrzymy się perspektywie płci przeciwnej. Później zrobimy przerwę na obiad a następnie ruszymy na kilka godzin w las tropem wilków. Tego wieczoru czeka nas wieczór przy ognisku. W niedzielę mamy 3 godzinne ćwiczenia komunikacyjne w plenerze i po obiedzie zakończymy nasze spotkanie.

Koszt warsztatów 1200 PLN* 

Liczba uczestników:  16-20 osób (grupa mieszana, damsko -męska)

Termin:

3-5 grudnia 2021-  Hura są jeszcze wolne miejsca!

*(na wyjazdy w Polsce nie obowiązują rabaty Pakuj Plecak)

PROWADZĄCY WARSZTATY „SZTUKA BUDOWANIA PRAWDZIWYCH RELACJI”

Izabela Kobierecka

Psycholog, konsultant i trener. Od 18 lat współpracuje z Intrą Biznes, gdzie tworzy i prowadzi szkolenia dla biznesu, organizacji pozarządowych i placówek oświatowych. Jest też niezależnym szkoleniowcem, który specjalizuje się w przygotowywaniu, koordynowaniu i wdrażaniu projektów rozwojowych w sektorze bankowym dla kadry menedżerskiej i zespołów pracowniczych. Prowadziła dla nich cykle szkoleń z zakresu umiejętności przywódczych, asertywnych, efektywności osobistej i zespołowej. Od 2008 roku Członek Rady Programowej i trener w Szkole Trenerów Biznesu Intra Biznes. Opiekun pięciu edycji szkoły.

Ukończone wybrane kursy trenerskie/ specjalistyczne:

Szkoła Treningu i Warsztatu Psychologicznego (Intra, w trakcie licencji trenera II stopnia PTP)

Kurs Pomocy Psychologicznej (Intra, w trakcie licencji trenera II PTP)

Studium Treningu Interpersonalnego (Intra)

Wykształcenie:

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej (specjalizacja: psychologia społeczna)

Instytucje, dla których prowadziła zajęcia szkoleniowe/warsztatowe:

ING Bank Śląski S.A., ING Services Polska, Allianz, RBS BANK, Euler Hermes, DaimlerChrysler, DB Schenker, IKEA, Netia, Ochnik, Stock Polska, Mars Polska, Lotte Wedel, Mitmar, Henkel, DHL Express, Transition Technologies S.A., Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, SITA Polska, Medicover, Straż Miejska m.st. Warszawy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Dalkia, Enea S.A., Elkomtech S.A., Polska Akcja Humanitarna, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania.

Tematy prowadzonych szkoleń/warsztatów:

Train the trainer, teambuilding, trening zachowań asertywnych, trening antystresowy, rozwój przywództwa (leadership), uczenie umiejętności coachingowych, delegowanie, wspieranie rozwoju efektywności zespołów, rozwiązywanie konfliktów, efektywność osobista, zarządzanie sobą w czasie, zarządzanie stresem, budowanie trwałych kontaktów z klientami, standardy obsługi klienta, radzenie

sobie z trudnymi sytuacjami interpersonalnymi.

Rafał Staniszewski

Psycholog, nauczyciel i trener komunikacji empatycznej. Od 15 lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi i placówkami oświatowymi gdzie tworzy i prowadzi szkolenia, warsztaty oraz wykłady w obszarze rozwoju emocjonalnego, kompetencji psychospołecznych oraz komunikacji empatycznej. Zajmuje się wdrażaniem projektów związanych z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu, profilaktyką i leczeniem uzależnień oraz konstruktywnym rozwiązywaniem konfliktów.

Ukończone wybrane kursy trenerskie/ specjalistyczne:

Studia Podyplomowe „Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga”, Collegium Civitas

Studia Podyplomowe „Train the Trainer – Porozumienie bez Przemocy , Collegium Civitas

Neuroplastyczność Pozytywna, NVC Lab

Racjonalna Terapia Zachowania, PSTB

Wykształcenie:

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania (obecnie Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna) (specjalizacja: psychologia kliniczna)

Instytucje, dla których prowadził zajęcia szkoleniowe/warsztatowe:

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania, Evential sp. z o.o., Elipsoida s.c., SPI 339, IDKP Edukacja, Centrum Odwykowe SPZOZ, Stowarzyszenie Terapeutów, IMO Kancelaria Radców Prawnych Mendrek Oksieniuk, Fundacja Esti Bona.

Tematy prowadzonych szkoleń/warsztatów:

Trening radzenia sobie z emocjami, praktyka uważności, grupa empatii, skuteczna komunikacja czyli empatia i szacunek zamiast krzyku i ostrych słów, nauczyciel inteligentny emocjonalnie, trening antystresowy, przywództwo oparte o empatię, psychologia zarządzania, techniki relaksacyjne, sposoby rozwiązywania konfliktów, współpraca w zespole, mediacje w oparciu o Porozumienie bez przemocy, budowanie poczucia wartości w oparciu o Neuroplastyczność  Pozytywną, komunikacja empatyczna, budowanie relacji w oparciu o empatię, udzielanie i przyjmowanie informacji zwrotnych w oparciu o empatię i  wzajemny szacunek, radzenie sobie z krytyką.

PROWADZĄCY WARSZTATY Z TROPIENIA WILKÓW

Michał Figura

Magister nauk politycznych Uniwersytetu Humanistyczno-Ekonomicznego w Łodzi. Obecnie przewodnik terenowy, przez ostatnią dekadę zajmujący się badaniami nad dużymi drapieżnikami. Członek Zarządu Stowarzyszenia dla Przyrody „Wilk” oraz lider projektu Wildlife Seminars.

Koszt –1200 zł/ os.* obejmuje:

 • 2 noclegi w agroturystyce, pokoje 4 osobowe
 • 2 kolacje + 1 ognisko
 • 2 śniadania
 • 2 obiady
 • uczestnictwo w warsztatach ze sztuki budowania prawdziwych relacji
 • uczestnictwo w warsztatach tropienia wilków
 • pamiątkowe zdjęcie grupowe

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu
 • napojów
 • albumu o wilkach
 • wydatków własnych
 • ubezpieczenia (ze względu na stan pandemii w Polsce wymagane jest aby każdy uczestnik miał aktualne i opłacone podstawowe ubezpieczenie NFZ)

Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

Wyjazd ma charakter backpackerski, standard „all inclusive” nie jest przewidziany 😉

*na wyjazdy w Polsce nie obowiązują rabaty Pakuj Plecak

 
 
 

Harmonogram płatności:

 1. zaliczka: 500zł – w momencie zapisu. Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy warsztaty nie dojdą do skutku zwracamy na konto klienta.
 2. I rata: 700 zł płatne do 15.10.2021 *

*zapoznaj się z warunkami rezygnacji i zwrotów kosztów dostępnym tutaj: http://pakujplecak.pl/regulamin/

Koordynator projektu

Monika Gutierrez

Z wykształcenia pedagog , z zamiłowania podróżniczka. Jest naszą specjalistką od Kuby, gdzie zgubiła swoje serce ale zyskała nazwisko 😉 Przez 5 lat była Prezesem Fundacji Kadry ze Świata, która zabierała wychowanków Domu Dziecka w podróże marzeń. Ma na swoim koncie organizację wystaw fotograficznych i prelekcji na festiwalach podróżniczych. Jak twierdzi, odwiedziła zaledwie 31 krajów, ale jej apetyt rośnie w miarę zwiedzania.

Od wielu lat zakochana w surowych krajobrazach Boliwii i śnieżnobiałych szczytach Nepalu, choć nie ukrywa, że czasem lubi, tak zwyczajnie pobyczyć się na plaży.

Zapisz się na wyprawę!

Telefonicznie: 693 013 113 lub poprzez formularz: