Zatrzymana w czasie "Perła Karaibów" czeka na Ciebie!

Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami, w basenie morza karaibskiego, leży piękna wyspa – Kuba, zwana Perłą Karaibów. Ci, którzy o niej słyszeli, wiedzą, że jest to miejsce niezwykłe, pełne uśmiechniętych ludzi, w których co chwila budzi się bóg tańca i zabawy.

Mówi się, że to wyspa zatrzymana w czasie, z kolorowymi, mknącymi po ulicach cadillacami, ognistą salsą i dobrze schłodzonym mojito. Niczym prawdziwa, ukryta w muszli perła, skrywa swoje sekrety, które warte są odkrycia. Aby tego dokonać, trzeba zejść z wydeptanych przez turystów ścieżek, ponieważ jej skarbem jest autentyczność i prawda. To jest to, czego musimy poszukać głębiej wśród mieszkańców, poza hotelem. Właśnie dlatego tylko dwa, warsztatowe dni spędzimy w kurorcie, a resztę czasu przeznaczymy na zwiedzanie Kuby. Zobaczymy jak żyją, pracują i jak się bawią Kubańczycy. Odwiedzimy ich w domach, wypijemy z nimi kawę i potańczymy salsę. Będziemy spać w casas particulares i jeździć po kraju oldschoolowymi samochodami. Pojedziemy w miejsca popularne, które należy zobaczyć, ale będziemy też szukać tych niedostępnych dla przeciętnych turystów. Zajrzymy do sklepów na kartki,  na targ, oraz pójdziemy na lokalną imprezę. Będziemy szukać, eksplorować i doświadczać prawdziwej Kuby. Czeka nas 11 fantastycznych, aktywnych dni, podczas których będziesz chodzić na spacery po plaży, pływać w turkusowym morzu, jeździć konno po kubańskim rancho, uczuć się gotować potraw z kuchni kreolskiej, pić sok ze świeżo zerwanych kokosów, tańczyć salsę gdzie popadnie i skręcać cygara na swoim własnym udzie ;).

Pamiętaj, że Ty, podobnie jak Kuba, także JESTEŚ PERŁĄ.  Być może jeszcze nie odkrytą, wyrzuconą na brzeg przez ocean zdarzeń. A może niczym Kuba, przeszłaś już niejeden huragan? Niezależnie od tego, co Cię w życiu spotkało, jesteśmy pewni, że nosisz w sobie wiele wspaniałych i wartych odkrycia zalet. Daj się zaprosić na wspólne poszukiwanie skarbów, jakie w sobie kryjesz.

Mając za sobą zakręty życiowe, trudniejsze doświadczenia, jakiś rodzaj straty, z reguły potrzebujemy czasu na wytchnienie i dotarcie do sedna sensu owych zdarzeń. Potknięcia zaburzają równowagę po to, by przebudzić nas do bardziej świadomego, a co za tym idzie, bardziej wartościowego życia.Ten warsztat dedykowany jest tym wszystkim, którzy chcieliby znaleźć w sobie bratnią duszę, kogoś z kim chciałoby się zaprzyjaźnić na dobre i na złe. Zajęcia to zaproszenie do podróży w głąb siebie, do sprawdzenia jak naprawdę masz się ze sobą, co na co dzień myślisz o sobie, jak ze sobą rozmawiasz i wspierasz w mroczniejszych momentach. To będzie czas na odkrywanie i  doświadczanie własnej autentyczności, oraz okazja do tego, aby poprzyglądać się temu, jakie postawy w życiu przyjmujesz wobec innych. Czy ulegasz komuś kosztem własnej osoby? A może narzucasz innym koncepcje, które wydają się Tobie najlepsze, ale nie sprawdzasz jak inni z nimi się mają? Może tworzysz rodzaj harmonii i równoważysz potrzeby własne z poszanowaniem potrzeb innych?

Co Ci dadzą warsztaty?

 • Podczas warsztatów będziesz mogła dokonać autodiagnozy oraz zobaczyć na ile prezentujesz asertywną postawę wobec innych.
 • Zobaczysz w jakich obszarach i względem kogo jesteś pewna siebie, a także w których masz deficyty nad którymi będziesz mogła popracować.
 • Zobaczysz jakie relacje tworzysz w związkach z innymi ludźmi: partnerem, dziećmi, rodzicami, przyjaciółmi, klientami.
 • Kogo przyciągasz do siebie, a komu nie dajesz żadnej szansy.
 • Dowiesz się jak budować satysfakcjonujące relacje, które dają poczucie spełnienia.
 • Odkryjesz jak wpływać na obronę własnych granic, poznając poszczególne techniki i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
 • Zobaczysz jak odmawiać, aby nie mieć poczucia winy i nie powodować obrazy u drugiej osoby.
 • Nauczysz się jak bronić własnych opinii, wyrażać własne zdanie względem osób, które mają tendencję narzucać innym swój punkt widzenia. Zachęcę Cię do konfrontowania poglądów w taki sposób, który jest łagodny, ale bardzo skuteczny.
 • Poprzyglądasz się własnym, mniej lubianym emocjom, do jakich np. należy złość, aby nauczyć się korzystać z sygnałów jakie niesie w trudnej dla Ciebie emocjonalnie sytuacji. Dowiesz się jak ją ujarzmić- ale nie wyprzeć – i mieć szacunek do samej siebie.
 • Popracujesz też nad poczuciem własnej wartości i nauczysz się odbierać uwagi krytyczne mniej personalnie.
 • Dowiesz  się  jak rozróżniać krytykę wyrażoną z dobrą intencją, wprost, od tej która jest manipulacyjna i zawoalowana po to, aby uderzać Cię w czułe miejsca.
 • Podelektujesz się przyjmowaniem komplementów, wzmocnisz w wyrażaniu próśb i własnych oczekiwań względem innych osób, aby oduczyć się „bycia Zosią Samosią”. Zobaczysz, że  pokazywanie, w niektórych sytuacjach, że potrzebujesz pomocy i wsparcia może być komfortowe dla obu stron.
 • Nauczysz się,  jak mówić innym dobre rzeczy, a także jak mówić o takich, które są trudniejsze do wyrażenia.
 • Będziesz wiedzieć jak egzekwować różne ustalenia, umowy mając przy tym dobre relacje, z tymi, których te ustalenia dotyczą.
 • Dowiesz się jak  eksponować  swoje mocne strony, aby czuć się pewniejszą siebie.

Jak będą przebiegać warsztaty?

 • Przeprowadzimy 6 spotkań: Varadeo 2 x 4h, Trinidad 2 x 2h, Hawana 2 x 2h, łącznie 16 godzin aktywnego treningu.
 • Warsztaty będą miały charakter interaktywny z elementami mini wykładów, wstawek teoretycznych, analizy doświadczenia, dyskusji, analizy konkretnych przypadków, symulacji i odgrywania ról.

Podsumowując zapraszam Cię do przeżycia podróży ku sobie, aby na co dzień cieszyć się własnym pięknem, bez ciągłej potrzeby kwestionowania go. Chcę zaprosić Cię do uważnego doświadczenia siebie na nowo, bez pośpiechu, z ciekawością tego, co możesz dobrego w sobie odkryć, aby raz na zawsze porzucić przekonania o sobie, które Ci nie służą, które Cię osłabiają i zabierają energię do działania. Pozwól na zrobienie pewnej ”aktualizacji danych” na swój temat, aby było Ci ze sobą lepiej gdziekolwiek będziesz.

Warsztaty prowadzi Izabela Kobierecka

Psycholog, konsultant i trener. Od 18 lat współpracuje z Intrą Biznes, gdzie tworzy i prowadzi szkolenia dla biznesu, organizacji pozarządowych i placówek oświatowych. Jest też niezależnym szkoleniowcem, który specjalizuje się w przygotowywaniu, koordynowaniu i wdrażaniu projektów rozwojowych w sektorze bankowym dla kadry menedżerskiej i zespołów pracowniczych. Prowadziła dla nich cykle szkoleń z zakresu umiejętności przywódczych, asertywnych, efektywności osobistej i zespołowej. Od 2008 roku Członek Rady Programowej i trener w Szkole Trenerów Biznesu Intra Biznes. Opiekun pięciu edycji szkoły.

Ukończone wybrane kursy trenerskie/ specjalistyczne:

 • Szkoła Treningu i Warsztatu Psychologicznego (Intra, w trakcie licencji trenera II stopnia PTP)
 • Kurs Pomocy Psychologicznej (Intra, w trakcie licencji trenera II PTP)
 • Studium Treningu Interpersonalnego (Intra)

 

Wykształcenie:

 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej (specjalizacja: psychologia społeczna)

 

Instytucje, dla których prowadziła zajęcia szkoleniowe/warsztatowe:

ING Bank Śląski S.A., ING Services Polska, Allianz, RBS BANK, Euler Hermes, DaimlerChrysler, DB Schenker, IKEA, Netia, Ochnik, Stock Polska, Mars Polska, Lotte Wedel, Mitmar, Henkel, DHL Express, Transition Technologies S.A., Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, SITA Polska, Medicover, Straż Miejska m.st. Warszawy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Dalkia, Enea S.A., Elkomtech S.A., Polska Akcja Humanitarna, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania.

 

Tematy prowadzonych szkoleń/warsztatów:

Train the trainer, teambuilding, trening zachowań asertywnych, trening antystresowy, rozwój przywództwa (leadership), uczenie umiejętności coachingowych, delegowanie, wspieranie rozwoju efektywności zespołów, rozwiązywanie konfliktów, efektywność osobista, zarządzanie sobą w czasie, zarządzanie stresem, budowanie trwałych kontaktów z klientami, standardy obsługi klienta, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami interpersonalnymi.

Koszt: 6570 zł + 200 euro/os. 

Kameralna grupa: 8-12 osób

Termin: 19.03 – 29.03.2022 – Hura są jeszcze miejsca!

Program:

VARADEO

Pierwsze dni na Kubie spędzimy w hotelu, gdzie rozpoczniemy nasze warsztaty. Nie zabraknie jednak czasu na relaks i odpoczynek. Będziemy opalać się, pływać, popijać drinki i podziwiać zachody słońca. Varadeo to kurort z najpiękniejszą i najdłuższą plażą na Kubie, a według wielu podróżniczych opinii, także jedną z najładniejszych na Karaibach. To idealne miejsce, aby poznać się trochę, otworzyć i ruszyć w naszą kubańską przygodę w poszukiwaniu siebie.

SANTA CLARA

Być na Kubie i nie zobaczyć Mauzoleum Che Guevary, to prawie jak być w Paryżu i nie zobaczyć wieży Eiffla, albowiem ten latynoamerykański lekarz i rewolucjonista, zapisał się w dziejach wyspy grubymi literami. Można go lubić albo nie, ale jedno jest pewne, że Che Guevara na Kubie nadal przez wielu, jest traktowany jak bohater narodowy. Santa Clara to miejscowość, gdzie odbyła się ostatnia zwycięska bitwa rewolucji kubańskiej, po której Fulgencio Batista musiał opuścić wyspę. Mauzoleum wybudowano aby upamiętnić to wydarzenie. W tym wielkim, komunistycznym gmachu spoczywają szczątki legendarnego rewolucjonisty. Znajduje się tu muzeum poświęcone jego życiu, oraz tzw. wieczny ogień, zapalony przez Fidela Castro. Przed kompleksem znajduje się duży, wyłożony płytami plac, nad którym króluje monumentalny pomnik Che Guevary. Jadąc z  Varadeo do Trinidadu zatrzymamy się na chwilę, aby odwiedzić to miejsce.

TRINIDAD

Naszym zdaniem to jedno z najbardziej urokliwych miast na Kubie. Piękne, kolorowe, kolonialne domy, brukowane uliczki, a obok malownicza Dolina Cukrowni (Valle de los Ingenios), gdzie do dziś można podziwiać rezydencje baronów cukrowych. To miasto, z którego nie chce się wyjeżdżać, dlatego spędzimy tu kilka dni. Pojedziemy na prawdziwe kubańskie rancho, gdzie do dyspozycji będziemy mieli prywatny wodospad z krystaliczną rzeką oraz pysznym kreolskim jedzeniem. A jakby tego było mało, to na rancho zawiezie nas prawdziwy kubański „el camión”. Nauczymy się robić biały ser i przyrządzać kreolskie potrawy. A kiedy będziemy chciały odpocząć, wypłyniemy katamaranem na bezludną plażę z wszędobylskimi iguanami. Wieczory będziemy spędzać tanecznie i imprezowo. Przygotujcie się na lekcje salsy i wizytę w najsłynniejszej kubańskiej dyskotece, mieszczącej się w prawdziwej jaskini.

PARK EL NICHO

Wyjeżdżając z Trinidadu do Cienfuegos, skręcimy do położonego w masywie górskim Sierra del Escambray, parku przyrodniczego, którego najbardziej spektakularną atrakcją jest piękny, wysoki na 30 metrów wodospad. Szlak wiedzie przez kilka malowniczych zatoczek, w których można zażywać kąpieli. Ostatnim punktem na szlaku jest tzw mirrador, z którego rozciąga się piękny widok na  pasmo górskie Escambray. W Parku El Nicho zrobimy sobie kilkugodzinny relaks, połączony ze spacerem po parku i obiadem.

CIENFUEGOS

To miasto zwane jest „kubańskim Paryżem”. Pachnie morską bryzą i wyróżnia się na tle innych miast, przede wszystkim ładnie zachowaną kolonialną architekturą. W Cienfuegos spędzimy jeden dzień i odwiedzimy kilka ważnych dla Kubańczyków miejsc takich jak: Parque José Martí,  czy pomnik Bennego Moré, którego uważa się za jednego z najważniejszych kubańskich piosenkarzy wszech czasów. Wieczorem udamy się do Palacio de Valle, gdzie przy dźwiękach rozbrzmiewającej na żywo salsy wzniesiemy toast za wspaniałe kobiety, zmieniające świat.

HAWANA

Głośna i nadszarpnięta komunistycznym zębem czasu Hawana, to centrum życia kulturalnego na Kubie. Jedni ją kochają, inni nienawidzą, ale koniecznie trzeba ją zobaczyć, aby wyrobić sobie własne zdanie. To tutaj wsiądziemy w niesamowite kabriolety z lat 50 i objedziemy nimi najciekawsze rejony miasta, od  Hawana Centro przez kubańskie Chinatown, Vedado i Plac Rewolucji. Wpadniemy do hotelu, gdzie „Al Capone prał mamonę” i zapuścimy się na spacer po artystycznej ulicy Callejon de Hamel. Zagubimy się w uliczkach starej Hawany i powędrujemy szlakiem Hemingwaya, a wieczorami będziemy podziwiać zachody na Maleconie lub wychodzić na spotkania z kubańskimi rodzinami. Jedno jest pewne – nie będziemy się nudzić!

DOLINA VIŃALES

Położona w północno-zachodniej części Kuby, słynie z upraw tytoniu, porośniętych zielenią Mogotów i dróg w odcieniu pomarańczy. Miasteczko, choć niewielkie ma swój niebywały urok. Wzdłuż głównej ulicy stoją nisko zabudowane domki, a na każdym z ganków stoją drewniane bujane fotele. Wieczorami mieszkańcy rozsiadają się wygodnie i obserwują toczące się leniwie życie. Spędzimy tu cały dzień, najpierw udając się na konną wycieczkę po plantacji tytoniu, a później eksplorując indiańską jaskinię. Pod wieczór podjedziemy na punkt widokowy, aby obejrzeć zachód słońca, który dodatkowo spotęguje piękno tej bajkowej doliny. 

SALSA CUBANA

Nasz pobyt na Kubie, to czas poświęcony na rozwój, poznanie siebie  i naukę nowych rzeczy. Jedną z nich będą lekcje salsy, czyli tańca o latynoamerykańskich korzeniach. Hiszpańskie słowo „salsa” oznacza sok,  sugerujący pikantne i aromatyczne doznania. Muzycznie, salsa łączy w sobie elementy różnych gatunków, a doprawiona kubańskim temperamentem sprawia, że taniec ten jest esencjonalny i ognisty. 

KUCHNIA KREOLSKA I WSPÓLNE GOTOWANIE

Kuchnia kreolska, to lata tradycji i zwyczajów ludzi. Powstała w wyniku mieszania się różnych wpływów, pojawiających się na Karaibach. Jej korzenie sięgają hiszpańskich kolonizatorów, ale widoczne są też powiązania z Afryką, Indiami czy rdzennymi Indianami. Jednak cały sekret pysznego smaku kuchni na rancho, tkwi w tym, że warzywa uprawiane są przez domowników we własnym ekologicznym ogrodzie. Gospodarze mają także własne ryby i mięso a posiłki gotowane są w starej, tradycyjnej kuchni. Na ranczo wybierzemy się wcześnie rano, aby tuż po dojeniu krów, zebrać mleko i przygotować je odpowiednio na własnoręcznie wyrabiany ser. Później pokroimy warzywa i mięso układając je na specjalnie rozpalonym palenisku. Podczas gdy potrawy będą się gotować, my przejdziemy się spacerem po posiadłości, którego zwieńczeniem będzie relaks przy prywatnym wodospadzie, w którym oczywiście się wykąpiemy. Kiedy wrócimy, czekać już na nas będzie pyszne jedzenie, a po nim partyjka domino i relaks w hamakach.

Koszt: 6570 zł + 200 euro /os.

Noclegi: w lokalnych domach u Kubańczyków (w casas particulares – pokoje 2 osobowe) oraz 3 noclegi w hotelu 5* All Inclusive
Przejazdy: bus, taxi colectivo, „camion”, skuter taxi

Cena obejmuje:

 • 7 noclegów ze śniadaniami
 • 3 noclegi All Inclusive w hotelu w Varadeo
 • transfer na lotnisko i z lotniska
 • transport po wyspie
 • 16 godzin warsztatów z zakresu rozwoju osobistego
 • dwugodzinną wycieczkę objazdową po Hawanie oldschoolowym kabrioletem
 • konną wycieczkę na plantację tytoniu
 • bilety wstępu do jaskini La Cuvea del Indio*
 • bilety wstępu nad wodospad El Nicho*
 • rejs katamaranem na rajską plażę Iguana, snorkeling, drinki i obiad w cenie*
 • wizytę na kubańskim rancho połączoną z kąpielą w wodospadzie i pysznym obiadem (oryginalna kuchnia kreolska); dla osób jeżdżących konno możliwość odpłatnej wycieczki konnej nad wodospad (dodatkowo płatne 20 euro za ok 2,5 godz wycieczki.)
 • dwugodzinna lekcja salsy
 • ubezpieczenie zdrowotne (KL 100 000 €, NNW 10 000 €, OC 100 000 €) 
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Cena nie obejmuje:  

 • biletów lotniczych (2200zł – 3000zł/os.)
 • testów na covid (jeśli będą wymagane)
 • obiadów i kolacji, poza wymienionymi w ofercie (od 10 do 35 euro za posiłek)
 • napojów (woda ok 2 euro, piwo i drinki od 3,5 do 6 euro)
 • leżaków i parasoli na plaży (cena 4-5 euro za os.)
 • karty turysty – ok. 120zł
 • szczepień (nie są wymagane, tylko zalecane: błonica, tężec, dur brzuszny, WZW A+B, wścieklizna)
 • dodatkowego ubezpieczenia, np. od rezygnacji z wyjazdu
 • wydatków własnych
 • masaży, dodatkowych lekcji salsy i innych atrakcji

Pamiętaj, że Kuba to nieprzewidywalny kraj, za każdym rogiem może czekać na nas nowa atrakcja. Z drugiej strony jednak, może się zdarzyć, że coś nagle zostanie zamknięte, lub nie da się tam dojechać z powodu jakiś ograniczeń. Nawet w takich sytuacjach dopilnujemy, aby nie zabrakło Ci wrażeń 🙂

* jeśli obiekt będzie otwarty i nie objęty restrykcjami sanitarnymi z powodu pandemii

 

Harmonogram płatności:
 • zaliczka: 500zł – w ciągu 3 dni od zapisu
 • I rata: 6070 zł – do 15.01.2022
 • II rata: 2OO euro – płatne gotówką w dniu wyjazdu
 • zwrot kosztów biletu  w ciągu 3 dni od zakupy biletu (jeśli kupno biletów leży po naszej stronie)

Wyprawę prowadzi Monika Gutierrez

Natura optymistki, dusza podróżniczki. Jako Prezes Fundacji Kadry ze świata przez wiele lat pomagała spełniać marzenia dzieci z Domów Dziecka, organizując dla nich wyprawy po świecie. Sama odwiedziła kilkadziesiąt krajów, często docierając do wyjątkowych miejsc i poznając wspaniałych ludzi. Szczególne miejsce w jej sercu zajmuje Kuba, dlatego jak tylko może, wraca na tę niezwykłą wyspę. Więcej o jej kubańskiej fascynacji znajdziecie na Facebooku, na rodzinnym funpagu Los Gutierrez Family. W Pakuj Plecak jest specjalistką od trudnych zadań. Zawsze całym sercem angażuje się w przygotowanie wypraw i dba o życzliwą i przyjacielską atmosferę. Uwielbia przysiąść na plaży z ciekawą książką, a z każdej podróży przywozi sobie kolczyki i maskę do kolekcji.