Dzika przyroda, piękne plaże, plemiona żyjące jak przed wiekami, oszałamiające krajobrazy i przyjaźni ludzie – wszystko to sprawia, że Tanzania jest jednym z najciekawszych kierunków podróżniczych. A w obecnych czasach, również jednym z niewielu dostępnych.

Jeśli czujesz głód podróży i nie chcesz czekać na „po pandemii”, to ruszaj z nami oglądać lwy, słonie i resztę afrykańskiej fauny, pływać z delfinami i poznawać fascynującą kulturę Masajów!

Koszt – 10900zł/os.
CENA LAST MINUTE: 9810zł/os.

Termin: kwiecień 2021
Kameralna grupa: 10-12 osób
Hurra! Są jeszcze wolne miejsca!

Program:

 

Dzień 1
6:30 Zbiórka na lotnisku (Warszawa Chopina)
Wylot 9:20 Liniami Turkish Airlines

Dzień 2
Przylot 03:50 na Zanzibar
Transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek, śniadanie, plażowanie

Dzień 3
Śniadanie, snorkeling z delfinami

Dzień 4
Śniadanie, plażowanie, zwiedzanie Stone City

Dzień 5
Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot z lotniska Zanzibar o godz. 11:00 – 12:15 przylot do Arushy, transfer do hostelu, spacer po mieście – lokalny targ.

Dzień 6
Po śniadaniu transfer do Parku Narodowego Tarangire, zwanego tanzańskim domem słoni i baobabów, gdzie będzie szansa zobaczenia lwów, panter, zebr a nawet taplających się w jeziorze hipopotamów oraz żerujących w okolicy flamingów. Nocleg w Fig Camp – Manyara.

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Serengeti, jednego z największych i najbardziej znanych obszarów chronionych na świecie. Nie wiemy czy wiecie, ale na początku listopada zwierzęta zwabione deszczami i świeżą trawą rozpoczynają czwarty etap Wielkiej Migracji – powrót na południe do Serengeti. Dzięki temu będziemy mogli oglądać stada bawołów, zebr, antylop i gazeli. W Parku Serengeti żyją także żyrafy, słonie, nosorożce, gepardy, lamparty i lwy. Nocleg w obozie Nyani.

Dzień 8
Kolejny dzień także spędzimy na safari w Parku Serengeti. Nocleg w obozie Nyani.

 

Dzień 9
Tego dnia jedziemy na krater Ngorong, który uznano za jeden z Siedmiu Naturalnych Cudów Afryki. Jest on domem dla ogromnej liczby gatunków zwierząt. Jeśli dopisze nam szczęście, może spotkamy bardzo rzadkiego czarnego nosorożca. Jeśli nie, będziemy musieli zadowolić się teatrem małp, hipopotamów, lampartów, lwów czy gnu, leniwie skubiących trawę na tle majestatycznej, kilometrowej ściany wulkanu. Następnie przejedziemy Parkiem Ngorongoro na nocleg do wioski masajskiej Masai Mbomo.

 

Dzień 10
Tego dnia czeka nas przejazd w kierunku jeziora Eyasi, okolice którego zamieszkują Buszmeni Afryki Wschodniej, prowadzący w dalszym ciągu myśliwsko-zbieracki tryb życia. Lud Hadzabe, bo o nich mowa, żyją dokładnie tak, jak ich przodkowie przed tysiącami lat, zamieszkując prymitywne szałasy z gałęzi i liści. Wizyta w wiosce to doskonała okazja do odwiedzenia niezwykłych ludzi i uczestniczenia w ich codziennym życiu.
Tego dnia czeka nas przejazd w kierunku jeziora Eyasi, okolice którego zamieszkują Buszmeni Afryki Wschodniej, prowadzący w dalszym ciągu myśliwsko-zbieracki tryb życia. Lud Hadzabe, bo o nich mowa, żyją dokładnie tak, jak ich przodkowie przed tysiącami lat, zamieszkując prymitywne szałasy z gałęzi i liści. Wizyta w wiosce to doskonała okazja do odwiedzenia niezwykłych ludzi i uczestniczenia w ich codziennym życiu.

Dzień 11
Po śniadaniu transfer do Moshi, a następnie przelot do Dar es Salam (12:20 – 13:40)
Transfer do hostelu i po zakwaterowaniu, zwiedzanie miasta i pożegnalna kolacja.

Dzień 12
6:00 transfer na lotnisko Dar es Salam. Wylot do Polski 09:00 – przylot 17:55 Turkish Airlines

Koszt – 10900zł/os

Noclegi:
Podczas wizyty w Parkach Narodowych noclegi w namiotach, spanie na łóżkach polowych. W obozowiskach są toalety i prysznice. Podczas wizyty na Zanzibarze, w Arushy i Dar es Salam noclegi w hostelach, pokoje 2 osobowe.
Cena obejmuje:
 • 10 noclegów
 • 11 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji (poza Zanzibarem)
 • transfery z lotniska i na lotnisko
 • 2 przeloty wewnętrzne
 • transfery do Parków Narodowych
 • bilety wstępu
 • przewodników i transporty po Parkach Narodowych
 • wycieczkę do tanzańskich plemion
 • pamiątkową koszulkę
 • ubezpieczenie
Cena nie obejmuje:
 • lotu na trasie Warszawa – Zanzibar, Dar es Salam – Warszawa (ok 2750 zł/os)
 • wizy, koszt 50 USD
 • wyżywienia podczas pobytu na Zanzibarze
 • napojów i alkoholi
 • napiwków (są oczekiwane)
 • wydatków własnych
Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych, ubezpieczenia i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania. Pamiętaj, że Afryka to nieprzewidywalny kontynent, za każdym rogiem może czekać na nas nowa atrakcja. Z drugiej strony jednak, może się zdarzyć, że coś nagle zostanie zamknięte, albo przełożone na inny dzień. Nawet w takich sytuacjach dopilnujemy, żeby nie zabrakło Ci wrażeń :). Wyjazd ma charakter backpackerski, standard „all inclusive” nie jest przewidziany 😉

Wyprawę prowadzi:

Marzena Józefczyk

W „internetach” ukryta pod kryptonimem „Pstrykowisko”. Międzygórzanka z krwi i kości, obecnie globtrotuarka, obelżyświatka i poliglutka. Nie rozstaje się ze swoim aparatem, którym zapisuje we własnej pamięci (i na kartach książek podróżniczych) kadry z całego świata.
Książki Marzeny: https://www.pstrykowisko.com/o-nas-1

Zapisz się na wyprawę!

Telefonicznie: 693 013 113 lub poprzez formularz: