Kanada to idealne miejsce dla miłośników dzikiej przyrody.  Liczne jeziora, lasy oraz bogata fauna i flora sprawiają, że kraj ten zachwyca nawet najbardziej wybrednych podróżników.

Naszą przygodę rozpoczniemy od stolicy prowincji Ontario – Toronto, zwanej także kanadyjską stolicą handlu i biznesu. Tutaj wjedziemy na 553 metrową wieżę CN Tower, odwiedzimy imponujące Oceanarium, zobaczymy historyczny ratusz oraz nowoczesne City Hall przy Nathan Square. Następnie wypożyczymy samochód i jedziemy skąpać się w bryzie spektakularnego wodospadu Niagara. Czeka nas rejs statkiem, aż pod samą ścianę wody, gdzie staniemy oko w oko z nieprawdopodobną siłą natury. Emocje gwarantowane, dlatego później na ochłodę skoczymy wydać parę dolarów w jednym z największych kasyn na świecie. W ten idealny sposób zakończymy naszą przygodę z „cywilizacją konsumpcjonizmu” i z tego miejsca ruszamy na północ, aby najbliższą noc spędzić już w malowniczym Parku Bruce Penincula. W kolejnych dniach odwiedzimy Parki Narodowe Chutes i Franch River aby w końcu dotrzeć do Algonquin. Tutaj wypożyczymy kajaki i wyruszamy w 3 dniową podróż. Od tej pory czeka nas już tylko samotność na wodzie i obcowanie z prawdziwie dziką naturą. Biwaki, ogniska, niebo bez łun, niezwykłe wschody i zachody słońca, zabezpieczanie obozowiska przed niedźwiedziami i oczywiście walka o zachowanie odrobiny baterii w aparacie na później 😉

Czym jest plener fotograficzny?

Plener to nic innego niż praktyka, która w rezultacie buduje nasz warsztat fotograficzny. Zatem wyjazd kierujemy do miłośników fotografii, którzy są gotowi na pobudkę o świcie, tak aby złapać najlepsze światło, lub spokojne wyczekiwanie na pojawienie się w obiektywie płochliwej sarny. Od zwykłego wyjazdu krajoznawczego, plener odróżnia się specjalnym wyborem trasy, tak abyście mogli złapać jak najlepsze kadry i przywieźli worek znakomitych zdjęć. Jeśli jesteś początkujący, nie martw się, będą warsztaty wprowadzające, a wieczorem omawianie wcześniej wykonanych fotografii.  Prowadzący plener fotograf zawsze będzie gotów służyć radą i pomocą.

Koszt – 2000 zł + 1560 CAD (dolarów kanadyjskich) /os.
Termin: 11 – 21 czerwca 2020
Kameralna grupa: 6-8 osób
Hurra! Są jeszcze wolne miejsca!

Program:

Toronto

Położone nad malowniczym jeziorem jest największym miastem Kanady i stolicą prowincji Ontario. Symbolem miasta niewątpliwie jest licząca 553 metry Wieża CN, z której będziemy podziwiać rozległą panoramę. Odwiedzimy także Oceanarium, zabytkowy ratusz i zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie pod napisem Toronto przy Nathan Phillips Square.

Wodospad Niagara

Położony na granicy kanadyjsko-amerykańskiej jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych. Może to za sprawą widoków zapierających dech w  piersi a może to ta ogromna siła żywiołu, gwarantująca niezapomniane wrażenia. Będziemy podziwiać panoramę, zrobimy mnóstwo zdjęć i obowiązkowo popłyniemy statkiem aby na własnej skórze poczuć wodospadową bryzę. Jedno jest pewne, będziecie zachwyceni!

Bruce Peninsula National Park

Niewielki, położony  u wybrzeży zatoki Georgian, około 300 km na północ od Toronto zachwyca malowniczymi krajobrazami. Czekają na nas białe klify, skalne groty i urwiska, kamieniste plaże i piękne jezioro w kolorach atramentu zmieszanego z turkusem. Będziemy zatem spacerować, kąpać się i fotografować te niezwykłe cuda natury.

Chutes Provincial Park

Przemierzymy kilkukilometrowy szlak turystyczny ze wspaniałymi widokami na malownicze wodospady i wąwóz rzeki. Podczas wędrówki będzie okazja do obserwacji ptaków (dzięcioły, drozdy, muchołówki), a kto wie, może nawet uda się nam złowić jakąś grubą rybę 😉

 

French River Provincial Park

W okolicy rzeki Francuskiej znajdują się liczne wąwozy rozciągnięte na powierzchni 105 km od jeziora Nipissing, aż do zatoki Georgian Bay. 

Spacerując wśród gęstego sosnowego lasu, kontemplując śpiew ptaków będziemy mieli okazję poczuć jak niegdyś francuscy odkrywcy, który dotarli tu w 1620 roku.

Algonquin Provincial Park

Nazwa parku wywodzi się od nazwy plemienia Algonquin, jednego z pierwszych narodów Ameryki. To miejsce, które od pierwszej wizyty skrada serca podróżników, dlatego spędzimy tu aż 3 dni. Większość drogi pokonamy kajakiem. Będzie szansa na spotkanie dzikich zwierząt i nacieszenia się brakiem cywilizacji. To będzie prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i niezwykła okazja do ustrzelenia „kadru roku”.

Koszt – 2000 zł + 1560 CAD (dolarów kanadyjskich) /os

Noclegi: w hostelach, pokoje 2 osobowe z łazienkami oraz w namiotach
Przejazdy: samochód, prom, kajaki

Cena obejmuje:

 • kurs fotograficzny
 • 10 noclegów
 • transfer na lotnisko i z lotniska w Toronto
 • przejazd wynajętym autem
 • opłaty za prom
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i miejsc
 • śniadania i obiadokolacje podczas pobytu w Parkach Narodowych (jedzenie biwakowe)
 • wynajem kajaków

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia poza Parkami Narodowymi (ok. 400 – 500 zł)
 • napojów
 • biletów lotniczych (ok. 3500 zł)
 • wizy
 • wydatków własnych
 • ubezpieczenia

Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych, ubezpieczenia i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

Wyjazd ma charakter backpackerski, będziemy spać się na campingach, lub czasami na dziko. Standard „all inclusive” nie jest przewidziany 😉

 
 
 

Harmonogram płatności:

 • zaliczka: 500zł – w momencie zapisu. Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.
 • I rata: 3000 zł – do 1.12.2019 ( na poczet biletów)
 • II rata: 1500 – do 1.05.2020
 • III rata: 1560 CAD (dolarów kanadyjskich)– płatna w dniu wylotu w gotówce.

Wyprawę prowadzi:

Kacper Bartczak

Fotograf i przyrodnik, który namiętnie stara się te dwie pasje łączyć. Jego wielka miłość do obserwowania natury, z którą zdaje się urodził, połączyła się z pasją fotografowania już w dzieciństwie. Początkowo na matówce znajdywały się głównie owady i ptaki, ale wkrótce dołączyły do nich portrety najbliższej rodziny i znajomych. W liceum ta zabawa stała się prawdziwą pasją i pomysłem na życie, która doprowadziła do ukończenia trzech szkół fotograficznych (ZSF, WSF, PWSFTviT). Wiele godzin spędzonych na praktykach zawodowych oraz podczas pracy w studiach fotograficznych czy zakładach drukarskich, dały mu szeroką wiedzę techniczną. Wreszcie współpraca i dyskusje z artystami i krytykami oraz fachowa literatura skierowały jego twórczość w kierunku fotografii konceptualnej i kreacyjnej. Dzisiaj jest już nie tylko uczniem, ale i wykładowcą. Pracuje jako asystent w warszawskim ASP oraz prowadzi kursy indywidualne i dla uczniów prywatnych szkół fotografii. Jego prace można było zobaczyć na kilku indywidualnych i zbiorowych wystawach w Polsce i Europie. Prezentował między innymi projekty „Lewe pół profilowe” i „5 days trip” w Warszawie, „Warszawa poza czasem i pamięcią” i „Zwidoki” w Warszawie i Łodzi, czy „Kerry from the sea” w Caherciveen.

Zapisz się na wyprawę!

Telefonicznie: 503 804 057 lub poprzez formularz: