Zapisz się bez ryzyka!


Gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki w przypadku rezygnacji lub odwołania wyjazdu!
Szczegóły w regulaminie.

Dzika przyroda, majestatyczne góry, świetne towarzystwo i gwarantowany śnieg, to powody, dla których warto w styczniu ruszyć z nami do Norwegii.

Jeśli lubisz narty i skutery śnieżne, masz ochotę na zimowe safari w poszukiwaniu stada łosi i zawsze marzyłeś, aby przejechać się psim zaprzęgiem, to ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie!

Koszt – 6900 zł /os. z wyżywieniem

Termin: 3-9 stycznia 2022
Kameralna grupa: 8 osób
Hurra! Są jeszcze wolne miejsca!

Program:

 

Dzień 1 ( 3 stycznia 2022)
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, lot do Oslo, a później transfer do jednego z najlepszych kurortów narciarskich w Norwegii -Trysil, gdzie śnieg leży przez 6 miesięcy w roku! Samo miasteczko jest niewielkie. Przez jego środek przebiega główna ulica handlowa, a wokół pełno jest górskich chatek, zwanych po norwesku hyttami. Nocować będziemy w domkach Trysil Hyttegren, a pierwszy wieczór rozpoczniemy od integracji.

Dzień 2 (4 stycznia 2022)
Po kalorycznym śniadanku wyruszamy na zimowe safari w poszukiwaniu łosi, zwanych tutaj królami lasu. Te duże, silne i majestatycznie wyglądające zwierzęta bardzo licznie zamieszkują Norwegię. W naszej okolicy jest ich naprawdę sporo, więc spotkanie gwarantowane. Wieczorem konie fiordzkie, znane jeszcze z czasów Wikingów, pociągną nasze sanie, obite skórami renifera i pomkną przez ośnieżone lasy, aż do tradycyjnego tipi ludu Saamów. Rdzenne ziemie Saamów rozciągają się od środkowej Norwegii, przez północno-zachodnią Szwecję, północną Finlandię i północną części Półwyspu Kolskiego w Rosji. Wiele lat temu Saamowie zostali wyparci przez plemiona fińskie i germańskie do Laponii, a tipi obecnie używane jest jako miejsce odpoczynku podczas wypasu reniferów. To właśnie tutaj, przemarznięci po wycieczce saniami, ogrzejemy się przy cieple ogniska, odrobinie aquavitu (norweskiej wódki) i talerzu potrawki z łosia.

Dzień 3 (5 stycznia 2022)
Po śniadaniu ruszamy na wyciąg narciarski w Trysil. Będzie to prawdziwa gratka dla narciarzy. Trasy przebiegają zboczami górującego nad całą okolicą masywu Trysilfjellet. Z jego szczytu rozciąga się piękny widok na całą okolicę, skąd widać przykrytą puchową pierzyną równinę i ośnieżone lasy.  Ośrodek narciarski oferuje 71 kilometrów przygotowanych zjazdów, 33 kilometry tras niebieskich, 18 kilometrów czerwonych i 20 kilometrów czarnych. A zjazdy po prawdziwym, puszystym śniegu to istna rozkosz! Dla osób początkujących istnienie możliwość wynajęcia instruktora za dodatkową opłatą. 

A dla tych, którzy zamiast zjeżać wolą chodzić, alternatywnie wycieczka na biegówkach lub rakietach śnieżnych. Po obiadokolacji relaks w saunie.

 

Dzień 4 (6 stycznia 2022)

Śniadanie i kolejny dzień zimowego szaleństwa na wyciągach Trysil. Alternatywnie wycieczka na biegówkach lub rakietach śnieżnych w poszukiwaniu łosi. Wieczorem obiadokolacja i sauna.

Dzień 5 (7 stycznia 2022)
Tego dnia mamy zaplanowaną kilkugodzinną wycieczkę do Szwecji na skutery śnieżne. Jeśli jednak z powodu pandemii granica będzie zamknięta, nasze snow safari odbędzie się w Trysil. Tak czy inaczej, czekają nas 3 godziny białego szaleństwa, podczas którego dotrzemy w tereny, które zimą są niedostępne i można je zdobyć tylko na skuterze śnieżnym. To prawdziwa przygoda, pełna niezapomnianych wrażeń. 

Dzień 6 (8 stycznia 2022)

Ten dzień będzie wspaniałą przygodą. Usiądziesz w psim zaprzęgu i pognasz z podekscytowanymi psiakami po śnieżnej pierzynie, oczywiście pamiętając, aby uważnie balansować ciałem i nie wypaść z sań. Będzie pełno śniegu, śmiechu i merdających ogonów 😉

Dzień 7 (9 stycznia 2022)

Wyjeżdżamy bardzo wcześnie rano na lotnisko w Oslo, skąd wracamy samolotem do Polski.

Koszt – 6900 zł /os

Noclegi: 6 noclegów w domkach w Trysil Hyttegren pokoje 2 os. (łóżka pojedyńcze);
Wyżywienie: posiłki, które przygotuje dla Was Marzena, będą świetną okazją do spróbowania tradycyjnych norweskich smaków. Nastawcie się na dużą ilość ryb w jadłospisie.

Cena obejmuje:

 • 6 noclegów
 • 6 śniadań, 6 obiadokolacji
 • transfery z lotniska i na lotnisko
 • safari łosiowe
 • kulig z ogniskiem i wizytą w tradycyjnym tipi ludu Saamów
 • psi zaprzęg (3 godziny)
 • skutery śnieżne w Szwecji (3 godziny)
 • sauna (2 wieczory)
 • wyciągi narciarskie i wypożyczenie nart (2 dni) lub rakiety śnieżne i biegówki

Cena nie obejmuje:

 • lotu na trasie Warszawa – Oslo, Oslo – Warszawa  (929 zł z bagażem nadawanym, liniami Norwegian) *
 • instruktora jazdy na nartach 150 NOK/godz.
 • ubezpieczenia na podróż i narciarskiego (obowiązkowe)
 • napojów i alkoholi
 • wydatków własnych

 * cena  aktualna na dzień 19.10.2020

Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

Wyjazd ma charakter backpackerski, standard „all inclusive” nie jest przewidziany 😉

Harmonogram płatności:

 • zaliczka: 500zł – w momencie zapisu. Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.
 • I rata: 3000 zł – do 20.11.2021 z tej raty zostanie zakupiony bilet lotniczy, ale nie wcześniej niż po zniesieniu wymogu kwarantanny dla Polaków przylatujących do Norwegii. W przypadku niezniesienia kwarantanny, bilet nie zostanie zakupiony a cała wpłacona kwota zostanie zwrócona na konto klienta.
 • II rata: 3400 zł + zwrot kosztów biletu – do 20.12.2021

Wyprawę prowadzi:

Marzena Józefczyk

W „internetach” ukryta pod kryptonimem „Pstrykowisko”. Międzygórzanka z krwi i kości, obecnie globtrotuarka, obelżyświatka i poliglutka. Nie rozstaje się ze swoim aparatem, którym zapisuje we własnej pamięci (i na kartach książek podróżniczych) kadry z całego świata.
Książki Marzeny: https://www.pstrykowisko.com/o-nas-1

Zapisz się na wyprawę!

Telefonicznie: 693 013 113 lub poprzez formularz: