Dzika przyroda, majestatyczne góry, świetne towarzystwo i gwarantowany śnieg, to powody, dla których warto w styczniu ruszyć z nami do Norwegii.

Jeśli lubisz narty i skutery śnieżne, masz ochotę na zimowe safari w poszukiwaniu stada łosi i zawsze marzyłeś, aby przejechać się psim zaprzęgiem, to ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie!

Koszt – 6940 zł /os.

Terminy:

3-9 stycznia 2023 – Hurra! Są jeszcze wolne miejsca!

9-15 stycznia 2023 – Hurra! Są jeszcze wolne miejsca!

Kameralna grupa: tylko 4 osoby

 

Program:

 

Dzień 1 ( 3 stycznia 2023 / 9 stycznia 2023 )

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, lot do Oslo, a później transfer do jednego z najlepszych kurortów narciarskich w Norwegii -Trysil, gdzie śnieg leży przez 6 miesięcy w roku! Samo miasteczko jest niewielkie. Przez jego środek przebiega główna ulica handlowa, a wokół pełno jest górskich chatek, zwanych po norwesku hyttami. Nocować będziemy w miejscowości Nesvollberget, położonego ok 20 minut drogi od Trysil, w kierunku granicy ze Szwecją. Wieczorem po rozlokowaniu planowany jest spacer po okolicy i integracja.

 

Dzień 2 (4 stycznia 2023 / 10 stycznia 2023)
Po kalorycznym śniadanku wyruszamy na zimowe safari w poszukiwaniu łosi, zwanych tutaj królami lasu. Te duże, silne i majestatycznie wyglądające zwierzęta bardzo licznie zamieszkują Norwegię. W naszej okolicy jest ich naprawdę sporo, więc spotkanie gwarantowane. Wieczorem konie fiordzkie i dole, znane jeszcze z czasów Wikingów, pociągną nasze sanie, w których otuleni w skóry renifera pomkniemy przez ośnieżone lasy, aż do lavvo, tradycyjnego tipi ludu Saamów. Rdzenne ziemie Saamów rozciągają się od środkowej Norwegii, przez północno-zachodnią Szwecję, północną Finlandię i północną części Półwyspu Kolskiego w Rosji. Wiele lat temu Saamowie zostali wyparci przez plemiona fińskie i germańskie do Laponii, a tipi obecnie używane jest jako miejsce odpoczynku podczas wypasu reniferów. To właśnie tutaj, przemarznięci po wycieczce saniami, ogrzejemy się przy cieple ogniska, odrobinie aquavity (norweskiej wódki) i talerzu potrawki z łosia.

Dzień 3 (5 stycznia 2023 / 11 stycznia 2023)
Po śniadaniu ruszamy na wyciąg narciarski w Trysil. Będzie to prawdziwa gratka dla narciarzy. Trasy przebiegają zboczami górującego nad całą okolicą masywu Trysilfjellet. Z jego szczytu rozciąga się piękny widok na całą okolicę, skąd widać przykrytą puchową pierzyną równinę i ośnieżone lasy.  Ośrodek narciarski oferuje 71 kilometrów przygotowanych zjazdów, 33 kilometry tras niebieskich, 18 kilometrów czerwonych i 20 kilometrów czarnych. A zjazdy po prawdziwym, puszystym śniegu to istna rozkosz! Dla osób początkujących istnienie możliwość wynajęcia instruktora.

Dla tych, którzy zamiast zjeżać wolą chodzić, alternatywnie wycieczka na biegówkach lub rakietach śnieżnych. Po obiadokolacji relaks w saunie.

 

Dzień 4 (6 stycznia 2023  / 12 stycznia 2023)

Po śniadaniu wsiadamy na konie i ruszamy na konną wycieczkę po śnieżnej krainie. Po powrocie wskakujemy do gorącej sauny, następnie wytarzamy się w śniegu i rozpalimy ognisko, żeby upiec kiełbaski z łosia. Jeśli tylko dopiszą warunki, ruszymy na rakietach śnieżnych na zamarznięte bagna w poszukiwaniu zorzy polarnej.

Dzień 5 (7 stycznia 2023  / 13 stycznia 2023 )
Tego dnia mamy zaplanowaną kilkugodzinną wycieczkę na skutery śnieżne, w Szwecji lub Ljørdalen, w zależności od sytuacji pandemicznej. Tak czy inaczej, czekają nas 3 godziny białego szaleństwa, podczas którego dotrzemy w tereny, które zimą są niedostępne i można je zdobyć tylko na skuterze śnieżnym. To prawdziwa przygoda, pełna niezapomnianych wrażeń. Wieczorem sauna, ognisko i relaks.

Dzień 6 (8 stycznia 2023 / 14 stycznia 2023)

Ten dzień będzie wspaniałą przygodą. Usiądziesz w psim zaprzęgu i pognasz z podekscytowanymi psiakami po śnieżnej pierzynie, oczywiście pamiętając, aby uważnie balansować ciałem i nie wypaść z sań. Będzie pełno śniegu, śmiechu i merdających ogonów. Wieczorem zjemy tradycyjną norweską potrawę, dorsza zaprawionego w saletrze amonowej, zwanego tutaj lutefisk.

Dzień 7 (9 stycznia 2023 / 15 stycznia 2023)

Wyjeżdżamy bardzo wcześnie rano na lotnisko w Oslo, skąd wracamy samolotem do Polski.

Koszt – 6940 zł /os

Cena obejmuje:

 • 6 noclegów w domkach 4 osobowych w  Nesvollberget,
 • transfery z lotniska i na lotnisko
 • safari łosiowe
 • kulig z ogniskiem i wizytą w tradycyjnym tipi ludu Saamów
 • psi zaprzęg (3 godziny)
 • skutery śnieżne (3 godziny)
 • sauna (2 wieczory)
 • rakiety śnieżne i biegówki
 • podstawowe ubezpieczenie zdrowotne
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • lotu na trasie Warszawa – Oslo, Oslo – Warszawa  (783 zł/os z bagażem linia Norwgian i 1146 zł/os  WIzzAir zł z bagażem nadawanym, ) * 
 • Wyżywienia – dodatkowo płatne 1750 NOK za pobyt
 • wyciągu i wypożyczenia nart 450 -560 NOK za dwudniowy karnet
 • wypożyczenia nart 10 – 40 Euro za dzień
 • instruktora jazdy na nartach 150 NOK/godz.
 • dodatkowego ubezpieczenia na uprawianie sportów zimowych (obowiązkowe)
 • testów PCR – jeśli będą wymagane
 • napojów i alkoholi
 • wydatków własnych

 * cena  aktualna na dzień 16.08.2021

Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

Wyjazd ma charakter backpackerski, standard „all inclusive” nie jest przewidziany 😉

Harmonogram płatności:

 • zaliczka: 500zł – w momencie zapisu. Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.
 • I rata: 3000 zł – do 20.10.2022
 • II rata: 3440 zł – do 20.12.2022
 • Zwrot kosztów biletów lotniczych – do 5 dni po zakupie

Wyprawę prowadzi:

Marzena Józefczyk

W „internetach” ukryta pod kryptonimem „Pstrykowisko”. Międzygórzanka z krwi i kości, obecnie globtrotuarka, obelżyświatka i poliglutka. Nie rozstaje się ze swoim aparatem, którym zapisuje we własnej pamięci (i na kartach książek podróżniczych) kadry z całego świata.
Książki Marzeny: https://www.pstrykowisko.com/o-nas-1

Zapisz się na wyprawę!

Telefonicznie: 693 013 113 lub poprzez formularz: