Jeśli tak jak my masz ochotę powitać Nowy Rok na gorąco, tańcząc salsę i popijając mojito to zapraszamy na szalony i nietuzinkowy Sylwester na Kubie!

 

 

 

Termin:

28 grudnia 2019 – 6 stycznia 2020 (+-2 dni)

28 grudnia 2019 – 11 stycznia 2020 (5 dni w hotelu all inclusive na Cayo Coco)

Dlaczego Kuba?

Jedziemy do kraju w którym zatrzymał się czas, gdzie po gwarnych ulicach Hawany leniwie mkną kolorowe Cadillaki i Lincolny a ludzie choć mają niewiele to naprawdę potrafią się cieszyć z życia. Kuba to turkusowe karaibskie morze, biały mięciutki piasek i kokosowe palmy. To zaskakujący latynoski styl, fenomen wiecznie żyjącego Fidela Castro, to rum (dużo rumu ;)), cygara, salsa i wspaniała egzotyczna przyroda.

Ilość osób: 10 -15 osób + (pilot, lokalny przewodnik)

Noclegi: w casas particulares (prywatnych kwaterach kubańczyków)  pokoje 2 – 3 osobowe. W opcji + 5 dni na Cayo Coco –hotel 5* all inclusive

Przejazdy: samochód, taksówki

 

PROGRAM:

Hawana

Hawana to jedyna w swoim rodzaju stolica świata. Choć nadszarpnięta zębem czasu (lub jak kto woli systemu) to jednak piękna i kolorowa. To miasto gdzie po kartę na Internet możesz stać 2 godziny a i tak nie masz pewności czy w końcu ją kupisz. Stolica z jedną jedyną luksusową galerią, wspaniałym hotelem w którym w karty grywał Al Capone i chińską dzielnicą, w której chińczyków jak na lekarstwo.

To tutaj najlepiej się powozisz różowym cadillakiem i potańczysz reggaeton na ulicy. To miasto, którego mieszkańcy nawet podczas powodzi potrafią usiąść i rozegrać partyjkę domino.

 

Trinidad

Trinidad to przepiękne kolorowe miasteczko z brukowanymi ulicami, które najbardziej oddaje charakter dawnej Kuby. To właśnie prowincjonalna atmosfera miasta a także jego wspaniale odnowiona kolonialna zabudowa,  sprawiają, że  Trinidad  stawia się zawsze wysoko na liście turystycznych priorytetów podczas podróży na Kubę.

Dlatego to tutaj czeka nas szalona noc Sylwestrowa w jaskini a także piękna plaża Ancon, od której odwiedzin rozpoczniemy Nowy 2019 rok.

Cienfuegos

Cienfuegos zwane „kubańskim Paryżem” to miasto tętniące życiem, które wyróżnia się na tle innych kubańskich miast przede wszystkim zadbanymi i odnowionymi budynkami, architekturą oraz całkiem dobrze zaopatrzonymi sklepami.

Jadąc do Cienfuegos odwiedzimy magiczny wodospad El Nicho położony w niewysokich górach skąd rozpościerają się przepiękne widoki na okolicę.

 

 

Vińales

Dolina Viñales położona  w północno-zachodniej części Kuby, słynie z upraw tytoniu, mistycznych zielonych Mogotów i dróg w odcieniu pomarańczy. Miasteczko choć niewielkie ma swój niebywały urok. Wzdłuż głównej ulicy stoją nisko zabudowane domki, których ganki zdobią drewniane bujane fotele. Rześkie jak w górach powietrze, wycieczka konna na plantacje tytoniu i krótki kurs skręcania cygar to tylko nieliczne atrakcje, które nas tutaj czekają.

A na koniec dla spragnionych rajskich plaż proponujemy słodkie lenistwo na Cayo Coco. Biały piasek, turkusowa woda, palmy kokosowe i drinki na zawołanie.

Prawda, że brzmi kusząco?

Zapisz się już dziś, bo ilość miejsc jest ograniczona

 

Koszt:

2500 zł  + 600 Euro /os. lub w wersji z Cayo Coco 2500 zł + 1100 euro /os.

 

Cena obejmuje:

-noclegi, wyżywienie (śniadania), przejazdy między miastami, przejazdy lokalnymi środkami transportu,  oraz następujące atrakcje:

Hawana: Welcome drink, przejazd samochodem z lat 50,  wycieczkę do Cojimar

Cienfuegos – wstęp nad wodospad El Nicho.

Trinidad: wejście na dyskotekę (Sylwester + 1 drink ) wycieczka na plaże Ancon, wycieczka i bilet wstępu nad wodospad El Cubano, wycieczka i bilet wstępu na plantację Manaca Iznagi.

Vińales –wycieczka konna na plantację tytoniu, wstęp do jaskini La Cueva del Indio

 

Cena nie obejmuje:

Biletów lotniczych ok. 2200 -2700 zł.

Obiadów i kolacji (ceny wahają się od 1 do kilkunastu euro za posiłek)

Napojów (woda -1 euro, piwo i drinki od 2 do 4 euro)

Rejsu katamaranem (5 -10 euro za os.)

Leżaków i parasoli na plaży (cena od 2 do 3 euro za os. )

Ubezpieczenia

Karty turysty 22 euro.

Wydatków własnych

Harmonogram wpłat:

Zaliczka – przelew w momencie zapisu 500 zł  (w przelewie proszę napisać ZALICZKA NA WYJAZD Kuba Sylwester 2019)

Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.

1 rata – przelew do 30 czerwca 2019 – 2000 zł

2 rata – przelew do 30 sierpnia 2019 – cena biletu

3 rata – płatne gotówką w walucie 600 lub 1100 Euro na lotnisku w dniu wylotu.

Pakuj Plecak i wejdź z przytupem w Nowy 2020 rok!