Tajlandia, zwana krainą uśmiechu a także, krajem kwitnących orchidei, jest jednym z najciekawszych i najżyczliwszych turystom państw południowo-wschodniej Azji.

 

Termin: 07.02.2019 – 24.02.2019 

Cena: 4900 zł /os.

Kameralna grupa 7-10 osób

Tajlandia to kraj kulturowych kontrastów, gdzie bogata historia i wieloletnie tradycje przeplatają się z nowoczesnością. To także miejsce zróżnicowane krajobrazowo, od porośniętych dżunglą gór do najpiękniejszych na świecie plaż,  z białym piaskiem i ciepłym, szmaragdowym morzem.

Każdy kto odwiedził ten kraj, może śmiało stwierdzić, że to miejsce, które zaraża uśmiechem mieszkańców i rozkoszuje podniebienie przepyszną, pikantno – słodką kuchnią.

 

Z nami poznacie różne oblicza Tajlandii.

Na początek zabierzemy Was w podróż, która pozwoli zagłębić się w barwną historię, zachwyci pięknem świątyń, parków narodowych, formacji skalnych i wodospadów. Później odwiedzimy Bangkok, który z pewnością wciągnie Was w wir życia i oszołomi swoją energią. A na koniec udamy się na wyspy, gdzie piękna przyroda oraz rajskie, dziewicze plaże przeniosą Was w świat beztroskiego relaksu. Tam zbierzecie siły na całonocną imprezę na plaży, tzw. Full Moon Party. Jest to jedna z tych imprez, których się nie zapomina 😉 Raz w miesiącu ściągają na nią backpakersi z całego świata i bawią się do świtu, popijając alkohol podawany w wiaderkach. Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba przeżyć!

Zapraszamy do zapoznania się z programem wyprawy.

Chiang Mai

Północ Tajlandii ma wiele do zaoferowania, przede wszystkim turystom ceniącym sobie obcowanie z piękną przyrodą oraz miłośnikom starożytnej kultury. To tu znajduje się Chiang Mai, zwane także Różą Północy, od którego zaczniemy zwiedzanie. Położenie wśród gór sprawia, że klimat nie jest tu tak męczący, jak na południu kraju, także będzie można się spokojnie zaaklimatyzować. Miasto obfituje w świątynie, bazary, knajpki, restauracje i wiele innych atrakcji. Stanowi również idealny punkt wypadowy dla wielu wycieczek, także właśnie stąd udamy się m.in. na najwyższą gorę Doi Inthanon w Parku Narodowym o tej samej nazwie, z niezwykle ciekawą trasą na sam szczyt i pięknymi wodospadami.

Chiang Rai

Chiang Rai to miasto leżące nad rzeką Kok, traktowane jest jako mniejsza i spokojniejsza wersja oddalonego o 180 kilometrów Chiang Mai. Udamy się tam przede wszystkim, aby zobaczyć najbardziej oryginalną świątynię Tajlandii, tzw. Białą Świątynię, przez jednych ocenianą jako arcydzieło, a przez innych jako kicz. Będąc w Chiang Rai nie można również pominąć miejsca o nazwie Black House, czyli kompleksu około 40 czarnych, drewnianych domów, stworzonych przez lokalnego artystę, które kryją w sobie rzeźby i meble wykonane ze zwierzęcych kości i skór. Zdecydowanie robi wrażenie!

Bangkok

Bangkok zwany Miastem Aniołów, to azjatycka metropolia o wielu obliczach. Łączy tradycję i nowoczesność, spokój i pośpiech. Z jednej strony świątynie, pałace i muzea, z drugiej tętniące życiem ulice i targowiska z egzotycznymi aromatami. Miasto wiecznie zakorkowane, z pokrzykującymi na ulicach sprzedawcami. Pozostawia mnóstwo wrażeń i z pewnością utkwi Wam na długo w pamięci.

Odwiedzimy Wielki Pałac Królewski z Wat Phra Kaew, czyli Świątynią Szmaragdowego Buddy oraz położoną obok Wat Pho z posągiem Leżącego Buddy. Udamy się też na najsłynniejszą ulicę świata – Khao San Road. To tutaj można zjeść najlepsze Pad Thai, przyrządzone w kuchni na wózku, wypić najlepszego shake’a z egzotycznych owoców oraz spróbowanie azjatyckiego przysmaku, czyli chrupiącej tarantuli lub skorpiona. (mniam ;))

Krabi

Krabi – oglądając zdjęcia z Tajlandii często można zobaczyć kolorowe łódki przycumowane przy bajkowej plaży lub pływające po błękitnej wodzie pomiędzy wapiennymi skałami. Jest to widok charakterystyczny dla prowincji Krabi. To właśnie tutaj Leonardo DiCaprio znalazł swoją filmową „niebiańską plażę”. My również postaramy się taką odnaleźć pływając po terenie znajdującego się w pobliżu parku narodowego. Na pewno zatrzymamy się na plaży Railay, gdzie odwiedzimy wiosķę Boba Marleya oraz pełną drewnianych penisów – świątynie płodności.

Jednak Krabi to nie tylko plaża i wypoczynek. Niedaleko miasta na wzgórzu znajduje się buddyjska świątynia Tiger Cave do której prowadzi droga złożona z 1237 schodów (!). Musicie nam jednak zaufać, ze widok na górze jest wart wysiłku, a towarzystwo rozbrykanych małp wynagradza całe zmęczenie.

Koh Phangan

 

Koh Phangan to wyspa słynąca z odbywającej się cyklicznie imprezy z okazji pełni księżyca. To tam, specjalnie na to święto zjeżdżają się backapersi z całej Tajlandii. Będziemy mieli okazję w nim uczestniczyć, pomalować się fluorystencyjną farbą i pić alkohol z tzw. wiaderka. Czeka nas nieprzespana, zwariowana, festiwalowa noc, przy dźwiękach elektronicznej muzyki.

Jeśli jednak myślicie, że Koh Phangan, to tylko imprezy, mile się zaskoczycie. To miejsce oferuje znacznie więcej: niezapomniane zachody słońca, piaszczyste, urokliwe plaże i dżungle z ukrytymi wodospadami.

My jesteśmy zakochani w tym miejscu!

Koh Tao

 

Ko Tao – Wyspa Żółwia jeden z najbardziej malowniczych zakątków Tajlandii. Prawdziwy raj dla fanów podwodnego świata. Ta mała wyspa otoczona krystaliczną wodą, oferuje jedną z najpiękniejszych raf koralowych Tajlandii. Czeka nas pełna wrażeń przygoda i  snoorkowanie pomiędzy bajkowymi kolorowymi rybkami.

Ważne!

W naszych wyprawach unikamy miejsc, gdzie wykorzystuje się i  źle traktuje, zwierzęta i ludzi. Właśnie dlatego nie mamy w planach odwiedzin w świątyniach tygrysów czy jazdy na słoniu. Jednak szanujemy wybory naszych klientów. Jeśli będą chętni na takie atrakcje, na miejscu w Chiang Mai będziecie mogli wykupić jedną z tysiąca wycieczek do tychże miejsc.

 

Ilość dni 18

Koszt: 4900 zł/ os. 

Cena obejmuje:

noclegi w hostelach –pokoje 2-4 osobowe, przeloty wewnętrzne, przejazdy lokalnymi środkami transportu,  oraz następujące atrakcje:

Wstęp do Świątyni Doi Suthep

Całodniowa wycieczka do Parku Don Inthanon

Wstęp do Niebieskiej Świątyni Wat Rong Seua Ten

Wstęp do Baandam

Wstęp do Białej Świątyni Wat Rong Khun,

Wycieczka na wodny bazar Taling Chan

Wstęp do Pałacu królewskiego w Bangkoku

Wstęp do Świątyni Wat Pho

Wycieczka łódką na plażę Railey

Wycieczka do świątyni Tiger Cave

Rejs po wyspach Krabi

Wstęp na imprezę Full Moon Party

Wycieczka na Koh Tao z nurkowaniem na rafie

Cena nie obejmuje:

Biletów lotniczych 2000 -3000 zł  (cena  2670 zł na dzień 29.06.2018)

Posiłków (śniadania ok.5- 8 zł, obiady ok. 12-20 zł)

Wycieczek fakultatywnych w Chiang Mai (od 100 do 250 zł za wycieczkę)

Napojów

Ubezpieczenia

Szczepień

Wydatków własnych

Harmonogram wpłat i numer konta:

Pakuj Plecak

Narodowa 18

05-800 Pruszków

91 1140 2004 0000 3902 7749 0549

W momencie zapisu 500 zł zadatek zwrotny.

Do 30 września 2018 – 1 rata -2500 zł, którą przeznaczymy na zakup biletu i która nie jest już zwracana w całości, zwracamy tylko kwotę która została po zakupie biletu.

Do 31 grudnia 1900 zł + koszt biletu.