Bali - najbardziej eteryczna z indonezyjskich wysp czeka na Ciebie!

Otoczona błękitem Oceanu Indyjskiego, skrywająca zielone dżungle i ogniste wulkany – wyspa na której swoją miłość odnalazła Julia Roberts w filmie „Jedz, módl się i kochaj”. To pełne niesamowitej energii miejsce z mistycznymi świątyniami i życiem pełnym codziennych rytuałów.  Zwana także wyspą uzdrowicieli i miejscem z duszą.

Celem wyjazdu są warsztaty, regeneracja sił fizycznych i duchowych, lecz nie zabraknie również aktywnego zwiedzania. Będziemy spacerować po polach ryżowych, pójdziemy na relaksujący masaż i obejrzymy widowiskowy pokaz tańca balijskiego. Odwiedzimy najpiękniejsze mistyczne balijskie świątynie, nauczymy się sztuki batiku i zagubimy się na lokalnych targowiskach.  Pojedziemy do dżungli, nad wodospad i do lasu pełnego małp. A na koniec popłyniemy na rajskie wyspy Gili aby poleżeć na plaży, wykąpać się w turkusowym Oceanie  i uprawiając snorkeling poszukać żółwi morskich.

Żyjesz w zabieganym świecie. Nierzadko masz wszystkiego pod dostatkiem, ale nie czujesz się spełniona. Czegoś Ci dotkliwie brakuje. Tęsknisz za czymś, czego nawet nie potrafisz nazwać. 

Troszczysz się o byt, o bliskich, rodzinę, rodziców niemłodych, pracę, przyjaciół, może masz wnuki, albo żyjesz w pojedynkę niosąc na sobie wszystkie obowiązki i stresy, marząc o szczęśliwym związku lub chcąc pozostać sama i tak czuć się spełnioną.

Jesteś jak komandos, który koncentruje się na wypełnianiu szybko i precyzyjnie zadań. Tak jak on jesteś sprawna i… niewidoczna.

Trudno się dziwić, bo jesteś daleko od siebie samej. Brakuje Ci bowiem tego, co najistotniejsze:  SIEBIE. Troszcząc się o innych i o codzienność gubisz siebie albo nie pozwalasz własnemu ja dojść do pełnego głosu. Kochana, nie jesteś jedyna z tą rozterką. Dlatego dobrze, że tu jesteś, bo podróż w odległe kraje i w nowe miejsca jest jednocześnie podróżą w głąb siebie i spotkaniem z samą sobą.

ODNALEŹĆ SENS i PRZEŻYĆ BABSKĄ PRZYGODĘ

Podróżowanie jest ważne, bo to wyjście poza schemat, poza znany Ci krąg. A w przypadku tego wyjątkowego wyjazdu na Bali to szansa na doświadczenie nieznanej, tajemniczej kultury, nie zachodniej, w której wyrastałyśmy i która nas tworzyła, ale także relacji z kobietami, które też „są w drodze” ku sobie.

Deficytem w naszych czasach jest brak życzliwego, przyjacielskiego kręgu kobiet, wśród których możesz się czuć bezpiecznie.

Będąc mentalnie daleko od siebie doświadczasz, często przejmujesz styl myślenia i bycia właściwy dla miejsc i środowisk, w których dane jest Ci przebywać. Nie znając (a często niestety nie lubiąc) siebie łatwo jest porównywać się do innych, albo przyjmować niechciane wymagania ze strony innych osób. I zamiast myśleć o wsparciu wzajemnym pojawiają się myśli krytyczne; zamiast liczyć na współpracę doświadcza się rywalizacji; zamiast czuć się spełnioną i dawać życie (w szerokim rozumieniu tego słowa) całą energię koncentrujesz na obronie tego, co Ci się wydaje, że Cię stanowi. Chronisz tak siebie i swój świat.

Szukasz wtedy wsparcia w mężczyźnie, ale on nie zawsze istnieje w Twoim życiu, a jeśli nawet, to nie jest w stanie sprostać temu zadaniu.

To bowiem, czego szukasz, już masz! Nikt inny nie jest w stanie dać Ci szczęścia, bo szczęście jest w Tobie, tylko że Ty jesteś daleko od siebie… Ta szarpanina jest efektem opuszczenia siebie samej.

Czas więc na powrót do źródła, do swojej istoty, do rozpoznania na nowo kim jesteś dzisiaj i kim chcesz się stawać, czas zaprzyjaźnić się na nowo z tą kobietą o imieniu… (tu wypowiedz swoje imię).

Te pozornie abstrakcyjne plany poszukiwania siebie są bardzo konkretne i niepowtarzalne dla każdej z nas.

To natomiast, co je łączy, to pragnienie docierania do siebie i sposób – wspólna podróż, bycie razem i poznawanie piękna każdej z nas w jej inności i oryginalności, uczenie się zachwytu nad sobą i nad drugą osobą. I wyrażanie tego bez obawy o ukryty podtekst. To będzie się działo!

 

Co odkryjesz w sobie?

 Jako że jesteśmy całością fizyczno-umysłowo-duchową (wg Arystotelesa, a potem św. Tomasza) zatem będziemy docierać do wszystkich tych obszarów i je w sobie ożywiać. Służyć temu będą różne formy działania. Rozmowy indywidualne i w grupach, ale także praca zespołowa.

 
Zajrzysz do wnętrza swojej kobiecości, zobaczysz, co ją tak, a nie inaczej ukształtowało, co miało na nią wpływ, kto Ci w tym pomagał, co Ci służyło, a co nie.

Rozpoznasz też, jaką kobietą chcesz się stawać, gdzie możesz szukać wzorców, jak wyzbyć się z pęt, które Ci nie pozwalają być sobą w wolności.

Poznasz też sposoby na to, jak poprawić relacje z innymi, dostaniesz konkretne narzędzia, które spowodują, że życie zacznie być bardziej harmonijne, spójne, radosne i pełne pokoju. 

Dowiesz się o sobie wielu rzeczy od strony psychiki, zajrzymy bowiem do świata wewnętrznego: przeżyć doświadczeń, wrażeń, wrażliwości i emocjonalności…

Z wnętrza przejdziemy na zewnątrz, bo ono objawia się poprzez to, co wychwytują zmysły: ruch, postawę fizyczną, mimikę, gestykulację, głos, sposób mówienia, barwę głosu, poruszanie się, wygląd, strój i sposób noszenia się, reagowania… Przypatrzymy się temu twórczo.

Nie sposób też pominąć przestrzeni ducha, która jest otwarta na piękno, dobro i prawdę, czyli na miłość. Przez małe i wielkie „m”. Siła Wyższa, Absolut, Bóg zaprasza do poznawania Go.

Na miarę naszej otwartości i gotowości. Każda z nas idzie przecież swoją drogą duchową. I nawet jeśli są one odmienne, to istota tkwi w poszukiwaniu Prawdy.

 
Jak będziemy pracować, czyli koncepcja pracy i formy działania

Formy pracy: indywidualna, w parach i w grupie.

Formy działania: ćwiczenia intelektualne i ruchowe, test, pogłębiona rozmowa, dyskusja, medytacja, mentoring, fotografia. 

Niespodzianka: otrzymasz w prezencie zdjęcie, które będzie pokazywało Twój niepowtarzalny urok i oryginalność. Zachwycisz się sobą. Ręczę!

Extra: Możesz też skorzystać z sesji zdjęciowej przed moim obiektywem. W efekcie zyskasz kilkanaście zdjęć udowadniających Ci Twoje piękno oraz film z Tobą w roli głównej i jedynej. Cena 500 zł za komplet (430 zł + 70 zł). 

A zatem, Piękna ma Przyjaciółko, przygotowuj się mentalnie na tę podróż na kraniec świata i podróż do głębi siebie.

Nie mogę się doczekać!

Mira Jankowska

www.MiraJankowska.pl

Warsztaty prowadzi Mira Jankowska

Pomysłodawczyni i rektor Mistrzowskiej Akademii Miłości, człowiek mediów, dziennikarka, publicystka, działacz społeczny. Producent, reżyser i scenarzystka widowisk, koncertów i spotkań związanych z kulturą, edukacją oraz biznesem. Autorka warsztatów wspierających rozwój osobisty kobiet i mężczyzn oraz trener wystąpień publicznych, w tym medialnych. Mentor, wykładowca i mówca motywacyjny. Inspirator i kreator twórczych działań zespołowych i społecznych. Autorka videobloga MiraVlog.

Koszt –3000 PLN + 725 USD ( ok. 5823 zł/os*)

*wg kursu walut NBP z dn. 07.02.2020

Kameralna grupa: 812 osób

Termin: 28 lutego – 11 marca 2020 -Brak miejsc!
Termin: 1 marca -13 marca 2021 – Hura są jeszcze miejsca!

Program:

 

Ubud –  to naszym zdaniem najładniejsze miasteczko na Bali. To kulturalne centrum wyspy, po którym można spacerować całymi godzinami, podziwiając prace ulicznych artystów, lokalne galerie i warsztaty artystyczne. Położone w okolicy tarasów ryżowych, z pięknym pałacem, małpim gajem i mistycznymi świątyniami jest punktem obowiązkowym dla osób odwiedzających wyspę, dlatego pędzimy tu aż 4 dni! Odwiedzimy między innymi Monkey Forest, Ubud Palace, Campuhan Ridge Walk i Saraswati Temple z widowiskowym pokazem tańca.  

Pura Taman Saraswati – piękna świątynia, której nazwa pochodzi od bogini wiedzy i sztuki. Wieczorami odbywają się tutaj spektakle i pokazy tańca balijskiego. Niesamowita architektura, soczysta zieleń i stawy z kwitnącymi różowymi lotosami wypełniają to miejsce mistycznym urokiem.

 

Monkey Forest –wyjątkowy las z porośniętymi  mchem mostami, zwisającymi korzeniami, ogromnymi kamiennymi rzeźbami smoków Komodo i pięknymi świątyniami. Wszystko to jest domem dla ogromnego gangu makaków, których jest tu około 700. Podczas gdy starsze małpy leniwie wygrzewają się w słońcu, młode skaczą i bawią się na całego, niejednokrotnie zabierając jakieś fanty turystom i czmychając czym prędzej.

 

Pura Tirta Empul – zwana jest  Świątynią Świętej wody. Legenda głosi, że bóg Indra stoczył walkę z bogiem Maydanową. Podczas starcia bóg Maydanow pozbawił sił boga Indra. Ten w konsekwencji przebił ziemię i uwolnił źródło nieśmiertelności. W miejscu bijącego źródła w X wieku wybudowano Świątynie. Dziś tysiące pielgrzymów przybywa w to miejsce aby doświadczyć oczyszczenia ciała i duszy. W środku świątyni znajdują się kamienne baseny z fontannami. Pielgrzymi wchodzą do basenu, odmawiają modlitwy, medytują i polewają wodą głowę. W podziękowaniu za oczyszczenie pozostawiają koszyki dziękczynne. W powietrzu unosi się zapach kadzideł a widok modlących się osób jest naprawdę mistyczny.

Pura Lempuyang Luhu – to jedna z najważniejszych świątyń na Bali. Aby do niej wejść trzeba pokonać najpierw 1600 schodów prowadzących przez dżunglę pełną dzikich małp, ale obłędny widok na wulkan Gunung Agung rekompensuje trudy wyprawy.

Tarasy ryżowe.

Być na Bali i nie zobaczyć tarasów ryżowych to jak być w Paryżu i nie zobaczyć wieży Eiffla. To jest po prostu MUST SEE! Najbardziej rozległe i imponujące, pełne soczystej zieleni znajdują się w Jatiluwih. Ułożone na zboczach gór przypominają schody do nieba, po których będziemy spacerować podziwiając piękne widoki. 

Ulun Danu Beratan – to najbardziej hipnotyzujący kompleks świątynny, położony na jeziorze Beratan ok. 1200 m n.p. m.  Niesamowita sceneria gór, jeziora świątyni ozdobionej pięknymi kwiatami zachwyca i hipnotyzuje.

Batik, joga i warsztaty rozwoju osobistego.

Nasz pobyt na Bali to czas poświęcony na rozwój, medytację i naukę nowych rzeczy. Jedną z nich będzie kurs batiku, techniki malarskiej polegającej na nakładaniu wosku, a później zanurzaniu tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku.

Na wyspie Gili czeka nas lekcja jogi a między zwiedzaniem będą prowadzone warsztaty rozwoju osobistego.

Istnieje możliwość wykupienia indywidualnej sesji zdjęciowej wykonywanej przez Mirę Jankowską.

Pura Besakih – to matka wszystkich balijskich świątyń. Położona na zboczu wulkanu Gunung Agung, składa się z kilkudziesięciu świątyń, ułożonych na licznych tarasach i połączonych schodami.

Bali Swing – to atrakcja z której będzie można skorzystać fakultatywnie, ostatniego dnia. Na miejscu jest kilka huśtawek i tzw gniazdka miłości. Cena 33 dolary, w cenie obiad. 

Tanah Lot – malowniczo położona świątynia z XVI w. Zbudowana na kawałku skały wystającym z morza. Podczas przypływu morze zalewa przejście do świątyni i można ją podziwiać jedynie z brzegu.

Relaks dla ciała – masaż balijski, na który Cię zabierzemy sprawi, że poczujesz całkowitą harmonię duszy i ciała.  To doskonała forma terapii pozwalająca relaks i odprężenie, a także wyraz dbania o siebie i swoje ciało. Oddamy się w ręce doświadczonych masażystów a Ty masz tylko poddać się tej błogiej chwili.

Rajskie wyspy Gili – ostatnie dni w Indonezji przeznaczamy na snorkeling, plażing i żółwie morskie. Będziemy uprawiać jogę na plaży, popijać drinki i podziwiać zachody słońca.

 

Koszt – 3000 PLN + 725 USD/os (ok. 5823 zł*/os)

 *wg kursu walut NBP z dn. 07.02.2020

Noclegi: w lokalnych sprawdzonych hostelach, pokoje 2 osobowe z łazienkami

Przejazdy: samochody, promy, łódki.

Cena obejmuje:

 • 11 noclegów
 • transfer na lotnisko i z lotniska na Bali
 • rejs na wyspy Gili
 • przejazd samochodem po wyspie
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • lekcję Batiku
 • wycieczkę wodną ( snorkeling)
 • lekcję jogi

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia (60 – 100 zł/ dzień )
 • napojów
 • biletów lotniczych (cena na dzień 19.07.2019 –  2444 zł liniami Turkish Airlines i 2503 zł – liniami Qatar Airways 
 • ubezpieczenia
 • wydatków własnych
 • ubezpieczenia
 • szczepień (zalecane błonica, tężec, dur brzuszny, WZW A+B, wścieklizna, japońskie zapalenie mózgu)
 • Bali Swing (33 dolary)

Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych, ubezpieczenia i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

Pamiętaj, że Indonezja to nieprzewidywalny kraj, za każdym rogiem może czekać na nas nowa atrakcja. Z drugiej strony jednak, może się zdarzyć, że coś nagle zostanie zamknięte, a święto przełożone na inny dzień. Nawet w takich sytuacjach dopilnujemy, żeby nie zabrakło Ci wrażeń :).

 
 
 

Harmonogram płatności:

 • zaliczka: 500zł – w momencie zapisu. Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.
 • I rata: 2500zł – do 1.10.2019
 • II rata: zwrot kosztów biletu – do 1.12.2019
 • II rata:  2750 zł – płatna w walucie USD (725 dolarów) dniu wylotu w gotówce.

Zapisz się na wyprawę!

Telefonicznie: 693 013 113 lub poprzez formularz: