Zapisz się bez ryzyka!


Gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki w przypadku rezygnacji lub odwołania wyjazdu!
Szczegóły w regulaminie.

Indie to fotograficzny raj. Mozaika kolorów, niezwykle przyjaźni ludzie i kulturowa mieszanka, dostarczają niewyobrażalnej ilości tematów zdjęciowych. Tutaj wszystko jest intensywniejsze: zapachy, barwy, emocje, święta i zabawa.

Co nas wyróżnia?

 •   W każdy wyjazd wkładamy całe i pasję!
 •   Fascynująca, autorska trasa, wypełniona ukrytymi perłami
 •   Program przygotowany specjalnie pod kątem fotograficznym
 •   Prawdziwe podróżowanie, kontakt z mieszkańcami i unikanie turystycznej ściemy
 •   Najbardziej kameralna grupa w Polsce (5-8 osób) i kumpelska, twórcza atmosfera
 •   15 dni unikalnej przygody w cenie masówki z biura podróży
 •   Jesteśmy zorientowani na Twój sukces fotograficzny, nie na własne zdjęcia!

Podczas tej wyprawy odwiedzimy Radżasthan – pustynny stan, wypełniony wspaniałymi zabytkami i posiadaczami najbardziej okazałych wąsów w całych Indiach. Tradycyjnie będziemy starać się być jak najbliżej ludzi, poznać i udokumentować ich życie, pracę i religijne obrzędy. Zwiedzimy wioski, spędzimy noc na pustyni i uwiecznimy olbrzymi targ bydła i wielbłądów. W poszukiwaniu kadrów przemierzymy dziesiątki kolorowych uliczek, odwiedzimy najważniejsze zabytki, by na koniec wziąć udział w jednym z najbardziej niezwykłych świąt na świecie: Kumbh Meli. Tam będziemy mogli poznać fascynujące hinduskie ceremonie, odwiedzić obozowiska świętych mężów i sekt, których przedstawiciele przeważnie spędzają czas w zagubionych w górach aśramach.

Ilość wrażeń i atrakcji zawróci Wam w głowie,
a wasze aparaty rozgrzeją się do czerwoności.
To będzie wyprawa, której długo nie zapomnicie!

Kurs fotograficzny:

Obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Poziom zaawansowania dostosowujemy indywidualnie do każdego uczestnika, dlatego nie ważne, czy dopiero zaczynasz fotografować, czy znasz już podstawy – zatroszczymy się o Twój rozwój.

Poznasz zasady kompozycji, abyś mógł poprawnie budować kadr. Dowiesz się, jak wykorzystywać elementy sceny, by osiągać zamierzone efekty. Będziemy oglądać i analizować zdjęcia mistrzów. Nie zabraknie nam również czasu na omawianie i dyskutowanie na temat wykonanych podczas wyjazdu fotografii. Najbardziej skupimy się jednak na  praktyce. Wypróbujemy wszystkie dziedziny fotografii podróżniczej – reportaż, portret, krajobraz i street photo. W ramach kursu mieszczą się również konsultacje przedwyjazdowe dotyczące sprzętu, oraz materiały omawiające podstawowe zagadnienia fotograficzne.

Jesteśmy nastawieni na Twój rozwój i zależy nam, żebyś to Ty przywiózł jak najlepsze zdjęcia. Wiemy, że niektórzy fotografowie bardziej dbają o własne portfolio, niż o swoich uczestników, ale z Pakuj Plecak możesz być pewien, że to Ty jesteś najważniejszy!

Nie zapominamy również o Tobie po powrocie. Organizujemy wspólne wystawy, wewnętrzne konkursy, a nasi „plecakowicze” występują jako prelegenci na targach i festiwalach oraz publikują zdjęcia w cyfrowym czasopiśmie „Pakuj Plecak”. Jedź z nami i dołącz do naszej kreatywnej i wesołej rodziny!

Koszt – 5900zł/os.
Termin: 14 -28 lutego 2021 – hurra, są jeszcze wolne miejsca!
Kameralna grupa: 5-8 osób

Program:

 

Jaislamer – Wyprawę zaczynamy w Jaisalmerze. To „złote miasto”, wysunięte daleko na zachód, otoczone pustynią Thar. Tutaj wsiądziemy na wielbłądy i niczym członkowie karawany, pojedziemy przez wydmy, by spędzić noc wśród piasków. Zorganizujemy tu sesję zdjęciową z jeźdźcami wielbłądów, zobaczymy niezapomniany zachód i wschód słońca, a pomiędzy nimi niezwykłe, nocne niebo nad głowami! Stworzymy timelapsy pokazujące ruch gwiazd po nieboskłonie. Jakby było mało atrakcji, to czeka nas wieczorny koncert miejscowych muzyków, oraz pokaz tradycyjnego tańca! Zwiedzimy też okoliczne, cygańskie wioski, gdzie będziemy dokumentować życie mieszkańców pustyni. Zobaczymy również niesamowity fort oraz inne zabytki Jaisalmeru.

Dźodhpur – kolejny przystanek to „niebieskie miasto”, w którym budynki całej starówki pomalowane są na błękitno. Wygląda to pięknie, dlatego spędzimy trochę czasu gubiąc się w wąskich uliczkach starego miasta i polując na niepowtarzalne, „streetowe” kadry. Tutaj obejrzymy najpiękniejszy (w naszej opinii) fort w Radżasthanie, grobowce, świątynie i targowiska.

Wioski Bishnoi – Bishnoi to hinduska sekta, założona w XV wieku przez Guru Jambheshwara. Ci wyznawcy Vishnu znani są z życia w zgodzie z naturą. W XVIII w. gdy maharadża Dźodhpuru, Abhay Singh, nakazał wycięcie okolicznych drzew na renowację fortu, mieszkańcy 84 wiosek przywiązali się do nich, by je chronić. 363 Boshnoi zostało wtedy zabitych przez żołnierzy, zanim maharadża powstrzymał dalszą masakrę. Odwiedzimy wioski znajdujące się w okolicach Dźodhpuru, by zobaczyć, jak obecnie żyją ich mieszkańcy. Jeśli będziemy mieć szczęście, to po drodze zobaczymy też stada flamingów.

Naguar Cattle Fair – Wielki targ bydła, wielbłądów i koni ustępuje wprawdzie rozmachem słynnemu tagowi w Puszkarze, ale jest mniej turystyczny i skomercjalizowany, dzięki temu dużo ciekawszy do fotografii. Będziemy mieli możliwość spotkania ludów zamieszkujących różne części Radżasthanu, którzy niejednokrotnie, by dostać się ze swoim bydłem do Naguar, podróżowali wiele dni. Tematów fotograficznych nam nie zabraknie, Cattle Fair to znakomite miejsce na reportaż, street i fotografię portretową. 

Nawalgarh, Mandawa, Mahansar – trzy niezwykle malownicze miasta, w przeszłości odgrywające ważną rolę na kupieckich szlakach. Bogaci handlarze stawiali w nich okazałe rezydencje – haweli – budowane w perskim stylu, podobno zgodnie z zasadami feng-shui. Pięknie zdobione i pokryte malunkami, choć obecnie nadszarpnięte zębem czasu, są niesamowitym tłem do fotografii ulicznej.

Deshnok – niedaleko Bikaneru znajduje się jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. Świątynia, którą zamieszkują dziesiątki tysięcy świętych szczurów. Nie możemy przegapić takiej atrakcji! Podpatrzymy wiernych, składających gryzoniom ofiary z jedzenia i mleka, nowożeńców, proszących o pomyślność, no i przede wszystkich niepoliczalne ilości szczurów, włażących na posągi, biegających po świątynnej kuchni i siedzących kapłanom na kolanach. Kto wie, może uda nam się nawet wypatrzyć białego szczura, będącego inkarnacją bogini Karni Mata? Takie spotkanie to gwarancja wielkiej pomyślności 🙂

Bikaner – niezwykle przyjazne miasto, w którym spędzimy trochę czasu w urokliwym, choć nieco chaotycznym  starym mieście. Odwiedzimy targi, małe zakłady i stoiska licznych sprzedawców.

Kumb Mela w Haridwarze – punktem kulminacyjnym naszej wyprawy będzie trzydniowy udział w obchodach Kumbh Meli, największego zgromadzenia religijnego na świecie. Do Haridwaru na 56 dni zjadą święci mężowie, asceci, religijni guru i liczni wierni z całych Indii. Wśród nich spotkamy przedstawicieli Aghori, znanych z kanibalistycznych praktyk, a także ascetów Naga Baba, którzy chodzą nago, a ciała nacierają popiołami z ognisk. Będziemy świadkami rytualnych kąpieli w Gangesie i licznych religijnych ceremonii. Odwiedzimy aśramy, świątynie i obozowiska wiernych. Będzie to niezwykle intensywny i emocjonujący czas, podczas którego będziemy mieć możliwość zrobienia wyjątkowych zdjęć!

Delhi – wyprawę zakończymy w stolicy kraju, Delhi. Będziemy mieć tu chwilę na ostatnie zakupy, przed powrotem do domu.

Koszt – 5900zł/os

Noclegi: w lokalnych sprawdzonych hostelach, pokoje 2 osobowe z łazienkami (dopłata do jedynki ok. 700zł), jedna noc pod gołym niebem na pustyni
Przejazdy: samoloty, pociągi, autobusy, ryksze, rowery i wielbłądy 😉

Cena obejmuje:

 • 14 noclegów
 • opiekę polskiego fotografa i indyjskiego przewodnika
 • transfer na lotnisko i z lotniska w Indiach
 • przejazdy lokalnymi środkami transportu
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • wszystkie atrakcje, opisane w programie

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia i napojów – około 800
 • biletów lotniczych – około 2500zł
 • wizy – 25$
 • wydatków własnych
 • ubezpieczenia

Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych, ubezpieczenia i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

Pamiętaj, że Indie to nieprzewidywalny kraj, za każdym rogiem może czekać na nas nowa atrakcja. Z drugiej strony jednak, może się zdarzyć, że coś nagle zostanie zamknięte, a święto przełożone na inny dzień. Nawet w takich sytuacjach dopilnujemy, żeby nie zabrakło Ci wrażeń :).

Wyjazd ma charakter backpackerski, będziemy się przemieszczać głównie lokalnymi środkami transportu i zatrzymywać w niezbyt drogich motelach. Standard „all inclusive” nie jest przewidziany 😉

 
 
 

Harmonogram płatności:

 • zaliczka: 500zł – w momencie zapisu. Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.
 • I rata: 2900zł – do 1.11.2019
 • II rata: zwrot kosztów biletu – do 1.12.2019
 • III rata: 2500zł – płatna w dniu wylotu w gotówce.

Wyprawę prowadzi:

Jan Skwara

Fotograf i podróżnik. Laureat wielu międzynarodowych i krajowych konkursów fotograficznych (m.in. finalista „Travel Photographer of the Year”, laureat „Leica Street Photo” i trzykrotny zwycięzca konkursu „Kadry ze Świata”), wyróżniany w dziedzinie fotografii podróżniczej, portretowej, reporterskiej i sportowej. Jego zdjęcia publikowane były m.in. w National Geographic Traveler, Poznaj Świat, Digital Camera UK i Magazynie Turystyki Górskiej NPM. Prezentował zdjęcia podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. „Indyjskie Misteria”, „Photocrowd & Alamy Exhibition London”, „Podróże okiem Polaków”, „Polska – konteksty”). Jego prace można obejrzeć na stronie www.

Zapisz się na wyprawę!

Telefonicznie: 503 804 057 lub poprzez formularz: