Zapisz się bez ryzyka!


Gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki w przypadku rezygnacji lub odwołania wyjazdu!
Szczegóły w regulaminie.

Jedyna w Polsce wyprawa trekkingowa do Peru! Najlepszy sposób na zwiedzanie tego wspaniałego kraju! W planach m.in. 4-dniowy trekking Inca Jungle, sandboarding w oazie Huacachina, trekking po kanionie Colca – jednym z najgłębszych na świecie, pływające wyspy Uros na jeziorze Titicaca, wschód słońca na Machu Picchu, Dolina Inków, lot nad tajemniczymi Nazca Lines, podglądanie lwów morskich na Islas Ballestas i zachwycające Cusco!
Jeśli Wam mało, to wyjazd można przedłużyć o wizytę w amazońskiej dżungli!

Chcemy pokazać Wam Peru w najlepszy możliwy sposób, dlatego będziemy je przemierzać, nie tylko autokarem, ale i na piechotę, rowerami, łodziami a nawet pontonami! Nie będzie łatwo, ale to co zobaczymy i doświadczymy, wynagrodzi nam wszystkie trudy!
Będziemy eksplorować inkaskie ruiny, w szczególności Machu Picchu, ale też Ollantaytambo, czy Pisac. Polecimy nad tajemniczymi liniami z Nazca. Niektórzy wierzą, że są one dziełem kosmitów! Przejdziemy się kanionem Colca, będziemy jeździć buggy po wydmach, Park Narodowy Paracas zwiedzimy na rowerach, natomiast łodzią popłyniemy na wyspy Ballestas. Czy wiecie, że są one domem dla lwów morskich, fok, a nawet pingwinów?
Zwiedzimy też Limę, Cuzco, Arequipę i jedyne w swoim rodzaju pływające trzcinowe wyspy Uros, zamieszkałe przez Indian Ajmara żyjących w zgodzie z naturą i pielęgnujących pradawne tradycje.   Żadna inna wycieczka nie zapewni Wam tylu atrakcji, gwarantujemy!

Koszt: 8490zł + 200$/os.
Opcjonalna wyprawa do dżungli:
dopłata 2590zł + 100$/os.

Terminy:
⇒  10-28 maja 2022 (opcjonalna dżungla 28.05-02.06)
⇒ 7-25 czerwca 2022 (opcjonalna dżungla 25-30.06)
⇒ 2-20 września 2022 (opcjonalna dżungla 20-25.09)

Kameralna grupa: 8-12 osób
Trudność: średnia

Program:

 

Lima – zaczynamy w stolicy kraju, Limie. Nie zagrzejemy tu długo miejsca, ale postaramy się zobaczyć jak najwięcej. Pospacerujemy piękną, kolonialną starówką, na której znajdują się perły architektury: Katedra, Pałac Arcybiskupi, Pałac Gubernatora oraz Ratusz. Zajrzymy też do Kościoła i Zakonu Świętego Franciszka, wraz ze znajdującymi się pod nimi katakumbami. Można w nich zobaczyć kości pochodzące z ponad 25 tysięcy szkieletów. Jeśli wystarczy nam czasu, zobaczymy też Huaca Pucllana  – zbudowane z glinianych cegieł piramidy, datowane na V wiek n.e. Katakumby i Huaca Pucllana są atrakcjami fakultatywnymi.

Park Narodowy Paracas – te niesamowite, pustynne krajobrazy zwiedzimy na rowerach. Przemierzymy wydmy i podejrzymy flamingi. Księżycowy krajobraz parku zdobią majestatyczne klify oraz kolorowe plaże. Do przebycia mamy około 40km, więc po takim wysiłku udamy się na przepyszne ceviche oraz pisco – narodowy peruwiański trunek. Najczęściej podaje się go jako drink pisco sour, z białkiem jajka, limonką i likierem angostura.

Islas Ballestas – niewielkie wyspy położone w okolicach Paracas zwane są peruwiańskim Galapagos.  Zamieszkuje je ponad 200 gatunków zwierząt, w szczególności ptactwa, w tym głuptaków peruwiańskich, kormoranów czerwononogich, mew, czarnych pelikanów, fregat wielkich, sępników różowogłowych no i przede wszystkim pingwinów peruwiańskich. Na wyspach znajdują się też kolonie fok i lwów morskich!

* rejs wokół wysp jest możliwy tylko przy sprzyjającej pogodzie, więc ta atrakcja jest dodatkiem

Huacachina – to mała oaza położona na peruwiańskiej Pustyni Przybrzeżnej, która graniczy z pustynią Atacama. Wyobraź sobie wysokie,  piaszczyste wydmy, a w dole małe jeziorko, palmy i naprawdę niewielkie miasteczko. Choć brzmi to nieco jak pustynny miraż, to jednak oaza ta istnieje naprawdę. Zatrzymamy się tutaj na chwilę relaksu, pojeździmy buggy po wydmach, a chętni będą mogli spróbować sandboardingu, czyli jazdy na desce po piachu. Gwarantujemy wielką adrenalinę i masę emocji.

Nazca – to płaskowyż pokryty ogromnymi geoglifami, które rozpoznać można dopiero z dużej wysokości. Są one dziełem Indian Nazca i powstały między 300 p.n.e. a 900 n.e (choć nie brakuje zwolenników teorii, że autorami są przybysze z kosmosu). Wsiądziemy w awionetki i będziemy podziwiać te tajemnicze „rysunki” z wysokości.

W okolicy odwiedzimy też cmentarz Chauchilla. Wypełniają go siedzące po turecku mumie, niektóre znakomicie zachowane. To pamiątka po przedinkaskiej cywilizacji Nazca. Widok robi wrażenie i mrozi krew w żyłach!

Arequipa – usytuowana na zboczach dwóch potężnych wulkanów, zwana jest „Białym miastem”. Nazwa pochodzi od białej skały pochodzenia wulkanicznego, z którego zbudowana jest większość budynków w centrum. Do Arequipy przyjedziemy nad ranem, po nocnej podróży autobusem z Nazca. Po krótkim odpoczynku, ruszamy w miasto, gdyż czeka tu na nas kilka ważnych atrakcji. Będziemy spacerować Calle Mercaderes odwiedzimy Plaza de Armas i Monasterio de Santa Catalina.

Kanion Colca – bardzo wczesnym rankiem wyjedziemy z Arequipy do jednego z najgłębszych kanionów na świecie, którego ściany wznoszą się na ponad 4200 metrów. Dno kanionu przypomina krajobraz księżycowy, pokryte jest głazami, bez roślinności, a całość dopełniają latające nad głowami kondory. W tej surowej scenerii ruszymy na jednodniowy trekking, aby podziwiać niezwykłe piękno natury. Po trekkingu zrelaksujemy się w gorących źródłach.

Jezioro Titicaca – jego nazwa wywodzi się z języka Indian Keczua i Ajmara. „Titi” to puma a „caca” to królik. W tłumaczeniu oznacza pumę polującą na króliki i taki kształt (przy odrobinie wyobraźni ;)) można rozpoznać w ogólnym zarysie akwenu.  Na jeziorze Titicaca znajduje się kilka naturalnych wysp (Amantani, Taquile, Suriqui, Isla del Sol) oraz ponad 40 niewielkich sztucznych wysepek pływających (zwanych Uros), z których część jest zamieszkana przez Indian Ajmara. Wyspy zbudowane są z trzciny, która co 14 dni musi być uzupełniana. Na tych nietrwałych wyspach znajdziemy nawet szkoły i przychodnie! Odwiedzimy ich mieszkańców, by zobaczyć, jak żyje się na wodzie. Popłyniemy też na Amantani, by wspiąć się na święte wzgórze – Pachatata, z którego widać ośnieżone szczyty po stronie Boliwii.

Grobowce Sillustani i kanion Tinajani – opuszczając okolice jeziora Titicaca, odwiedzimy dwa niezwykłe miejsca. Pierwsze to Sullistani, w którym zobaczymy grobowce, należące do Inków i zamieszkującej wcześniej te rejony społeczności Coya. Następnie udamy się na krótki trekking po malowniczym kanionie Tinajani. Znajdziemy tam, poza fantazyjnymi formacjami skalnymi, tajemnicze małe „domki”. Legenda głosi, że kanion ten zamieszkiwali miniaturowi ludzie. Małych ludzi nie znajdziemy, ale na pewno będzie możliwość spotkania tam lam i owiec, wypasanych przez miejscowych na zboczach kanionu.

Cusco – położone na wysokości 3326 m n.p.m miasto będzie naszą bazą wypadową do trekkingów i zwiedzania inkaskich ruin. Samo miasto też jest wielce ciekawe i wypełnione zabytkami, poczynając od głównego placu po wąskie uliczki, gdzie uliczne sprzedawczynie serwują pieczone świnki morskie! Zajdziemy też na lokalny targ San Pedro, gdzie można nabyć przyprawy, ubrania, a nawet skosztować soku z żaby.

* w terminie czerwcowym będziemy mogli obejrzeć w Cusco niezwykle barwne obchody Bożego Ciała. W maju i wrześniu zamiast tego, odbędziemy trekking do Maras i Moray.

Święta Dolina Inków – rejon ten stanowił kiedyś trzon imperium Inków. Zwiedzimy wspaniałe ruiny w Pisac i Ollantaytambo oraz koncentryczne tarasy rolnicze w Moray. Będzie okazja wspiąć się na okoliczne wzgórza, by z wysokości podziwiać niezwykły kunszt Indian w pełnej okazałości. Odwiedzimy też saliny w Maras, z których okoliczni mieszkańcy pozyskują sól. Jest to jedna z najciekawszych i największych „kopalni” soli w całej Ameryce Południowej.

*w terminie czerwcowym, zamiast wizyty w Moray i Maras, obejrzymy obchody Bożego Ciała w Cusco

Inca Jungle Trail – przed nami czterodniowy trekking, który zapamiętacie do końca życia. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, malownicze ścieżki i majestatyczne góry będą nam towarzyszyć przez całą drogę. W sumie do przejścia mamy kilkadziesiąt kilometrów. Trasa będzie umiarkowanie wymagająca, z podejściami i zejściami. Częściowo będzie wiodła oryginalnym szlakiem Inków. Szlak znajduje się na wysokości od 1500-2500 m n.p.m. Nie zabraknie licznych punktów widokowych i odwiedzin u ludzi zamieszkujących okolicę. Dowiemy się między innymi jak uprawiać kokę, a także będziemy mieć możliwość skosztowania nalewki z węża!

Ponieważ nie samym chodzeniem człowiek żyje, czekają nas w trakcie wędrówki liczne atrakcje, takie jak 50-cio kilometrowy zjazd na rowerach górskich z położonego na wysokości 4350m n.p.m. Abra Málaga (zjazd jest bezpieczny, asfaltową drogą i w towarzystwie samochodu technicznego), rafting na rzece Vilcanota, oraz zjazd na malowniczo położonych tyrolkach. Wieczorami będzie można zregenerować się w gorących źródłach. Nasz trekking zakończy się wizytą w Machu Picchu.

Machu Picchu – tego miejsca nie trzeba nikomu przedstawiać! Udamy się na te wspaniałe inkaskie ruiny bardzo wcześnie, by podziwiać wschód słońca powoli oświetlający malownicze góry i słynne miasto. Ten spektakl to coś, czego długo nie zapomnicie! Chętni będą mogli dodatkowo wspiąć się na jeden ze szczytów górujących nad ruinami: Waynapicchu lub Montana Machu Picchu. Wspinaczka jest bardzo męcząca, ale zdecydowanie polecamy – widok ruin z dużej wysokości jest fantastyczny, a satysfakcja ze zdobycia góry olbrzymia!

Góry tęczowe – przed nami jednodniowy trekking w górach tęczowych, niezwykłych, kolorowych formacjach. Końcowy punkt znajduje się na wysokości aż 5000m n.p.m., więc podejście, mimo że niezbyt strome, daje w kość. Na szczęście na tych, którzy nie będą mieli siły, czekają miejscowi z końmi i trasę można pokonać na grzbiecie. Widoki wynagradzają wszelkie trudy, bo tęczowe góry są niezwykle piękne!

Opcjonalne rozszerzenie wyjazdu

Dżungla Amazońska – wielu podróżników twierdzi, że wizyta w lasach deszczowych była najciekawszym punktem podczas całej wędrówki po Peru. Nie może więc nas tam zabraknąć! Przez 4 dni będziemy podziwiać tropikalną florę i faunę, mieszkając na położonym w lesie kempingu. w programie mamy masę atrakcji: wizytę na wyspie małp, rejs łodzią po jeziorze Sandoval, zamieszkanym przez niezliczone gatunki zwierząt, takie jak wydry olbrzymie, małpy, leniwce i setki gatunków motyli. W nocy, z latarkami popłyniemy szukać czarnych kajmanów, czyli osiągających nawet 4m długości, największych przedstawicieli aligatorowatych. Również po zmroku pójdziemy na spacer, podczas którego będzie można zobaczyć tarantule, małpy i liczne owady. Park Tambopata jest też domem dla niemal 600 gatunków ptaków i ponad 1200 gatunków motyli! Aby bliżej przyjrzeć się ptakom, a w szczególności papugom, udamy się na lizawki, czyli skały bogate w minerały, które przyciągają dziesiątki kolorowych okazów.

Jeśli to dla Was za mało, to mamy dodatkowe atrakcje, takie jak łowienie piranii, kajakowanie, pływanie w rzece i spacery na powieszonych wysoko nad ziemią mostach linowych. Na koniec, przed odlotem to Limy, zwiedzimy zachwycającą farmę motyli.

Dopłata: 2490zł/os.
5 dodatkowych dni

Koszt: 8490zł + 200$/os.
Opcjonalna dodatkowa wyprawa do dżungli: dopłata 2590zł + 100$/os.

Noclegi: w lokalnych sprawdzonych hostelach, pokoje 2, 3 i 4 osobowe.
Przejazdy:
samoloty, autobusy, taksówki, łodzie, rowery i kajaki 😉

Cena obejmuje:

 • opieka polskiego pilota
 • 17 noclegów
 • transfer na lotnisko i z lotniska w Peru
 • przelot wewnętrzny (Cuzco – Lima)
 • przejazd samochodem od Limy do Nazca
 • przejazdy lokalnymi środkami transportu
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • trekkingi i wycieczki opisane w programie
 • lot nad geoglifami w Nazca
 • przejażdżka buggy po wydmach
 • ubezpieczenie zdrowotne
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia i napojów poza trekkingami (ok. 1000zł)
 • biletów lotniczych (poza lotem wewnętrznym, ok. 3200-4200 zł)
 • atrakcji fakultatywnych (np wejście do katakumb, czy wejścia na Huayna Picchu) i nie opisanych w programie
 • wydatków własnych
 • testów PCR
 • szczepień (w przypadku wybrania rozszerzenia wyjazdu o dżunglę, należy mieć szczepienie na żółtą gorączkę, pozostałe szczepienia są nieobowiązkowe, lecz zalecane: błonica, tężec, krztusiec, wirusowe zapalenie wątroby typu A+B, dur brzuszny,  wścieklizna, covid -19)

Dżungla – cena obejmuje:

 • 5 noclegów
 • transfer na lotnisko i z lotniska w Peru
 • 2 przeloty wewnętrzny (Lima – Puerto Maldonado – Lima)
 • 4 dni/3 noce w dżungli
 • wycieczka na wyspę małp, do rezerwatu Lago Sandoval, na lizawki, na nocne poszukiwanie kajmanów i nocny spacer po dżungli
 • kajaki, spacer wiszącymi mostami i łowienie piranii
 • wizytę na farmie motyli
 • ubezpieczenie zdrowotne
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dżungla – cena obejmuje:

 • wyżywienia poza dżunglą (około 200zł)
 • napojów
 • atrakcji fakultatywnych (np wejście do katakumb) i nie opisanych w programie
 • wydatków własnych
 • testów PCR

Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych, ubezpieczenia i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

Wyjazd ma charakter trekkingowo-backpackerski. Standard „all inclusive” nie jest przewidziany 😉

Harmonogram płatności:

• zaliczka: 500zł – w ciągu 3 dni od zapisu
I rata: 4000zł – do 15.02.2022
• II rata: 3990zł + opcjonalna dopłata za przedłużenie wyjazdu (2590zł) – do 31.03.2022
• III rata: 200USD + opcjonalna dopłata na przedłużenie wyjazdu (100USD) – płatna gotówką na lotnisku
zwrot kosztów biletu – (jeśli jego zakup był po naszej stronie) w ciągu 3 dni od zakupu

Wyprawę prowadzi:

Jan Skwara

Fotograf i podróżnik. Laureat wielu międzynarodowych i krajowych konkursów fotograficznych (m.in. finalista „Travel Photographer of the Year” i trzykrotny zwycięzca konkursu „Kadry ze Świata”), wyróżniany w dziedzinie fotografii podróżniczej, portretowej, reporterskiej i sportowej. Jego zdjęcia publikowane były m.in. w National Geographic Traveler, Poznaj Świat, Digital Camera UK i Magazynie Turystyki Górskiej NPM. Prezentował zdjęcia podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. „Indyjskie Misteria”, „Photocrowd & Alamy Exhibition London 2015”, „Podróże okiem Polaków”, „Polska – konteksty”). Jego prace można obejrzeć na stronie www.

Co mówią uczestnicy tej wyprawy?

Jeżeli chcesz przeżyć prawdziwą przygodę, poznać kraj i jego kulturę, a nie tylko w nim być, to Pakuj Plecak jest najlepszą opcją! Byłam z nimi na trzech wyprawach, a już planuję kolejną. Ciekawe miejsca, również te, do których nie dotrzesz podczas wyjazdów z biur podróży, możliwość uczestniczenia w wielu lokalnych świętach, fachowa opieka i przyjacielski klimat! Gorąco polecam!
Agnieszka Bożejewicz
★★★★★
Wyprawa do Peru była cudowna! :):):)
Polecam KAŻDEMU!
Całe profesjonalne serce Moniki i Jaśka zostało włożone w organizacje tej wycieczki!!!
Pozdrawiam moja NIESAMOWITA EKIPĘ.
P.S. Daje 10000 gwiazdek!
Martyna Konik
★★★★★
To nie była podróż, to nie była wyprawa, to nie było zwykłe spakowanie plecaka… To była przygoda życia, która na zawsze odmieniła nie tylko moje spojrzenie na zwiedzanie świata, ale i na życie. Monika i Jasiek skradli moje serce i myśli o kolejnych odwiedzinach w niebanalnych miejscach na świecie, a o tych banalnych zmienili moje myślenie. Pakuj Plecak to nie biuro podróży - to sens nadawany każdemu zrobionemu krokowi przez góry, równiny, w łódce i w samolocie. Pakuj Plecak to definicja wojaży, wędrówek i każdego rejsu lądem, morzem lub powietrzem. Pakuj Plecak skosztowany raz uzależnia. Najlepszy narkotyk na najlepszy odlot w nieznane przeżyjecie tylko i wyłącznie z Pakuj Plecak. Dziękuję Bogu, że, choć późno to jednak, postawił Monikę i Jaśka na moich drogach odkrywania świata. Monika, Jasiek - dziękuję Bogu za Was. Macie moją dozgonną miłość i lojalność.
Agnieszka Nowicka
★★★★★

Zapisz się na wyprawę!

Telefonicznie: 503 804 057 lub poprzez formularz: