Monika Gutierrez

Dusza pedagoga, natura handlowca. Jako Prezes Fundacji Kadry ze świata przez wiele lat pomagała spełniać podróżnicze marzenia dzieci z Domów Dziecka, organizując dla nich wyprawy po świecie. Sama odwiedziła kilkadziesiąt krajów, często docierając do wyjątkowych miejsc i poznając wspaniałych ludzi. Szczególne miejsce w jej sercu zajmuje Kuba, dlatego jak tylko może, wraca na tę niezwykłą wyspę.  Więcej o jej kubańskiej fascynacji znajdziecie na rodzinnym funpagu Los Gutierrez Family oraz na grupie – Ciekawe miejsca na Kubie /Lugares en cuba para visitar.
W Pakuj Plecak jest specjalistką od trudnych zadań. Zawsze całym sercem angażuje się w przygotowanie wypraw i  dba o życzliwą i przyjacielską atmosferę.
Uwielbia przysiąść w ogrodzie z ciekawą książką, a z każdej podróży przywozi sobie maskę do kolekcji.

 

 

 

Jasiek Skwara

Fotograf i podróżnik z zacięciem dydaktycznym. Laureat wielu międzynarodowych i krajowych konkursów fotograficznych (m.in. trzykrotny zwycięzca konkursu „Kadry ze Świata”), wyróżniany w dziedzinie fotografii podróżniczej, portretowej, reporterskiej i sportowej. Jego zdjęcia publikowane były m.in. w Poznaj Świat, Digital Camera UK i Magazynie Turystyki Górskiej NPM. Prezentował zdjęcia podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. „Indyjskie Misteria”, „Photocrowd & Alamy Exhibition London 2015”, „Podróże okiem Polaków”, „Polska – konteksty”). Jego prace można obejrzeć na profilu Facebook: JanSkwaraPhotography

Więcej? -> TUTAJ