Zapisz się bez ryzyka!


Gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki w przypadku rezygnacji lub odwołania wyjazdu!
Szczegóły w regulaminie.

Od początku 2020 roku z utęsknieniem wyczekiwaliśmy tego momentu i w końcu TAK! – Gruzja znów przyjmuje turystów. Szybko więc przygotowaliśmy dla Was najlepszy program (oczywiście dopasowany do aktualnych zasad sanitarnych) i zapraszamy na tygodniową objazdówkę po tym niezwykłym kraju. Gruzja słynie z gościnności, spektakularnych górskich krajobrazów, pysznego jedzenia i jeszcze lepszego wina, czego obiecujemy – nie zabraknie!

GRUZJA, GEORGIA CZY SAKARTWELO?

Gruzini określają swój kraj mianem Sakartwelo, a samych siebie jako Kartweli. Nazwa Sakartwelo jest używana zarówno oficjalnie jak i potocznie. Pochodzenie terminu Gruzja nie jest do końca znane ale prawdopodobnie wywodzi się od tureckiego słowa „gurzy”, arabskiego „gurdży” lub perskiego „gordżi” oznaczających mniej więcej „siłę walczącą z islamem”. Natomiast jak twierdzą Gruzini Georgia pochodzi od greckiego „geo”, które ma oznaczać „ziemię oddaną w opiekę Świętemu Jerzemu” albo „osiadły lud znający sztukę uprawy ziemi i zajmujący się rolnictwem”.

Koszt – 1500 PLN + 700 USD/os (około 4230 PLN)

Termin:  19 – 27 kwietnia 2021 – HURA SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA!

Kameralna grupa do 13 osób

Program: Tbilisi / Dawit Garedża / Udabno / Gurjani / Signagi  / Bodbe / Mccheta / Stepancminda / Borjomi / Wardzia / Achalciche / Uplisciche / Gori / Tbilisi

TBILISI 

O powstaniu stolicy kraju jest kilka historii ale najbardziej znana wersja opowiada o tym, jak pewnego dnia król Wachtang Gorgasali wybrał się wraz ze świtą na polowanie w okolicach dzisiejszego miasta. W czasie tych łowów królewski sokół pochwycił bażanta, po czym oba ptaki zniknęły z oczu polujących. Po długich poszukiwaniach myśliwi odnaleźli źródło, w którym leżały obok siebie martwy sokół ze zdobyczą. Okazało się, że źródło to było gorące, a ptaki, które do niego wpadły, sparzone zostały ukropem. Zadziwiony tym, co się stało, król Gorgasali przyjrzał się bliżej okolicy – malowniczym stokom górskim pokrytym lasami i żyznej dolinie rzeki. Stwierdził też, że miejsce to obfituje w źródła, z których większość była gorąca. Oczarowany pięknem okolicy nakazał założyć tu miasto, któremu z powodu licznych ciepłych źródeł nadano nazwę „Tbilisi”, pochodzącą od gruzińskiego słowa „tbili” -ciepły.

Czas spędzony w Tbilisi poświęcimy na spokojne zwiedzanie stolicy,  aby nacieszyć się jej urokliwymi uliczkami, modernistycznym mostem pokoju, zielonymi wzgórzami i jazdą kolejką linową.

DAWIT GAREDŻA

To jeden z najbardziej malowniczych regionów w naszej podróży po Gruzji. Położony na półpustynnych stokach, z których rozciągają się niezapomniane widoki, a góry mienią się w słońcu różnorodnymi kolorami.  Znajduje się tutaj  kompleks jaskiń świątynnych, których historia sięga VI w. n.e. Miejsce założone przez św. Dawida, jednego z Trzynastu Ojców Syryjskich, mnichów, którzy jako pierwsi krzewili chrześcijaństwo na terenie dzisiejszej Gruzji.

Podczas odwiedzin w klasztorze, czeka nas trochę wchodzenia pod górę, tropienie starodawnych fresków na ścianach jaskiń a nawet będzie można postawić stopę w Azejberdżanie.

REGION KACHETII

To kraina znana nie tylko z produkcji wina, lecz również z unikalnej średniowiecznej spuścizny – zabytkowych i odrestaurowanych miasteczek, twierdz oraz monastyrów, będących ważnymi ośrodkami religijnymi, z którymi ściśle związana jest historia Gruzji. 

Czeka nas tutaj mnóstwo atrakcji, a wśród nich nocleg w winnicy prowadzonej przez naszego rodaka Marcina, wizyta w klasztorze żeńskim Św. Jerzego w Bodbe i gruzińskie Las Vegas, czyli miasto Signagi. Słynie ono z tego, że przez całą dobę, można tu zawrzeć związek małżeński. Odwiedzimy także gruzińskiego gospodarza, który pokaże nam swoją winnicę i opowie o produkcji wina. W tym czasie kiedy my będziemy degustować lokalne trunki w ilości nielimitowanej, jego gruzińska mama przygotuje dla nas pyszny lunch. Czeka nas także pokaz pieczenia gruzińskiego chleba i nauka lepienia chinkali.

GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA

Swą nazwę zawdzięcza czasom, kiedy Gruzja znajdowała się pod panowaniem carskiej Rosji i rozgrywały się tam krwawe bitwy. Obecnie jest ona całkowicie bezpieczna a jej widoki zapierają dech w piersiach. To absolutne „MUST SEE” dla wszystkich, którzy kochają górskie krajobrazy.

Po drodze odwiedzimy sztuczny Zbiornik Żinwali, malowniczo położoną twierdzę Ananuri, pomnik przyjaźni gruzińsko-rosyjskiej Gudauri, przełęcz Krzyżową oraz czeka nas trekking do najbardziej rozpoznawalnej w Gruzji, Cerkwi Św. Trójcy (Gergeti) z pięknym widokiem na Kazbek.

PARK ZDROJOWY BORDŻOMI, SKALNE MIASTA I TWIERDZA RABATI

  Skalne miasto Wardzia pochodzi z XII/XIII w. Z jego nazwą związana jest pewna legenda. Ale zanim do niej dojdziemy, najpierw kilka słów o historii 🙂 Otóż Tamara I Wielka z rodu Bagratydów była najstarszą córką króla Jerzego III i Burudukan, córki króla Alanii – Kuddana. W 1178 jej ojciec ogłosił ją współwładczynią i następczynią tronu Gruzji. Kiedy umarł w 1184 Tamara została samodzielną królową. Okres jej panowania uznawany jest za „Złoty Wiek” Gruzji. Była również fundatorką Wardzi.

Nazwa miasta wiąże się z legendą i dotyczy podróży orszaku królewskiego do Mescheti. Podczas tej wyprawy kilkuletnia Tamara towarzyszyła swemu wujowi, ale podczas postoju dziewczynka zgubiła się pośród skał. Kiedy zmartwiony wujek głośno wołał, usłyszał w odpowiedzi słowa dziewczynki – „war dzia”, co oznacza „jestem wujku”. 

Jadąc z Kazbegi na południe do Samcche-Dżawachetii, odwiedzimy muzeum Stalina w Gori, Uplisciche, Park Zdrojowy w Bordżomi, skalne miasta Wardzia aby w finale dotrzeć do twierdzy Rabati w Achalcich

Koszt –1500 PLN + 700 USD /os.  (ok. 4230 zł)

Noclegi: w lokalnych sprawdzonych agroturystykach i hostelach. Pokoje w zależności od dostępności,  2, 3 i 4  osobowe z łazienkami.

Przejazdy: samochód typu Mercedes Sprinter z kierowcą

Cena obejmuje:

 • 2 noclegi ze śniadaniem w hotelu w Tbilisi (pierwszego dnia early checkin i krótki nocleg ostatniego dnia przed wylotem do PL)

 • 5 noclegów ze śniadaniem i kolacją w guesthousach ( 2x Kachetia, 2x Kazbegi, 1x Achalciche)

 • Lunch u gruzińskiego gospodarza w Kachetii z nielimitowanym winem i czaczą

 • Pokaz pieczenia gruzińskich chlebków

 • Nauka lepienia chinkali

 • Test PCR na koronawirusa wykonany 3 dnia pobytu

 • Wstępy do wszystkich zwiedzanych obiektów (Upliscyche, Wardzia, kolejka na Narikale, twierdza Rabati, Park Zdrojowy w Bordżomi) 

 • W Kazbegi przejazd autem terenowym (Mitsubishi Delica) do wąwozu Dariali na wodospady.

Cena nie obejmuje:

 • Przelotu na trasie Warszawa – Tbilisi (ok 550 -1200 PLN)
 • Testu PCR w Polsce przed wylotem i po powrocie ( 300 – 500 PLN) oraz konieczności ewentualnej kwarantanny w Gruzji po uzyskaniu pozytywnego wyniku PCR
 • Kolacji w Tbilisi (około 120 zł)
 •  W razie potrzeby dodatkowych posiłków w trakcie dnia
 • Napojów
 • Wstępu do Muzeum Stalina
 • Ubezpieczenia
 • Ewentualnych szczepień (zalecane: tężec, błonica, wirusowe zapalenie wątroby typu A+ B, wścieklizna)
 • Wydatków własnych

Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych, ubezpieczenia i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

Wyjazd ma charakter backpackerski, standard „all inclusive” nie jest przewidziany

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 
 
 

Harmonogram płatności:

 • zaliczka: 1500 zł – w momencie zapisu. Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.
 • II rata: zwrot kosztów biletu – do 4 dni po zakupie biletów
 • III rata: 700 dolarów płatne na 10 dni przed wylotem.

Wyprawę prowadzi:

MICHAŁ SZUBA – Przewodnik

Michał od 15 lat pracuje w turystyce. Prowadził hostele w Polsce, Austrii i Włoszech, pomagał w działaniu biura przyjazdowego, tworzył biznesplan dla Bed&Breakfast w Libanie i ma swoje biuro podróży w Gruzji. Kocha podróże do miejsc, gdzie nie docierają jeszcze tłumy, a turyści traktowani są jak goście. 

Zapisz się na wyprawę!

Telefonicznie: 693 013 113 lub poprzez formularz: