Fotowyprawa: Oldschoolowa Kuba

Cena:
Cena6100PLN + 400EUR/os.
Termin: 26 lutego - 11 marca 2023


lub zadaj nam pytanie:

  Save To Wish List

  Adding item to wishlist requires an account

  4007

  Dlaczego z nami?

  • Autorskie, dopracowane trasy
  • Kameralne grupy
  • Najlepsi piloci i przewodnicy
  • Najlepszy stosunek jakości do ceny

  Masz pytania?

  Fotowyprawa: Oldschoolowa Kuba

  0
  Termin wyjazdu26 lutego - 11 marca 2023
  • Typ: Fotowyprawa
  • Długość: 14 Dni
  • Grupa: 10-12 Osób
  • Trudność: Niska

  Kuba nie bez powodu jest nazywana perłą Karaibów. Ta, pełna słońca wyspa, słynie z produkcji cygar, oldschoolowych, kolorowych samochodów, wszechobecnej salsy i roztańczonych Kubańczyków. Ale jest również od pokoleń inspiracją dla artystów i muzyków. Poznamy Was z fantastycznymi Kubańczykami, którzy chętnie opowiedzą Wam o życiu na wyspie. Będziemy się szkolić w fotografii portretowej, dokumentalnej, krajobrazowej i nocnej. Nie zabraknie też czasu na dobrą zabawę i błogi relaks!

  Co nas wyróżnia?

    ✓    W każdy wyjazd wkładamy całe i pasję!
    ✓    Stawiamy na prawdziwe podróżowanie, kontakt z mieszkańcami i unikanie turystycznej ściemy.
    ✓    Przygotowaliśmy fascynującą trasę, zoptymalizowaną pod kątem fotografii.
    ✓    Jedziemy w kameralnej grupie (8-12 osób) i kumpelskiej atmosferze
    ✓    Warsztaty fotograficzne prowadzone są przez doświadczonego i nagradzanego fotografa, który nastawiony jest na Twój rozwój, a nie swoje własne portfolio.

  Jedziemy na Kubę, by zobaczyć i sfotografować jej prawdziwe oblicze. Zwiedzimy najważniejsze, topowe atrakcje, ale będziemy też wnikać głębiej. Spędzimy dużo czasu z mieszkańcami, zobaczymy jak żyją, pracują i jak się bawią. Dowiemy się jak wygląda komunizm w XXI wieku – odwiedzimy sklepy na kartki i doświadczymy kultu Che. Znamy Kubę na wylot, mamy tam przyjaciół (a połowa z nas rodzinę), dzięki czemu mogliśmy przygotować naprawdę unikalną trasę i zaprosić Was w miejsca, gdzie przeciętny turysta nie będzie miał wstępu. Będziemy Was wozić kolorowymi kabrioletami z lat 50, upijać mojito i wspólnie przetańczymy noc w jaskini. Czeka Was wizyta na kubańskim ranczo, rejs katamaranem na rajską wyspę Iguana, plantacje tytoniu, ale przede wszystkim odkrywanie najlepszych fotograficznie miejsc na wyspie. Jesteśmy absolutnie pewni, że przyjaźni Kubańczycy, kolonialne zabytki, spektakularne wodospady, zaułki starej Hawany, brukowane uliczki Trinidadu i obłędne plaże z turkusowym morzem –  to wszystko Was zachwyci.  Właśnie takiej Kuby – prawdziwej, musicie spróbować!

  Warsztaty fotograficzne z Pakuj Plecak, to nie tylko nauka, ale o wiele więcej!

  Kuba to egzotyczne krajobrazy i piękni, barwni mieszkańcy. To historia wypisana na ludzkich twarzach, czy tocząca się na ulicach kolonialnych miast, wśród gwaru, salsy i pędzących starych samochodów. Te wszystkie obrazy kuszą i zmuszają, by zatrzymać je w kadrze. Dlatego jest to idealny kierunek, by rozwijać swoje umiejętności i wzbogacać portfolio. Warsztaty obejmują zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Poziom zaawansowania dostosowujemy indywidualnie do każdego uczestnika, dlatego nie ważne czy dopiero zaczynasz fotografować, czy już znasz podstawy – zatroszczymy się o Twój rozwój, tak abyś przywiózł jak najlepsze zdjęcia z wyprawy. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy fotografowie bardziej dbają o własne portfolio, niż o swoich uczestników, ale z Pakuj Plecak możesz być pewien, że to Ty jesteś najważniejszy! Nie zapominamy również o Tobie po powrocie. Organizujemy wspólne wystawy, wewnętrzne konkursy, a uczestnicy naszych wyjazdów występują jako prelegenci na targach i festiwalach oraz publikują swoje zdjęcia w czasopismach. Do tej pory zdjęcia z naszych wypraw można było zobaczyć w Poznaj Świat, National Geographic Traveler, Pakuj Plecak, Gazecie Powiatowej, Super Nowościach, Echu Dnia i w Ludziach Sukcesu. A poniżej wystawy, na których prezentowaliśmy zdjęcia uczestników wypraw na Kubę:

  • 2017 wystawa zbiorowa Pakuj Plecak na Dworcach Głównych PKP we Wrocławiu i Gdyni
  • 2018 autorska wystawa Aleksandry Zdziech „Mujeres Libres”
  • 2018 wystawa zbiorowa Pakuj Plecak na Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego
  • 2018 wystawa zbiorowa Pakuj Plecak na World Travel Show 
  • 2019 wystawa zbiorowa Pakuj Plecak na World Travel Show

   

  Jedź z nami i dołącz do naszej kreatywnej, pełnej pasji grupy!

  Główne atrakcje:

  Hawana

  Głośna i wyglądająca jak zmęczona życiem – Hawana to centrum życia kulturalnego na Kubie. Jest rajem dla miłośników fotografii ulicznej. Wypełniona tematami, tętniąca energią i zachwycająca zabytkowymi kamienicami, których obdrapane ściany stanowią wspaniałe tło do zdjęć. To tutaj wskakujemy w niesamowite kabriolety z lat 50 i objedziemy nimi najciekawsze rejony miasta. Zobaczymy Hawana Centro, kubańskie Chinatown, Vedado i Plac Rewolucji. Wpadniemy do hotelu, gdzie Al Capone prał swoje pieniądze i zapuścimy się na spacer po Cmentarzu Colon – przepięknej, monumentalnej nekropolii. Zagubimy się w uliczkach starej Hawany i powędrujemy szlakiem Hemingwaya. A wieczorami będziemy podziwiać zachody na Maleconie. Jedno jest pewne – nie będziemy się nudzić!
  W Hawanie zorganizujemy też dwie sesje zdjęciowe z modelkami, które sfotografujemy w zaułkach starego miasta.

  Vińales
  Hipnotyzujące widoki, mogoty, jaskinie, zielone plantacje i malownicze wioski. To wszystko zobaczymy podczas pobytu w dolinie Vińales. Tę malowniczą okolicę zwiedzimy wybierając się na konną wycieczkę po plantacjach tytoniu. Będzie degustacja i okazja, by sprawdzić ile jest prawdy w micie o cygarach skręcanych na udach młodych Kubanek. To tutaj będziemy eksplorować indiańską jaskinię, a nocą sfotografujemy gwiazdy migoczące nad skalnymi szczytami.
  Santa Clara

  Bardzo ważne dla Kubańczyków miasto, to tu na przełomie 1958 i 1959 roku miała miejsce kluczowa bitwa, decydująca o losach rewolucji kubańskiej. Głównym celem naszych odwiedzin będzie wizyta w Mauzoleum Che Guevary, które przypomina wykutą w skale grotę, wewnątrz której znajduje się muzeum poświęcone życiu rewolucjonisty i płonie w nim wieczny ogień zapalony przez Fidela Castro. Santa Clara jest też ciekawym miejscem do fotografii ulicznej, więc na pewno spędzimy trochę czasu, kręcąc się po okolicy z aparatami.

  Sancti Spiritus

  To jedno z najstarszych miast na Kubie. Zarówno wypełniony rewolucyjnymi symbolami rynek, jak i otoczone zabytkowymi domami uliczki, są wspaniałym miejscem na fotografię. Miasto jest ważnym ośrodkiem handlowym, więc odwiedzimy też tutejszy bazar.

  Trinidad

  To jedno z najbardziej urokliwych miast na Kubie. Piękne, kolorowe, kolonialne domy, brukowane uliczki, a obok malownicza Dolina Cukrowni (Valle de los Ingenios), gdzie do dziś można podziwiać rezydencje baronów cukrowych. To miasto, z którego nie chce się wyjeżdżać i prawdziwa kopalnia tematów fotograficznych. Wieczory będziemy spędzać tanecznie i imprezowo, czeka na nas wizyta w najsłynniejszej kubańskiej dyskotece, która znajduje się w jaskini. Do tego pojedziemy na prawdziwe kubańskie ranczo, gdzie do dyspozycji będziemy mieli prywatny wodospad, z jakże przyjemnie orzeźwiającą, krystaliczną wodą oraz pysznym kreolskim jedzeniem. A jakby tego było mało, to na ranczo zawiezie nas prawdziwy kubański „el camión”.
  W mieście będziemy mieć kolejną zorganizowaną sesję zdjęciową – tym razem z parą tancerzy, których sfotografujemy w klimatycznej scenerii trynidadzkiej starówki.

  Wodospad El Nicho

  Kiedy zmęczy nas miejski gwar wsiądziemy w busa i udamy się do położonego w masywie górskim Sierra del Escambray, parku przyrodniczego El Nicho. Tam czekać na nas będzie piękny Wodospad el Nicho, który nie tylko jest wdzięcznym obiektem do fotografowania, ale w gorące dni naprawdę przynosi orzeźwiające ukojenie dla umęczonych słońcem turystów. 

  Rejs katamaranem na Cayo  Iguana

  Po kilku intensywnych dniach w Trinidadzie, wskoczymy  na katamaran i popłyniemy na rajską plażę z wszędobylskimi iguanami. Będzie to czas zarówno na relaks, jak i na fotografię przyrodniczą.

  Wyprawę prowadzi Monika Gutierrez

  Dusza pedagoga, natura podróżnika. Jako prezes Fundacji Kadry ze Świata przez wiele lat pomagała spełniać podróżnicze marzenia dzieci z domów dziecka, organizując dla nich wyprawy po świecie. Sama odwiedziła kilkadziesiąt krajów, docierając do wyjątkowych miejsc i poznając wspaniałych ludzi. Szczególne miejsce w jej sercu zajmuje Kuba, dlatego gdy tylko może, wraca na tę niezwykłą wyspę. Więcej o jej kubańskiej fascynacji znajdziecie na rodzinnym fanpage’u Los Gutierrez Family oraz na prowadzonej przez nią grupie Ciekawe miejsca na Kubie/Lugares en cuba para visitar. Uwielbia przysiąść w ogrodzie z ciekawą książką, a z każdej podróży przywozi sobie maskę do kolekcji.

  Warsztaty fotograficzne prowadzi:
  Kacper Bartczak

  Fotograf i przyrodnik, który namiętnie stara się te dwie pasje łączyć. Jego wielka miłość do obserwowania natury, z którą zdaje się urodził, połączyła się z pasją fotografowania już w dzieciństwie. Początkowo na matówce znajdowały się głównie owady i ptaki, ale wkrótce dołączyły do nich portrety najbliższej rodziny i znajomych. W liceum ta zabawa stała się prawdziwą pasją i pomysłem na życie, która doprowadziła do ukończenia trzech szkół fotograficznych (ZSF, WSF, PWSFTviT). Wiele godzin spędzonych na praktykach zawodowych oraz podczas pracy w studiach fotograficznych czy zakładach drukarskich, dały mu szeroką wiedzę techniczną. Wreszcie współpraca i dyskusje z artystami i krytykami oraz fachowa literatura skierowały jego twórczość w kierunku fotografii konceptualnej i kreacyjnej. Dzisiaj jest już nie tylko uczniem, ale i wykładowcą. Pracuje jako asystent w warszawskim ASP oraz prowadzi kursy indywidualne i dla uczniów prywatnych szkół fotografii.

  Koszt: 6100PLN + 400EUR/os.

  Noclegi: w lokalnych domach u Kubańczyków ( w casas particulares – pokoje 2 osobowe )
  Przejazdy: prywatny bus z kierowcą i lokalne taksówki

  Cena zawiera

  • 13 noclegów ze śniadaniami
  • kurs fotograficzny złożony z wykładów teoretycznych, ćwiczeń praktycznych i bieżącego omawiania wybranych zdjęć uczestników, a także trzy sesje fotograficzne z modelami
  • transfer na lotnisko i z lotniska
  • transport na całej trasie
  • dwugodzinną wycieczkę objazdową po Hawanie oldschoolowym kabrioletem
  • konną wycieczkę na plantację tytoniu
  • bilety wstępów do zwiedzanych miejsc
  • wycieczkę nad wodospad El Nicho
  • rejs katamaranem na rajską plażę Iguana, bezpłatne drinki i obiad w cenie
  • wizytę na kubańskim rancho, połączoną z kąpielą w wodospadzie i pysznym obiadem (oryginalna kuchnia kreolska), dla osób jeżdżących konno możliwość odpłatnej wycieczki konnej nad wodospad (dodatkowo płatne 20 EUR za ok. 2,5 godz. wycieczki)
  • opiekę doświadczonego polskojęzycznego pilota, bardzo dobrze znającego specyfikę kraju, pokazującego grupie nie tylko najważniejsze atrakcje, ale także miejsca unikalne i niesztampowe
  • ubezpieczenie zdrowotne Travel World Pakiet VIP (KL 100 000 EUR, KR 7 000 EUR, NNW 10 000 EUR, BP 1 000 EUR, OC 100 000 EUR, CP)
   + ochrona w zakresie zachorowania na Covid-19 (do wysokości KL)
   + pokrycie kosztów kwarantanny związanej z Covid19 (2 000 EUR)
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

  Cena nie zawiera

  • biletów lotniczych (2500-3200 PLN/os.)
  • testów na covid (jeśli będą wymagane)
  • obiadów i kolacji (10-35 EUR za posiłek)
  • napojów (woda ok. 2 EUR, piwo i drinki 3,5- 6 EUR)
  • wstęp do dyskoteki mieszczącej się w jaskini
  • karty turysty – ok. 120 PLN
  • szczepień (zalecane: błonica, tężec, dur brzuszny, WZW A+B, wścieklizna, wymagane: covid-19)
  • dodatkowego ubezpieczenia, np. od rezygnacji z wyjazdu
  • wydatków własnych

  Pamiętaj, że Kuba to nieprzewidywalny kraj, za każdym rogiem może czekać na nas nowa atrakcja. Z drugiej strony jednak, może się zdarzyć, że coś nagle zostanie zamknięte, lub nie da się tam dojechać z powodu jakiś ograniczeń. Nawet w takich sytuacjach dopilnujemy, aby nie zabrakło Ci wrażeń 🙂

  Wyjazd ma charakter backpackerski. Standard „all inclusive” nie jest przewidziany 😉

  * jeśli obiekt będzie otwarty i nie objęty restrykcjami sanitarnymi z powodu pandemii.

  Harmonogram płatności:
  • zaliczka: 1500 PLN – w ciągu 3 dni od zapisu
  • I rata: 4600 PLN – do 12.12.2022
  • II rata: 400 EUR – płatna gotówką w dniu wyjazdu
  • zwrot kosztów biletu – w ciągu 3 dni od zakupu biletów (jeśli kupno biletów było po naszej stronie)
  Opinie uczestników
  • […] Dla nas i naszych synów była to niezapomniana przygoda. Mieliśmy okazję poznać nie tylko Kubę od strony turystycznej, ale także jak wygląda życie Kubańczyków, ich kultura, nawiązać z nimi przyjaźnie. […] Wszystko było dobrze zorganizowane, czuliśmy się zaopiekowani. W pełni polecam Pakuj Plecak dla tych wszystkich, którzy chcą odpocząć, ale również przeżyć przygodę i przyjechać bogatsi o wiedzę, nietypowe doświadczenia. Pełną rodziną gorąco polecamy. 

   Aneta Nowak
  • Przygoda życia. […] Wspomnienia i wrażenia z pobytu są wręcz niezapomniane. Można przeżyć coś więcej, zobaczyć, jak faktycznie wygląda życie na Kubie, nie z okna hotelu 5*, poznać Kubańczyków, ich życie, ich kulturę, problemy, bawić się z nimi. Ja na pewno jeszcze skorzystam – może inny kierunek, a może jeszcze raz Kuba.

   Dorota Smolińska
  • Wyjazd z Moniką i Jaśkiem, z którymi miałam przyjemność się spotkać, to nie wakacje a przygoda. […] wysoki poziom, duża wiedza logistyczna, fotograficzna i kulturowa, ale też super klimat, dużo śmiechu, przyjazna, wręcz rodzinna atmosfera i niezapomniane przeżycia. Serdecznie polecam i sama nie mogę się doczekać następnego wspólnego wyjazdu.

   Gosia Włodarczyk
  • Piękne miejsca, możliwość przeżycia prawdziwie lokalnej przygody i pełna pasji ekipa. […]

   Alexa Zdziech
  • Najwspanialsi organizatorzy i przewodnicy. Wyjazdy zawsze są niezapomniane, cudowne, niesamowite. Radzą sobie w każdych warunkach i z wszelkimi przeciwnościami losu. Nic tylko z nimi zwiedzać cały świat. Doprowadzą wszędzie tam, gdzie zwykły turysta nie trafi.

   Ewa Czerwoniec - Geryn
  • Fotowyprawy do Meksyku i na Kubę to moje najlepsze prezenty w 2019 roku […]! Świetni Ludzie, pełen profesjonalizm, kameralne grupy, nietuzinkowe miejsca. Inspirujące wykłady fotograficzne Jaśka, długie dyskusje o fotografii Mistrzów, spacery fotograficzne, analiza naszych zdjęć. I tylko wybierać tematy — pejzaż, reportaż, architektura, fotografia przyrodnicza, portret, sesja z modelką. […] Już odliczam dni do kolejnej wyprawy! […]

   Katarzyna Pomykała
  Najczętsze pytania

  Jakie są restrykcje związane z pandemią?

  Stan na 02.08.2022

  Zachowuje się obowiązek przestrzegania środków zapobiegania szerzeniu się epidemii, takich jak fizyczny dystans, dezynfekcja rąk i pomieszczeń oraz stosowanie maseczek zakrywających usta i nos.

  Obowiązek noszenia masek ochronnych jest utrzymany na terenie całego kraju, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, środkach transportu, samochodach prywatnych, jak i na wolnym powietrzu.

  Wstęp do miejsc publicznych nie wymaga okazania certyfikatu szczepień.

  Wykupienie ubezpieczenia na wypadek COVID-19 jest obowiązkowe. Podróżujący na Kubę są zobowiązani do posiadania ubezpieczenia obejmującego koszty leczenia, w tym zachorowanie na COVID-19. Zaleca się zwrócenie uwagi, aby wykupiony wariant ubezpieczenia oprócz kosztów leczenia obejmował również koszty izolacji i kwarantanny.

  OSOBY ZASZCZEPIONE

  Osoby uważa się za w pełni zaszczepione, jeżeli przyjęły wszystkie konieczne dawki szczepienia („pełen cykl”), a od ostatniej dawki minęło 14 dni. Uznawane są wszystkie szczepionki zatwierdzone przez WHO oraz Sputnik i szczepionki kubańskie. Osoby poniżej 12 r.ż. nie muszą posiadać certyfikatu szczepienia. W myśl nowych przepisów nie trzeba być zaszczepionym, by móc wjechać do kraju.

  Od 06.04 br. osoby nie w pełni zaszczepione mogą wjeżdżać na Kubę.

  W myśl nowych przepisów obowiązujących od 6.04 br. nie trzeba przedstawiać negatywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, by wjechać do kraju. Losowo wybrane osoby po przylocie są poddawane bezpłatnemu testowi PCR-RT w kierunku COVID-19. Intensywność testowania zależeć będzie od liczby lotów, zawinięć statków, a także zagrożenia epidemiologicznego w kraju pochodzenia. Jeśli uzyskany wynik testu losowego będzie dodatni, podróżny zostanie skierowany na badania zgodnie z obowiązującymi protokołami kontroli kliniczno-epidemiologicznej COVID-19.

  W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku testu wykonanego po przylocie podróżny podlega obowiązkowej płatnej izolacji w klinice międzynarodowej, do czasu uzyskania negatywnego wyniku. Osoby z pozytywnym wynikiem testu, ale bezobjawowe kieruje się na kwarantannę w hotelu pobytowym. Jeżeli okres kwarantanny wykracza poza termin pobytu, podróżny we własnym zakresie ponosi koszty przedłużenia pobytu.

  Osoby udające się na Kubę przed przybyciem zobowiązane są wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny i uzyskać kod QR. Formularz do pobrania i rejestracji na 72 godziny przed planowanym przyjazdem na dedykowanej mu stronie kubańskiego Ministerstwa Transportu: https://dviajeros.mitrans.gob.cu 

  OSOBY NIEZASZCZEPIONE

  Od 06.04 br. nie ma obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, by wjechać do kraju.

  We wszystkich punktach wjazdowych na Kubę podróżni będą losowo testowani (bezpłatne) na obecność wirusa SARS CoV-2, zaś intensywność testowania zależeć będzie od liczby lotów, zawinięć statków, a także zagrożenia epidemiologicznego w kraju pochodzenia. Jeśli uzyskany wynik testu losowego będzie dodatni, podróżny zostanie skierowany na badania zgodnie z obowiązującymi protokołami kontroli kliniczno-epidemiologicznej COVID-19.

  W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku testu wykonanego po przylocie podróżny podlega obowiązkowej płatnej izolacji w klinice międzynarodowej, do czasu uzyskania negatywnego wyniku. Osoby z pozytywnym wynikiem testu, ale bezobjawowe kieruje się na kwarantannę w hotelu pobytowym. Jeżeli okres kwarantanny wykracza poza termin pobytu, podróżny we własnym zakresie ponosi koszty przedłużenia pobytu.

  Osoby udające się na Kubę przed przybyciem zobowiązane są wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny i uzyskać kod QR. Formularz do pobrania i rejestracji na 72 godziny przed planowanym przyjazdem na dedykowanej mu stronie kubańskiego Ministerstwa Transportu: https://dviajeros.mitrans.gob.cu ​​​​

   

  Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Co się stanie, jeśli zachoruję przed wyjazdem, lub wyjdzie mi pozytywny test na Covid-19?

  Zdajemy sobie sprawę, że pandemia może pokrzyżować plany, ale istnieje możliwość zabezpieczenia się na wypadek choroby lub pozytywnego testu, za pomocą tzw. „Ubezpieczenia od rezygnacji”. Dzięki temu, gdy nie będziesz mógł pojechać (z powodu Covid-19 oraz wielu innych, np. nagłych zmian życiowych), ubezpieczyciel zwróci 100% kosztu wyjazdu. Ubezpieczenie możesz wykupić przy zapisie na wyjazd lub skorzystać z dowolnego, wybranego ubezpieczyciela. Pamiętaj tylko, że musisz wykupić takie ubezpieczenie zazwyczaj w ciągu 7-10 dni od podpisania umowy na wyjazd, a jeśli do wyprawy został mniej niż miesiąc, to nawet tego samego dnia.

  Co się stanie, jeśli zachoruję na Covid-19 na wyjeździe?

  Każdy nasz uczestnik jest ubezpieczony na wypadek takiej sytuacji. Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenie, kwarantanny oraz ewentualnego przebookowania podróży powrotnej.

  Czy mogę zrezygnować z wyjazdu bez ponoszenia kosztów?

  Jeśli zrezygnujesz nie później niż na 60 dni przed wyjazdem, to otrzymasz pełny zwrot. Jeśli do wyjazdu jest mniej czasu, to potrącamy pewną cześć na poczet poniesionych kosztów. Dokładne informacje znajdziesz w naszych „Warunkach Uczestnictwa”.

  Mam 60, 70 lat, czy to wyjazd też dla mnie?

  Oczywiście! Jeśli nie masz przeciwwskazań zdrowotnych, to my nie mamy ograniczeń wiekowych. Wystarczy, że jesteś młody duchem! Jeżdżą z nami ludzie w każdym wieku i wszyscy się świetnie dogadujemy.

  Jakie są zalecane szczepienia?

  W każdej podróży zalecany jest zestaw szczepień profilaktycznych. Są to: Dur brzuszny, Tężec, Błonica, WZW A, WZW B

  Dodatkowe rekomendacje dla poszczególnych kierunków znajdziesz tutaj: https://szczepieniadlapodrozujacych.pl/szczepienia?world#scroll

  Zalecamy również konsultację z lekarzem medycyny podróży, oraz rozpoczęcie szczepień min. miesiąc przed wyjazdem.

  Chcę pojechać samemu, czy ten wyjazd jest dla mnie? Czy muszę coś dopłacić?

  Nie mamy żadnych dopłat dla singli, co więcej, większość ludzi jedzie w pojedynkę. Na miejscu śpimy w pokojach dwu lub kilkuosobowych, co tylko pomaga na nawiązaniu nowych znajomości i przyjaźni. Dopłata będzie konieczna jedynie, jeśli będziesz chciał mieć pokój jednoosobowy.

  Czy dużo chodzimy z ciężkim bagażem?

  Nie, z dużym bagażem przemieszczamy się właściwie tylko do taksówki, autobusu, czy innego środka lokomocji. Zawsze po dotarciu na miejsce zostawiamy bagaże w hotelu i zwiedzamy „na lekko”.

  Mogę zabrać walizkę, czy też wymagacie plecaków?

  Choć jesteśmy „Pakuj Plecak”, to możesz też spakować się w walizkę. 😄

  Skąd jest wylot?

  Zazwyczaj wylatujemy z Warszawy, ale zawsze sprawdzamy też inne miasta i jeśli okaże się, że znajdziemy korzystniejsze połączenie, to wspólnie z grupą rozważmy zmianę miejsca wylotu.

  Czy muszę sobie samodzielnie kupić bilet lotniczy?

  Nie. Wyszukujemy i kupujemy bilety na uczestników. Jeśli jednak chcesz kupić bilet samodzielnie, to też jest taka możliwość.

  Mieszkam w innym kraju, czy też mogę wziąć udział?

  Oczywiście. Możesz dolecieć samodzielnie, spotkamy się wtedy na lotnisku lub zorganizujemy Ci transfer do hotelu.

  Dopiero zaczynam się uczyć fotografii i niewiele umiem. Czy to wyjazd dla mnie?

  Jak najbardziej! Poziom nauczania dostosowujemy do uczestników i do każdego podchodzimy indywidualnie. Jeśli będziesz potrzebować, to pokażemy Ci nawet, jak obsługiwać aparat. Kurs zaczynamy od podstaw, aby stopniowo wprowadzać zaawansowane zagadnienia związane z budowaniem kadru i specjalnymi efektami. Zapewniamy też materiały szkoleniowe przed wyjazdem, by można się było trochę przygotować. Na samym wyjeździe uczestnicy nie rywalizują ze sobą, stawiamy na wspólne wspieranie się i inspirowanie, a bardziej doświadczeni często również pomagają tym początkującym.

  Mam już sporą wiedzę fotograficzną, czy nie będę się nudził?

  Oczywiście, że nie! Jeździ z nami wielu profesjonalistów, którzy podczas wypraw tworzą materiały publikowane potem w gazetach i czasopismach. Nawet jeśli wiesz już wszystko, to nasz program jest tak ciekawy, że będzie dla Ciebie okazją do zrobienia świetnych zdjęć lub możliwością pracy nad własnym materiałem. W miarę naszych możliwości będziemy Ci pomagać w realizacji Twoich pomysłów.

  Jaki sprzęt jest zalecany na wyjazd fotograficzny?

  Przy obecnym rozwoju technologii, możesz fotografować nawet telefonem. My zalecamy, by móc „wycisnąć” jak najwięcej, aparat z wymienną optyką — lustrzankę, lub bezlusterkowiec. Przed wyjazdem na warsztaty fotograficzne, organizujemy spotkanie z uczestnikami i omawiamy jaki sprzęt należy ze sobą zabrać. Służymy też wszelką pomocą — napisz do nas, jeśli masz jakieś pytania.

  Nie jestem zainteresowany fotografią, czy też mogę jechać?

  Tak, również możesz dołączyć. Oprócz fotografowania również zwiedzamy i poznajemy odwiedzany kraj. Znajdujemy też czas na relaks i zabawę.

  Ilość osób, które właśnie oglądają tą ofertę: 2