Przez śniegi Norwegii. Wyprawa zimowa.

Cena:
Cena6940zł/os.
Termin 3-9 stycznia 2023

- ZAPISY WKRÓTCE -Termin 9-15 stycznia 2023

- ZAPISY WKRÓTCE -lub zadaj nam pytanie:

  Save To Wish List

  Adding item to wishlist requires an account

  1967

  Dlaczego z nami?

  • Autorskie, dopracowane trasy
  • Kameralne grupy
  • Najlepsi piloci i przewodnicy
  • Najlepszy stosunek jakości do ceny

  Masz pytania?

  Przez śniegi Norwegii. Wyprawa zimowa.

  Termin wyjazdu3-9 stycznia 2023, 9-15 stycznia 2023
  • Typ: Wyprawa krajoznawcza
  • Długość: 7 Dni
  • Grupa: 4 Osoby
  • Trudność: Średnia

  Dzika przyroda, majestatyczne góry, świetne towarzystwo i gwarantowany śnieg, to powody, dla których warto w styczniu ruszyć z nami do Norwegii.

  Jeśli lubisz narty i skutery śnieżne, masz ochotę na zimowe safari w poszukiwaniu stada łosi i zawsze marzyłeś, aby przejechać się psim zaprzęgiem, to ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie!

  Co nas wyróżnia?

    ✓    W każdy wyjazd wkładamy całe i pasję!
    ✓    Przygotowaliśmy autorski program, w którym zapewniamy wiele atrakcji!
    ✓    Stawiamy na prawdziwe podróżowanie, kontakt z mieszkańcami i unikanie turystycznej ściemy.
    ✓    Jedziemy w kameralnej grupie 4 osób i kumpelskiej atmosferze.

  Wyprawę poprowadzi Marzena Józefczyk

  W „internetach” ukryta pod kryptonimem „Pstrykowisko”. Międzygórzanka z krwi i kości, obecnie globtrotuarka, obelżyświatka i poliglutka. Nie rozstaje się ze swoim aparatem, którym zapisuje we własnej pamięci (i na kartach książek podróżniczych) kadry z całego świata.
  Książki Marzeny: https://www.pstrykowisko.com/o-nas-1

  Koszt: 6940zł/os.

  Cena zawiera

  • 6 noclegów w domkach 4 osobowych w Nesvollberget
  • transfery z lotniska i na lotnisko
  • safari łosiowe
  • kulig z ogniskiem i wizytą w tradycyjnym tipi ludu Saamów
  • psi zaprzęg (3 godziny)
  • skutery śnieżne (3 godziny)
  • sauna (2 wieczory)
  • rakiety śnieżne i biegówki
  • podstawowe ubezpieczenie zdrowotne(KL 100 000 €, KR 5 000 €, NNW 5 000 €, BP 500 €, OC 50 000 €)
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

  Cena nie zawiera

  • lotu na trasie Warszawa – Oslo, Oslo – Warszawa (783 zł/os. z bagażem linia Norwgian i 1146 zł/os. WIzzAir zł z bagażem nadawanym,)*
  • wyżywienia – dodatkowo płatne 1750 NOK za pobyt
  • napojów i alkoholi
  • wyciągu i wypożyczenia nart 450 -560 NOK za dwudniowy karnet
  • wypożyczenia nart 10–40€ za dzień
  • instruktora jazdy na nartach 150 NOK/godz.
  • dodatkowego ubezpieczenia na uprawianie sportów zimowych (obowiązkowe)
  • testów PCR – jeśli będą wymagane
  • wydatków własnych
  • * cena aktualna na dzień 16.08.2021
  • Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych, ubezpieczenia i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

  Wyjazd ma charakter backpackerski, standard „all inclusive” nie jest przewidziany 😉

  Harmonogram płatności:
  • zaliczka: 500zł – w momencie zapisu. Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.
  • I rata: 3000 zł – do 20.10.2022
  • II rata: 3440 zł – do 20.12.2022
  • Zwrot kosztów biletów lotniczych – do 5 dni po zakupie
  Program szczegółowy

  Dzień 1 3 stycznia 2023 / 9 stycznia 2023

  Zbiórka na lotnisku w Warszawie, lot do Oslo, a później transfer do jednego z najlepszych kurortów narciarskich w Norwegii -Trysil, gdzie śnieg leży przez 6 miesięcy w roku! Samo miasteczko jest niewielkie. Przez jego środek przebiega główna ulica handlowa, a wokół pełno jest górskich chatek, zwanych po norwesku hyttami. Nocować będziemy w miejscowości Nesvollberget, położonego ok 20 minut drogi od Trysil, w kierunku granicy ze Szwecją. Wieczorem po rozlokowaniu planowany jest spacer po okolicy i integracja.

  Dzień 2 4 stycznia 2023 / 10 stycznia 2023

  Po kalorycznym śniadanku wyruszamy tropem zwierząt, w poszukiwaniu śladów łosi, oraz innych zwierząt zamieszkujących okoliczne lasy. Wieczorem konie fiordzkie i dole, znane jeszcze z czasów Wikingów, pociągną nasze sanie, w których otuleni w skóry renifera pomkniemy przez ośnieżone lasy, aż do lavvo, tradycyjnego tipi ludu Saamów. Rdzenne ziemie Saamów rozciągają się od środkowej Norwegii, przez północno-zachodnią Szwecję, północną Finlandię i północną części Półwyspu Kolskiego w Rosji. Wiele lat temu Saamowie zostali wyparci przez plemiona fińskie i germańskie do Laponii, a tipi obecnie używane jest jako miejsce odpoczynku podczas wypasu reniferów. To właśnie tutaj, przemarznięci po wycieczce saniami, ogrzejemy się przy cieple ogniska, odrobinie aquavity (norweskiej wódki) i talerzu potrawki z łosia.

  Dzień 3 5 stycznia 2023 / 11 stycznia 2023

  Po śniadaniu ruszamy na wyciąg narciarski w Trysil. Będzie to prawdziwa gratka dla narciarzy. Trasy przebiegają zboczami górującego nad całą okolicą masywu Trysilfjellet. Z jego szczytu rozciąga się piękny widok na całą okolicę, skąd widać przykrytą puchową pierzyną równinę i ośnieżone lasy.  Ośrodek narciarski oferuje 71 kilometrów przygotowanych zjazdów, 33 kilometry tras niebieskich, 18 kilometrów czerwonych i 20 kilometrów czarnych. A zjazdy po prawdziwym, puszystym śniegu to istna rozkosz! Dla osób początkujących istnienie możliwość wynajęcia instruktora.

  Dla tych, którzy zamiast zjeżać wolą chodzić, alternatywnie wycieczka na biegówkach lub rakietach śnieżnych. Po obiadokolacji relaks w saunie.

  Dzień 46 stycznia 2023  / 12 stycznia 2023

  Po śniadaniu wsiadamy na konie i ruszamy na konną wycieczkę po śnieżnej krainie. Po powrocie wskakujemy do gorącej sauny, następnie wytarzamy się w śniegu i rozpalimy ognisko, żeby upiec kiełbaski z łosia. Jeśli tylko dopiszą warunki, ruszymy na rakietach śnieżnych na zamarznięte bagna w poszukiwaniu zorzy polarnej.

  Dzień 57 stycznia 2023  / 13 stycznia 2023

  Tego dnia mamy zaplanowaną kilkugodzinną wycieczkę na skutery śnieżne, w Szwecji lub Ljørdalen, w zależności od sytuacji pandemicznej. Tak czy inaczej, czekają nas 3 godziny białego szaleństwa, podczas którego dotrzemy w tereny, które zimą są niedostępne i można je zdobyć tylko na skuterze śnieżnym. To prawdziwa przygoda, pełna niezapomnianych wrażeń. Wieczorem sauna, ognisko i relaks.

  Dzień 68 stycznia 2023 / 14 stycznia 2023

  Ten dzień będzie wspaniałą przygodą. Usiądziesz w psim zaprzęgu i pognasz z podekscytowanymi psiakami po śnieżnej pierzynie, oczywiście pamiętając, aby uważnie balansować ciałem i nie wypaść z sań. Będzie pełno śniegu, śmiechu i merdających ogonów. Wieczorem zjemy tradycyjną norweską potrawę, dorsza zaprawionego w saletrze amonowej, zwanego tutaj lutefisk.

  Dzień 79 stycznia 2023 / 15 stycznia 2023

  Wyjeżdżamy bardzo wcześnie rano na lotnisko w Oslo, skąd wracamy samolotem do Polski.

  Pakuj Plecak zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności atrakcji, a także, w przypadku braku możliwości zrealizowania któregoś z punktów, zastąpienia go innym, równoważnym.

  Opinie uczestników
  • Pełna profeska, razem zwiedziliśmy Tajlandie, Indonezje, Norwegie! […]

   Filip Goć
  Najczętsze pytania

  Jakie są restrykcje związane z pandemią?

  Stan na 02.08.2022

  W dniu 12 lutego 2022 r. władze norweskie zniosły dotychczasowe restrykcje, obowiązujące w życiu społecznym.

  Najważniejsze zmiany:

  – zniesiono obowiązkowy 1 metr dystansu od innych osób

  – zniesiono obowiązek noszenia maseczki 

  – zalecenie 4-dniowej izolacji dla osób dorosłych z potwierdzonym zakażeniem zostało zniesione 5 kwietnia 2022 r. Należy jednak mieć na uwadze ogólną zasadę, że w przypadku choroby najlepiej zostać w domu.

  – testowanie zaleca się już tylko wybranym grupom osób dorosłych, którzy mają symptomy

  W dniu 5 kwietnia 2022 r. ogłoszono całkowity powrót do normalności. Plan awaryjny – beredskapsplanen, na wypadek pogorszenia się sytuacji pandemicznej, pozostaje aktualny do czerwca 2023 r.

  Podróż do Norwegii z lekami do użytku prywatnego

  Jeśli podróżujesz do Norwegii z lekami, musisz mieć przy sobie jeden z tych dokumentów:

  • zaświadczenie lekarza, zawierające nazwę i dzienną dawkę leku/leków oraz okres przez jaki należy je przyjmować – najlepiej mieć przy sobie ten dokument
  • odpis recepty
  • etykieta apteczna (naklejka na lek, opracowywana przez aptekę w momencie jego zakupienia na podstawie recepty, zawierająca wskazówki dot. użycia i dane pacjenta)

  Dokumenty te powinny być wystawione w języku angielskim. Jeśli są wystawione w języku polskim, należy mieć także ich tłumaczenie na język angielski wykonane przez tłumacza przysięgłego. Tłumaczenia należy opatrzeć klauzulą Apostille.

  Podróżny może zostać również poproszony o okazanie paragonu lub faktury, aby udokumentować, że nabył leki legalnie.

  Jeśli leki nie zawierają substancji dopingowych lub narkotycznych, można zabrać ze sobą zapas na maksimum 12 miesięcy.

  Jeśli leki zaliczają się do grupy narkotyków, pochodnych narkotyków, psychotropów, dopingujących, leków na padaczkę, ADHD, bardzo silnych leków przeciwbólowych, itp., można zabrać ze sobą zapas na maksimum 30 dni.

  Leki powinny być przewożone w oryginalnych opakowaniach.

  Przydatne linki:

  Ambasada RP w Oslo: https://www.gov.pl/web/norwegia/przewoz-lekow

  Norweska Agencja Leków: https://legemiddelverket.no/import-og-salg/import-til-personlig-bruk/legemidler-pa-reise-inn-til-norge

  Norweski Urząd Celny: www.toll.no

  Lista substancji zakazanych w Norwegii – narkotikalisten, zamieszczona w Ustawie o narkotykach – narkotikaforskriften: Forskrift om narkotika (narkotikaforskriften) – Lovdata

  OSOBY ZASZCZEPIONE:

  Szczepienie potwierdza unijny certyfikat COVID. Nie ma obowiązku okazywania certyfikatu COVID. Wcześniej obowiązywała elektroniczna wersja certyfikatu z kodem QR. Norwegia uznaje również certyfikaty covidowe wydane przez niektóre kraje spoza UE/EOG, tu znajdziesz listę: https://www.regjeringen.no/no/tema/Koronasituasjonen/innreise-til-norge/id2791503/?expand=factbox2871368. W Norwegii uznawane są te szczepionki: Comirnaty (BioNTech/Pfizer), Spikevax (Moderna), Vaxzevria (Astra Zeneca), Janssen (Johnson&Johnson), Covishield. Aby być uznanym za osobę w pełni zaszczepioną, ostatnia dawka szczepienia musi zostać podana minimum 7 dni przed przylotem (w przypadku szczepionek dwudawkowych) lub minimum 21 dni przed przylotem (w przypadku szczepionek jednodawkowych). Ważność szczepień – 270 dni (ok. 9 miesięcy) od ostatniej dawki. W przypadku pobrania dwóch dawek i przechorowania COVID-19 w ciągu trzech miesięcy – 180 dni (ok. 6 miesięcy). W przypadku trzech dawek – bezterminowa.. Od 12 lutego 2022 r. Norwegia ostatecznie zniosła wszystkie wymogi wjazdu, związane z COVID-19. Zasady wjazdu do Norwegii są teraz takie same dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych – nie trzeba rejestrować wjazdu, testować się przed wylotem, testować się na granicy, ani przebywać w kwarantannie.

  Od 12 lutego 2022 r. osoby, które nie są w pełni zaczepione, lub których certyfikat COVID wygasł, mogą wjechać do Norwegii na takich samych zasadach co osoby niezaszczepione. Wjazd jest swobodny: został zniesiony obowiązek rejestracji podróży, testowania przed wjazdem do Norwegii i testowania na granicy Norwegii.

  Osoby zaszczepione, podobnie jak wszyscy inni podróżujący od 12 lutego 2022 r., nie muszą wykonywać testu przez przyjazdem do Norwegii. Od 1 lutego 2022 r. nie ma już wymogu wykonania testu po wjeździe do Norwegii. Od 26 stycznia 2022 r. nikt nie podlega już kwarantannie po wjeździe do Norwegii. Od 12 lutego 2022 r. nie ma już wymogu rejestracji podróży przy wjeździe do Norwegii.

  OSOBY NIEZASZCZEPIONE:

  Od 12 lutego 2022 r. nie ma już wymogu okazywania negatywnego wyniku testu na COVID-19, wykonanego 24h przed wjazdem do Norwegii. Od 1 lutego 2022 r. nie ma już wymogu wykonania testu po wjeździe do Norwegii. Od 26 stycznia 2022 r. nikt nie podlega już kwarantannie po wjeździe do Norwegii. Od 12 lutego 2022 r. nie ma już wymogu rejestracji podróży przy wjeździe do Norwegii.

  Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Co się stanie, jeśli zachoruję przed wyjazdem, lub wyjdzie mi pozytywny test na Covid-19?

  Zdajemy sobie sprawę, że pandemia może pokrzyżować plany, ale istnieje możliwość zabezpieczenia się na wypadek choroby lub pozytywnego testu, za pomocą tzw. „Ubezpieczenia od rezygnacji”. Dzięki temu, gdy nie będziesz mógł pojechać (z powodu Covid-19 oraz wielu innych, np. nagłych zmian życiowych), ubezpieczyciel zwróci 100% kosztu wyjazdu. Ubezpieczenie możesz wykupić przy zapisie na wyjazd lub skorzystać z dowolnego, wybranego ubezpieczyciela. Pamiętaj tylko, że musisz wykupić takie ubezpieczenie zazwyczaj w ciągu 7-10 dni od podpisania umowy na wyjazd, a jeśli do wyprawy został mniej niż miesiąc, to nawet tego samego dnia.

  Co się stanie, jeśli zachoruję na covid-19 na wyjeździe?

  Każdy nasz uczestnik jest ubezpieczony na wypadek takiej sytuacji. Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenie, kwarantanny oraz ewentualnego przebookowania podróży powrotnej.

  Czy mogę zrezygnować z wyjazdu bez ponoszenia kosztów?

  Jeśli zrezygnujesz nie później niż na 60 dni przed wyjazdem, to otrzymasz pełny zwrot. Jeśli do wyjazdu jest mniej czasu, to potrącamy pewną cześć na poczet poniesionych kosztów. Dokładne informacje znajdziesz w naszych „Warunkach Uczestnictwa”.

  Mam 60, 70 lat, czy to wyjazd też dla mnie?

  Oczywiście! Jeśli nie masz przeciwwskazań zdrowotnych, to my nie mamy ograniczeń wiekowych. Wystarczy, że jesteś młody duchem! Jeżdżą z nami ludzie w każdym wieku i wszyscy się świetnie dogadujemy.

  Jakie są zalecane szczepienia?

  W każdej podróży zalecany jest zestaw szczepień profilaktycznych. Są to: Dur brzuszny, Tężec, Błonica, WZW A, WZW B

  Dodatkowe rekomendacje dla poszczególnych kierunków znajdziesz tutaj: https://szczepieniadlapodrozujacych.pl/szczepienia?world#scroll

  Zalecamy również konsultację z lekarzem medycyny podróży, oraz rozpoczęcie szczepień min. miesiąc przed wyjazdem.

  Chcę pojechać samemu, czy ten wyjazd jest dla mnie? Czy muszę coś dopłacić?

  Nie mamy żadnych dopłat dla singli, co więcej, większość ludzi jedzie w pojedynkę. Na miejscu śpimy w pokojach dwu lub kilkuosobowych, co tylko pomaga na nawiązaniu nowych znajomości i przyjaźni. Dopłata będzie konieczna jedynie, jeśli będziesz chciał mieć pokój jednoosobowy.

  Czy dużo chodzimy z ciężkim bagażem?

  Nie, z dużym bagażem przemieszczamy się właściwie tylko do taksówki, autobusu, czy innego środka lokomocji. Zawsze po dotarciu na miejsce zostawiamy bagaże w hotelu i zwiedzamy „na lekko”.

  Mogę zabrać walizkę, czy też wymagacie plecaków?

  Choć jesteśmy „Pakuj Plecak”, to możesz też spakować się w walizkę. 😄

  Skąd jest wylot?

  Zazwyczaj wylatujemy z Warszawy, ale zawsze sprawdzamy też inne miasta i jeśli okaże się, że znajdziemy korzystniejsze połączenie, to wspólnie z grupą rozważmy zmianę miejsca wylotu.

  Czy muszę sobie samodzielnie kupić bilet lotniczy?

  Nie. Wyszukujemy i kupujemy bilety na uczestników. Jeśli jednak chcesz kupić bilet samodzielnie, to też jest taka możliwość.

  Mieszkam w innym kraju, czy też mogę wziąć udział?

  Oczywiście. Możesz dolecieć samodzielnie, spotkamy się wtedy na lotnisku lub zorganizujemy Ci transfer do hotelu.

  Szczegółowe informacje przedwyjazdowe znajdziesz w naszym PORADNIKU.

  Ilość osób, które właśnie oglądają tą ofertę: 1