„Bardzo chciałabym pojechać z Wami do Nepalu, ale nie wiem czy dam radę…”

„Wejść na Kilimandżaro, to byłoby coś, ale mam wątpliwości czy moja kondycja jest wystarczająca…”

„Moim marzeniem jest wyjazd do Peru, ale boję się, że ten wyjazd  jest zbyt wymagający…”

Takie głosy od Was, słyszymy bardzo często i wielokrotnie zastanawialiśmy się  na tym, co zrobić abyście poczuli się bezpiecznie w temacie trekkingów wysokogórskich. Pomysł aby wspólnie przygotowywać się do wyjazdów zrodził po rozmowie z Agnieszką Bielecką, kiedy ustalaliśmy szczegóły wyprawy do bazy Mount Everest. Postanowiliśmy dać Wam możliwość sprawdzenia swojej kondycji pod okiem tej doświadczonej himalaistki, która w 2014 roku jako trzecia Polka w historii zdobyła Broad Peak. Wspólnie opracowaliśmy cykl weekendowych trekkingów i warsztatów, których celem jest pomóc Wam, jak najlepiej przygotować się do wysokogórskich wypraw z Pakuj Plecak.

Trekkingi odbędą się w polskich górach – od Masywu Śnieżnika przez Karkonosze po Beskid Żywiecki. Czeka na Was m.in. zimowe wejście na Czarną Górkę, czy przedzieranie się przez zaspy w drodze na Śnieżkę, a wszystko to w towarzystwie świszczącego wiatru i układającego puchowe pierzyny śniegu. Dodatkowo Agnieszka podzieli się z Wami, swoją wiedzą na temat przygotowań do wyjazdów wysokogórskich. Porozmawiamy o odpowiednim treningu, zwiększeniu wydolności, doborze odpowiedniego sprzętu i sportowym podejściu do zdobywania szczytów. Zatem jeśli chciałbyś kiedyś wybrać się z Pakuj Plecak do bazy pod Mount Everest, zdobyć Kilimandżaro, czy wejść na Góry Tęczowe w Peru, skorzystaj z okazji i przygotuj się jak najlepiej do tych wypraw.

Koszt pakietu „3 wyjazdy”: 2400zł/os.
Koszt pakietu „2 wyjazdy”: 1700zł/os.
Koszt pojedynczego wyjazdu: 900zł/os.

Terminy:

• 14-16 stycznia 2022 – Masyw Śnieżnika
• 18-20 lutego 2022 – Karkonosze
• 4-6 marca 2022 – Beskid Żywiecki

Kameralna grupa: 8 -12 osób

Trekking pierwszy – w Masywie Śnieżnika

Termin: 14-16 stycznia 2022

Piątek 14 stycznia 2022

Zjeżdżamy się do Domu Geologa na godz. 17:00. Po rozlokowaniu w pokojach, spotykamy się w salonie na warsztatach z przygotowania się do wyjścia zimą w góry, które poprowadzi Agnieszka Bielecka.

Sobota 15 stycznia 2022
Trasa: 🏁 ok. 16km   ↗ ok. 1094m   ↙ ok. 971m   ⏲ ok. 8h

O 8:00 przygotowujemy sobie wspólne śniadanie, po którym ruszamy w góry trasą od Iglicznej przez Czarną Górę, przełęcz Puchaczówkę aż do Szklar. Całość trekkingu w zależności od warunków zajmie nam od 7 do 9 godz. Po drodze zjemy obiad i na wieczór wrócimy do Domu Geologa na wieczór integracyjny, pełen ożywionych rozmów i planów na zdobycie kolejnych szczytów.

Niedziela 16 stycznia 2022
Trasa: 🏁 ok. 5,2km   ↗ ok. 242m   ↙ ok. 125m   ⏲ ok. 2:30h

Po samodzielnie przygotowanym śniadaniu, ruszymy na spacer tzw. złodziejską ścieżką do Tamy na Wilczce, aby w finale dotrzeć do Wodospadu Wilczki. Tego dnia czeka nas także zwiedzanie Międzygórza. Po drodze zjemy obiad, wrócimy po bagaże i rozjedziemy się do domów. 

Trekking drugi – Karkonosze

Termin: 18-20 lutego 2022

Piątek 18 lutego 2022

Spotykamy się ok. godziny 17:00 w Schronisku PTTK „Na Przełęczy Okraj”.
Wieczorem czeka nas górska prelekcja w wykonaniu Agnieszki Bieleckiej. Nie zabraknie też czasu na Wasze pytania.

Sobota 19 lutego 2022
Trasa: 🏁 ok. 17,6km   ↗ ok. 782m   ↙ ok. 956m   ⏲ ok. 8h

Wcześnie rano, po śniadaniu, ruszamy zdobyć liczącą 1603 m n.p.m. Śnieżkę. Następnie będziemy kontynuować marsz Głównym Szlakiem Sudeckim. Na Rozdrożu Przy Spalonej Strzelnicy, odbijemy na  Mały Staw i zejdziemy do Karpacza, pod kościół Wang. Jeśli nie będzie zbyt późno, to obejrzymy ten piękny, XII w. drewniany kościół, który w 1842 roku został przeniesiony z miejscowości Vang w Norwegii. Następnie wynajętym transportem udamy się z powrotem do Schroniska „Na Przełęczy Okraj”.

Niedziela 20 lutego 2022
Trasa: 🏁 ok. 8,5km   ↗ ok. 346m   ↙ ok. 349m   ⏲ ok. 4h

W niedzielę zrobimy 8,5-kilometrową pętlę, w kierunku Łysociny (1188m) i wracając obok Dzwonkówki (1004m). W schronisku będzie można zjeść obiad, po którym rozjedziemy się do domów.

Trekking trzeci – Beskid Żywiecki

Termin: 4-6 marca 2022

W trzecim trekkingu zwiększamy nieco trudność, bo będziemy się przemieszczać z plecakami i będziemy nocować w dwóch różnych miejscach. Dodatkowo warunki noclegowe będą prostsze, by trochę zbliżyć się do tego, co nas czeka w Nepalu lub Tanzanii.

Piątek 4 marca 2022

Spotykamy się o godzinie 17:00 w Jeleśni, gdzie zostawimy samochody na parkingu i ruszymy na półgodzinny spacer do Chaty Romanki. Prowadzi ją himalaista Adam Cućko. Po kolacji Agnieszka Bielecka będzie opowiadać o górskich zagadnieniach, które będą Was najbardziej interesować, a Adam, jeśli tylko będzie na miejscu, na pewno dorzuci trochę swoich opowieści.

Sobota 5 marca 2022
Trasa: 🏁 ok. 12km   ↗ ok. 987m   ↙ ok. 332m   ⏲ ok. 7h

Rano, po wspólnie przygotowanym śniadaniu, zabieramy nasze rzeczy i ruszamy do schroniska na Rysiance. Po drodze mijamy Łazy, Kotarnicę, Majcherkową, Romankę oraz Martoszkę. W schronisku czekają nas dalsze, inspirujące rozmowy o górach, tych małych i tych najwyższych.

Niedziela 6 marca 2022
Trasa: 🏁 ok. 9,5km   ↗ ok. 116m   ↙ ok. 788m   ⏲ ok. 3:30h

Po wczesnym śniadaniu, ruszamy w dalszą drogę – Głównym Szlakiem Beskidzkim. Zboczymy z niego przy Suchym Groniu i skierujemy się na Janikówkę, by wrócić do Jeleśni. Tam zjemy wspólny obiad i rozjedziemy do domów.

Koszty

Koszt pakietu „3 wyjazdy”: 2400zł/os.
Koszt pakietu „2 wyjazdy”: 1700zł/os.
Koszt pojedynczego wyjazdu: 900zł/os.

Cena obejmuje:

 • 2 noclegi na każdy wyjazd (łącznie 6 noclegów)
 • 2 śniadania na każdy wyjazd (łącznie 6 śniadań)
 • Opiekę doświadczonego w górach przewodnika 
 • Warsztaty i prelekcje:
   → 1 wyjazd: Jak przygotować się do wyjazdów wysokogórskich, prezentacja i omówienie sprzętu potrzebnego na wyprawy górskie z Pakuj Plecak.
   → 2 wyjazd: Prelekcja „Do 3 razy sztuka. Przez stoki lhotse, Dhaulagiri na Broad Peak”
   → 3 wyjazd: Warsztaty na temat zagadnień zgłoszonych przez uczestników wyjazdu.

 • podstawowe ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd w góry
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Dojazdów
 • Wyżywienia (obiadów i kolacji)
 • Wydatków własnych

Chętnym pomożemy znaleźć wspólny transport w celu obniżenia kosztów podróży.

 

Harmonogram płatności:

 • zaliczka: 500zł – w momencie zapisu. Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.
 • I rata płatna do 03.01.2022 w wysokości:
  ⇒ 1900 zł w przypadku pakietu „3 trekkingi”
  ⇒ 1200 zł w przypadku pakietu „2 trekkingi”
  ⇒ 400 zł w przypadku 1 trekkingu

Wyprawę prowadzi:

Agnieszka Bielecka

Zapalona podróżniczka, fotografka, żeglarka i himalaistka. Liderka wielu wypraw wysokogórskich. W 2011/12 była menadżerem bazy na zimowej wyprawie na Gasherbrum I zakończonej pierwszym w historii zimowym wejściem na ten szczyt dokonanym przez Adama Bieleckiego i Janusza Gołąba. W 2012 uczestniczyła w jesiennej wyprawie PHZ na Lhotse, gdzie jako jedyny członek wyprawy obok kierownika (Artura Hajzera) osiągała wysokość około 8100 m. n. p.m.  W 2013 roku wzięła udział w wyprawie PHZ na Dhaulagiri, gdzie jako jedyna z zespołu kontynuowała atak szczytowy i osiągnęła wysokość około 8100 m n.p.m. W tym samym roku jako kierownik 6-osobowej wyprawy wraz z całym zespołem zdobyła Denali. W 2014 roku jako 3 Polka zdobyła Broad Peak.  W 2018 roku wzięła udział w naukowej wyprawie na lądolód grenlandzki pod patronatem National Geographic Explorers. W tym samym roku w ekspresowym tempie zdobyła w stylu zbliżonym do alpejskiego siedmiotysięcznik w Himalajach Zachodnich (Ladakh) – Nun. Obecnie mieszka w Marianówce u stóp Masywu Śnieżnika, gdzie będzie nas gościć podczas pierwszego wyjazdu

.

Zapisz się na wyprawę!

Telefonicznie: 693 013 113 lub poprzez formularz: