W programie zwiedzanie, plażowanie i niezwykłe warsztaty fotograficzne podczas meksykańskiego Święta Zmarłych.

Termin: 21 października – 4 listopada 2019

Trasa: Mexico City / Tuxla Gutierrez / San Cristobal / Chamula / Zinacantan / Palengue / Cancun / Tulum / Chichen Itza / Merida

Proponujemy Ci jedyne w swoim rodzaju, warsztaty fotograficzne śladami starożytnych cywilizacji, podczas których odwiedzisz prekolumbijskie azteckie miasta, liczne wodospady, parki narodowe, dziewicze dżungle zamieszkiwane przez plemię Lacandona, rajskie plaże, zobaczysz arcydzieło przyrody jaskinie Cenotes a na koniec przeżyjesz najbardziej spektakularne Święto Zmarłych czyli Dia de Muertos.

Przygotuj się na przygodę, cukrowe czaszki, tańczące kościotrupy i kostuchy w sombrero!

Cena: 7200 zł /os

Ilość dni: 15 dni

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wyjazdu:

 

Dzień 1

Przelot Warszawa – Mexico City, transfer do hotelu.

Dzień 2

Zwiedzanie Mexico City. Odwiedzimy między innymi plac El Zócalo , Pałac Narodowy którego ściany zdobią malowidła Diego Rivera, muzeum Fridy Khalo, Pałac Sztuk Pięknych i najstarszą katedrą w Ameryce Łacińskiej.

Dzień 3

Tego dnia wybierzemy się obejrzeć wyjątkowe prekolumbijskie miasto, nazwane przez Azteków „miejscem, w którym ludzie stają się bogami”. Chodzi oczywiście o Teotihuacán.

Według legend zostało ono zbudowane przez olbrzymów, zwanych quinametin, którzy mieli żyć przed pojawieniem się ludzi i zostali zniszczeni przez wielką katastrofę.

Teotihuacán było celem pielgrzymek wielu plemion żyjących w Mezoameryce. Według mitów indiańskich tu powstał świat, tu nastąpiło oddzielenie światła od ciemności oraz powstało słońce i księżyc. Ta legenda może mieć związek z powstałym w Teotihuacan systemem religijnym, przyjętym później przez inne plemiona, to tutaj kapłani opracowali kalendarz, według którego liczono czas.

Dzień 4

Przelot do Tuxtla Gutierrez, skąd przez najbliższe dni będziemy eksplorować jeden z najbardziej urokliwych regionów Meksyku.

Już na lotnisku wsiadamy w busa i jedziemy podziwiać wspaniały Kanion Sumidero. Później odwiedzimy miasteczko Chiapa de Corzo a na koniec jedziemy do San Cristobal gdzie mamy nocleg.

Dzień 5

Ten dzień przeznaczymy na zwiedzanie 3 miast San Cristobal, Chamula i Zinacantan, których ulice pełne będą rdzennych mieszkańców kultywujących indiańskie tradycje. Odwiedzimy targi, na których będzie można obkupić się w meksykańskie pamiątki i przede wszystkim będziemy doskonalić nasz warsztat fotograficzny łapiąc najpiękniejsze kadry kolonialnych uliczek.

Dzień 6

To będzie dzień, w którym zanurzymy się (dosłownie) w naturze. Najpierw czeka nas wycieczka nad jezioro Montebello a później kąpiel w wodospadzie el Chiflon.

 

Dzień 7

Ranek zaczniemy od bajecznie turkusowych wodospadów Agua Azul a popołudniu jedziemy zwiedzać wyjątkowe ruiny Majów w Palenque.

Dzień 8

Kończymy zwiedzać Chiapas, aby teraz przenieść się na Jukatan, którego naturalną szatę roślinną tworzą lasy równikowe, sawanny i nadmorskie namorzyny. To półwysep, otoczony morzem karaibskim, słynący z rajskich plaż i spektakularnych jaskiń wodnych. Jest regionem, na którym znajduje się jeden z siedmiu nowych cudów świata Chichén Itzá.

Dzień 9

Zawsze w podróży przychodzi taki dzień, kiedy naprawdę chce się poleniuchować i po prostu poleżeć na plaży, dlatego zabierzemy Was do Tulum, mniej zatłoczonego od Cancun i słynącego z ładniejszych plaż.

 

Dzień 10

Cenote to naturalna jaskinia w skale wapiennej, w której często znajduje się zbiornik wodny. Jest ich sporo na Jukatanie ale ta, do której Was zabierzemy wyróżnia się przezroczystą lazurową wodą, której barwę podkreślają promienie słońca wpadające przez skalny otwór.

Plotki głoszą, że ta jaskinia (położona w bliskim sąsiedztwie ruin Chichen Itza) była miejscem relaksu Majów. Podobno królowie przychodzili tu zażywać kąpieli i medytować, dlatego my, królowie życia i przygód pójdziemy w ich ślady! Spędzimy czas pływając i podziwiając ten niezwykły spektakl natury.

Dzień 11

Chichen Itza to prekolumbijskie miasto Majów, które swoje najlepsze czasy przeżywało w okresie między X i XI wiekiem naszej ery. Później zaczęło powoli tracić na znaczeniu, aż w XV wieku całkowicie je opuszczono. Zrujnowane, porośnięte roślinnością zostało ponownie odkryte przez Edwarda Herberta Thompsona pod koniec XIX wieku. Pomimo upływu tysięcy lat od momentu powstania budynki wciąż przypominają o dawnej potędze jego mieszkańców. Majowie wznieśli tutaj ogromne kamienne budowle, około 50 świątyń i obiektów, na które patrząc bez wątpienia ma się wrażenie, że unikatem na skale światową.

 

Dzień 12

Na niezwykłe obchody Święta Zmarłych czyli Dia de Muertos przyjedziemy do Meridy, gdzie weźmiemy udział w ulicznych paradach trupich czaszek i kostuch w sombrero.

 

 

Dzień 13

Ostatnie dwa dni przeznaczymy na relaks i swobodę. Kto będzie chciał będzie popijał drinki na plaży lub zwiedzał Cancun.

Dzień 14

Wracamy do Mexico City, mamy czas na ostatnie zakupy i pożegnanie się z meksykańskimi amigos.

Dzień 15

Powrót do Polski z Mexico City

Warsztaty fotograficzne prowadzi Kacper Bartczak

Fotograf i przyrodnik, który namiętnie stara się te dwie pasje łączyć. Jego wielka miłość do obserwowania natury, z którą zdaje się urodził, połączyła się z pasją fotografowania już w dzieciństwie. Początkowo na matówce znajdywały się głównie owady i ptaki, ale wkrótce dołączyły do nich portrety najbliższej rodziny i znajomych. W liceum ta zabawa stała się prawdziwą pasją i pomysłem na życie, która doprowadziła do ukończenia trzech szkół fotograficznych (ZSF, WSF, PWSFTviT). Wiele godzin spędzonych na praktykach zawodowych oraz podczas pracy w studiach fotograficznych czy zakładach drukarskich, dały mu szeroką wiedzę techniczną. Wreszcie współpraca i dyskusje z artystami i krytykami oraz fachowa literatura skierowały jego twórczość w kierunku fotografii konceptualnej i kreatywnej. Dzisiaj jest już nie tylko uczniem, ale i wykładowcą. Pracuje jako asystent w warszawskim ASP oraz prowadzi kursy indywidualne i dla uczniów fotograficznych dla szkół prywatnych.

 

Warunki uczestnictwa:

Minimalna liczba osób – 8

Maksymalna liczba osób – 12

Koszt wyprawy 2200 zł + 1200 euro /os.

 

Cena zawiera:

Kurs fotograficzny, noclegi ze śniadaniami w hostelach, hotelach (pokoje 2, 3, 4 osobowe) oraz jeden nocleg w namiocie

Transfery z lotniska, transport po Meksyku (bus) 3 przeloty wewnętrzne samolotem (Mexico –Tuxla Gutierrez, Villa hermosa – Cancun, Cancun – Mexico City)

Oraz następujące atrakcje: bilet wstępu do Muzeum Fridy Khalo, wycieczkę i wejście do Teotihuacán , wycieczki po Chiapas (Kanion Sumidero, Chiapa de Corzo, San Cristobal, Cascasas Agua Azul, Palenque, lago Montebello, cascada el Chiflon) wycieczki po Jukatanie (Tulum , Chichen Itza, Cenote ik kil i Merida)

 

Cena nie zawiera:

Biletów lotniczych koszt od 2800 zł – 3700 zł

*Uwaga jeśli po zebraniu grupy loty do Cancun okażą się tańsze, nastąpi zmiana kolejności zwiedzania.

Obiadów, kolacji i napojów

Ubezpieczenia (ok. 100 zł)

Wydatków własnych.

 

Harmonogram wpłat:

 

Zaliczka – przelew w momencie zapisu 500 zł (w przelewie proszę napisać ZALICZKA NA WYJAZD Meksyk październik 2018)

Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.

1 rata – przelew do 21 lipca – 1700 zł

2 rata – przelew do 21 sierpnia – cena biletu

3 rata – płatne gotówką w walucie 1200 Euro na lotnisku w dniu wylotu.

 

Zapraszamy do udziału w naszej wyprawie!

 

Zapisz się lub zadaj nam pytanie: