Wyprawa: Dzikie Borneo

Cena:
Cena3700PLN + 1000USD/os.

- Termin wkrótce -zadaj nam pytanie:

  Save To Wish List

  Adding item to wishlist requires an account

  2535

  Dlaczego z nami?

  • Autorskie, dopracowane trasy
  • Kameralne grupy
  • Najlepsi piloci i przewodnicy
  • Najlepszy stosunek jakości do ceny

  Masz pytania?

  Wyprawa: Dzikie Borneo

  Termin wyjazduTermin wkrótce
  • Typ: Wyprawa krajoznawcza
  • Długość: 14 Dni
  • Grupa: 7-9 Osób
  • Trudność: Średnia

  Przygotowaliśmy dla Was wyjątkową ofertę! Jako jedyni w Polsce organizujemy wyjazd na Borneo połączony z trekingiem na najwyższy szczyt Malezji – Kinabalu (4095m).

  Zaczniemy od bardzo nowoczesnego Kuala Lumpur, ale potem zanurzymy się już całkowicie w dziką i unikalną przyrodę Borneo. Po 2 dniowej wspinaczce na Kinabalu, udamy się do małej wioski przy rzece Kinabatngan, gdzie z łodzi będziemy podziwiać naturę i piękno dzikiej zwierzyny. Zobaczymy nosacze, krokodyle, egzotyczne gatunki ptaków i gadów, a może nawet słonie. Odwiedzimy Centrum Rehabilitacji Orangutanów w Sepilok. Wskoczymy też do oceanu, by popływać w wodach pełnych wspaniałych raf koralowych i egzotycznych, kolorowych ryb!

  Co nas wyróżnia?

    ✓    W każdy wyjazd wkładamy całe i pasję!
    ✓    Przygotowaliśmy fascynującą trasę, pokazującą niezwykle różnorodną i zachwycającą przyrodę Borneo.
    ✓    Wejdziemy na szczyt Kinabalu (4095 m. n.p.m.).
    ✓    Podczas dwóch wycieczek, z pokładu łodzi, podziwiać będziemy dzikie zwierzęta zamieszkujące Kinabatangan.
    ✓    Stawiamy na prawdziwe podróżowanie, kontakt z mieszkańcami i unikanie turystycznej ściemy.
    ✓    Jedziemy w kameralnej grupie (7-9 osób) i kumpelskiej atmosferze.
    ✓    Program, jakiego nie znajdziesz w Polsce, w najlepszej cenie!

  Główne atrakcje:

  Kuala Lumpur

  Naszą podróż rozpoczniemy w Kuala Lumpur, najważniejszym mieście Malezji. Ta jedna z najszybciej rozwijających się metropolii w Azji, zachwyca wspaniałą, nowoczesną architekturą, ale też przywiązaniem do kultury i ekologii. Przyjrzymy się z bliska symbolowi miasta – bliźniaczym wieżowcom Petronas Towers. Pokręcimy się po gwarnych Chinatown oraz Central Market i wybierzemy się do lasu w środku miasta – Taman Eko Rimba – gdzie można spacerować po linowych mostkach rozwieszonych między koronami drzew. Pojedziemy też do niesamowitych jaskiń Batu, wstępu do których strzeże przeszło 42 metrowy posąg Marugana. Jaskinie są ważnym miejscem pielgrzymkowym hinduskiej mniejszości.

  Kota Kinabalu

  Z Kuala Lumpur polecimy do Kota Kinabalu, miasta nad Morzem Południowochińskim, które zachwyca wspaniałymi zachodami słońca i majestatycznymi meczetami. Będzie to nasza baza wypadowa na snoorkowanie i wspinaczkę.

  Snorkeling 

  Na jeden dzień przeniesiemy się do raju! Łodzią popłyniemy na idylliczne wyspy, na których będziemy plażować i opalać się na białym piasku. Następnie uzbroimy się w maski oraz rurki i wskoczymy w kryształowe wody, by podziwiać bogactwo podwodnego życia. Setki gatunków niezwykłych, kolorowych ryb i fantazyjnych korali sprawią, że poczujecie się jak na innej planecie!

  Góra Kinabalu 

  Jest to najwyższy szczyt (4095 m n.p.m.) Malezji i jeden z najwyższych w całej Azji Południowo-Wschodniej. Dwudniowa wspinaczka na tą górę ma szansę zostać Waszą przygodą życia. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, górujące nad chmurami szczyty, dziewicza przyroda i pokonanie na własnych nogach bariery 4000 metrów, na długo utkwią Wam w pamięci. Wspinaczka nie należy łatwych i choć podejście jest łagodne, to wysokość daje się we znaki. Nie trzeba mieć tytanicznej kondycji, ale warto zatroszczyć się o formę przed wyjazdem 🙂

  Sepilok

  Możliwość zobaczenia z bliska niesamowitych orangutanów, to coś, co jest głównym powodem wizyty na Borneo większości odwiedzających. I słusznie!  Te, krytycznie zagrożone małpy człekokształtne, są piękne, majestatyczne i nie pozostawiają nikogo obojętnym. Udamy się do Centrum Rehabilitacji Orangutanów w Sepilok, by przyjrzeć się im z bliska i dowiedzieć, co my możemy zrobić, by pomóc temu ginącemu gatunkowi.

  Rzeka Kinabatangan

  Tereny nad tą rzeką, płynącą przez dziewicze lasy, są domem niezliczonej ilości zwierząt. Podczas wieczornego i porannego resju łodzią, będziemy mogli wypatrzeć słonie, słynne sundajskie nosacze (zwane u nas potocznie Januszami 😉 ), żyjące na wolności orangutany, gibony, makaki, krokodyle, a nawet nosorożca sumatrzańskiego. Nad głowami będą nam latać setki gatunków ptaków, w tym różne rodzaje dzioborożców i zimorodków. Do tego otaczać nas będą wspaniałe wspaniałe lasy deszczowe i namorzynowe. Kinabatangan to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie jeszcze znajdziemy tak zróżnicowaną florę i faunę.

  Wyprawę prowadzi Ania Ufnal

  Podróżniczka, dziecko campingów, która od zawsze wolny czas starała się spędzać jak najbliżej natury. Odwiedziła prawie 40 krajów i każdego roku stara się odkrywać coś nowego. Zafascynowana Azją. To tam spędziła niesamowite 9 miesięcy, przemierzając z plecakiem między innymi Birmę, Laos, Wietnam, Filipiny, Tajwan, Tajlandię i Malezję. Podróżując zawsze szuka nowych wyzwań, stara się wejść w lokalną kulturę, poznawać miejscowych i ich życie, oraz smakować lokalną kuchnię.

  Koszt: 3700 PLN + 1000 USD/os.

  Noclegi: w lokalnych sprawdzonych hostelach, pokoje 2, 3, 4 osobowe, podczas wspinaczki nocleg w schronisku.

  Cena zawiera

  • 13 noclegów
  • transfer na lotnisko i z lotniska w Kuala Lumpur
  • opiekę doświadczonego polskojęzycznego pilota, bardzo dobrze znającego specyfikę miejsca
  • 2 przeloty wewnętrzne
  • przejazdy lokalnymi środkami transportu
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • 2-dniową wycieczkę na Kinabalu
  • wycieczkę łodzią na snorkowanie i dziewicze plaże
  • 2 wycieczki łodzią na rzece Kinabatangan
  • ubezpieczenie zdrowotne Travel World Pakiet VIP(KL 100 000 EUR, KR 7 000 EUR, NNW 10 000 EUR, BP 1 000 EUR, OC 100 000 EUR, CP)
   + ochrona w zakresie zachorowania na Covid-19 (do wysokości KL)
   + pokrycie kosztów kwarantanny związanej z Covid19 (2 000 EUR)
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

  Cena nie zawiera

  • wyżywienia (poza wspinaczką)
  • napojów
  • biletów lotniczych (poza lotami wewnętrznymi)
  • szczepień
  • wydatków własnych
  • Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych, ubezpieczenia i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

  Wyjazd ma charakter backpackerski, będziemy się przemieszczać głównie lokalnymi środkami transportu i zatrzymywać w niezbyt drogich motelach. Standard „all inclusive” nie jest przewidziany 🙂

  Najczętsze pytania

  Jakie są restrykcje związane z pandemią?

  Stan na 02.08.2022

  Na terenie Malezji obowiązuje noszenie masek na terenie obiektów zamkniętych. Istnieje obowiązek instalacji i korzystania z aplikacji komórkowej MySejahtera. Jeżeli nie posiada się przeniesionego zagranicznego certyfikatu szczepienia do aplikacji MySejahtera, w niektórych przypadkach (indywidualna decyzja), możliwe jest okazanie papierowej formy zagranicznego certyfikatu.

  OSOBY ZASZCZEPIONE

  Malezja uznaje osoby posiadające następujące szczepienia na COVID-19 za osoby zaszczepione:

  Osoby w wieku 18-59 lat: 28 dni po przyjęciu pierwszej dawki – Johnson & Johnson oraz warunkowe dopuszczenie CanSino; 14 dni po przyjęciu drugiej dawki – Pfizer-BioNTech/Cominarty, Moderna oraz AstraZeneca; 14 dni po przyjęciu dawki przypominającej (trzeciej) – Sinovac, Sinopharm,

  Osoby w wieku powyżej 60 lat: 28 dni po przyjęciu dawki przypominającej (drugiej) – Johnson & Johnson oraz warunkowe dopuszczenie CanSino; 14 dni po przyjęciu dawki przypominającej (trzeciej) – Pfizer-BioNTech/Cominarty, Moderna, Sinovac, Sinopharm oraz AstraZeneca.

  Posiadanie odpowiedniej adnotacji w obowiązkowej aplikacji MySejahtera jest potwierdzeniem statusu szczepienia danej osoby. Istnieje możliwość aplikowania o przeniesienie zagranicznych szczepień na COVID-19 do ww. aplikacji.

  Osoby powyżej 18 roku życia, przyjeżdżające do Malezji, nie będące w pełni zaszczepione, muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego na dwa dni przed wylotem do Malezji oraz uzyskać negatywny wynik testu RTK-Ag wykonanego w przeciągu 24 godzin od przylotu do Malezji. Dodatkowo osoby te zostaną poddane 5-dniowej kwarantannie po przylocie. Osoby w pełni zaszczepione zwolnione są zarówno z konieczności testów przed i po przylocie jak i kwarantanny.

  Nie są wymagane żadne testy. Z dniem 1 maja 2022 r. osoby przyjeżdżające do Malezji, będące w pełni zaszczepione oraz dzieci w wieku do 12 lat, zostały zwolnione z konieczności odbycia kwarantanny oraz wykonywania testów przed i po przylocie na obecność COVID-19.​​​​

  Istnieje obowiązek instalacji i korzystania z aplikacji komórkowej MySejahtera. Aplikacja powinna być zainstalowana tydzień przed przylotem do Malezji. Konieczne jest wypełnienie deklaracji o podróży (travellers card MySejahtera) w aplikacji MySejahtera przed przylotem do Malezji. Więcej informacji nt. aplikacji oraz danych, które należy w niej wypełnić można znaleźć na stronie: https://mysejahtera.malaysia.gov.my/traveler_en/ .

  OSOBY NIEZASZCZEPIONE

  Osoby powyżej 18 roku życia, przyjeżdżające do Malezji, nie będące w pełni zaszczepione, muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego na dwa dni przed wylotem do Malezji. Wynik testu powinien być sporządzony w języku angielskim.

  Osoby powyżej 18 roku życia, przyjeżdżające do Malezji, nie będące w pełni zaszczepione, muszą uzyskać negatywny wynik testu RTK-Ag wykonanego w przeciągu 24 godzin od przylotu do Malezji. ​​​​​​

  Osoby przyjeżdżające do Malezji, nie będące w pełni zaszczepione, zostaną poddane 5-dniowej kwarantannie.

  Istnieje obowiązek instalacji i korzystania z aplikacji komórkowej MySejahtera. Aplikacja powinna być zainstalowana tydzień przed przylotem do Malezji. Konieczne jest wypełnienie deklaracji o podróży (travellers card MySejahtera) w aplikacji MySejahtera przed przylotem do Malezji. Więcej informacji nt. aplikacji oraz danych, które należy w niej wypełnić można znaleźć na stronie: https://mysejahtera.malaysia.gov.my/traveler_en/ .​​​​

  Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Co się stanie, jeśli zachoruję przed wyjazdem, lub wyjdzie mi pozytywny test na Covid-19?

  Zdajemy sobie sprawę, że pandemia może pokrzyżować plany, ale istnieje możliwość zabezpieczenia się na wypadek choroby lub pozytywnego testu, za pomocą tzw. „Ubezpieczenia od rezygnacji”. Dzięki temu, gdy nie będziesz mógł pojechać (z powodu Covid-19 oraz wielu innych, np. nagłych zmian życiowych), ubezpieczyciel zwróci 100% kosztu wyjazdu. Ubezpieczenie możesz wykupić przy zapisie na wyjazd lub skorzystać z dowolnego, wybranego ubezpieczyciela. Pamiętaj tylko, że musisz wykupić takie ubezpieczenie zazwyczaj w ciągu 7-10 dni od podpisania umowy na wyjazd, a jeśli do wyprawy został mniej niż miesiąc, to nawet tego samego dnia.

  Co się stanie, jeśli zachoruję na Covid-19 na wyjeździe?

  Każdy nasz uczestnik jest ubezpieczony na wypadek takiej sytuacji. Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenie, kwarantanny oraz ewentualnego przebookowania podróży powrotnej.

  Czy mogę zrezygnować z wyjazdu bez ponoszenia kosztów?

  Jeśli zrezygnujesz nie później niż na 60 dni przed wyjazdem, to otrzymasz pełny zwrot. Jeśli do wyjazdu jest mniej czasu, to potrącamy pewną cześć na poczet poniesionych kosztów. Dokładne informacje znajdziesz w naszych „Warunkach Uczestnictwa”.

  Mam 60, 70 lat, czy to wyjazd też dla mnie?

  Oczywiście! Jeśli nie masz przeciwwskazań zdrowotnych, to my nie mamy ograniczeń wiekowych. Wystarczy, że jesteś młody duchem! Jeżdżą z nami ludzie w każdym wieku i wszyscy się świetnie dogadujemy.

  Jakie są zalecane szczepienia?

  W każdej podróży zalecany jest zestaw szczepień profilaktycznych. Są to: Dur brzuszny, Tężec, Błonica, WZW A, WZW B

  Dodatkowe rekomendacje dla poszczególnych kierunków znajdziesz tutaj: https://szczepieniadlapodrozujacych.pl/szczepienia?world#scroll

  Zalecamy również konsultację z lekarzem medycyny podróży, oraz rozpoczęcie szczepień min. miesiąc przed wyjazdem.

  Chcę pojechać samemu, czy ten wyjazd jest dla mnie? Czy muszę coś dopłacić?

  Nie mamy żadnych dopłat dla singli, co więcej, większość ludzi jedzie w pojedynkę. Na miejscu śpimy w pokojach dwu lub kilkuosobowych, co tylko pomaga na nawiązaniu nowych znajomości i przyjaźni. Dopłata będzie konieczna jedynie, jeśli będziesz chciał mieć pokój jednoosobowy.

  Czy dużo chodzimy z ciężkim bagażem?

  Nie, z dużym bagażem przemieszczamy się właściwie tylko do taksówki, autobusu, czy innego środka lokomocji. Zawsze po dotarciu na miejsce zostawiamy bagaże w hotelu i zwiedzamy „na lekko”.

  Mogę zabrać walizkę, czy też wymagacie plecaków?

  Choć jesteśmy „Pakuj Plecak”, to możesz też spakować się w walizkę. 😄

  Skąd jest wylot?

  Zazwyczaj wylatujemy z Warszawy, ale zawsze sprawdzamy też inne miasta i jeśli okaże się, że znajdziemy korzystniejsze połączenie, to wspólnie z grupą rozważmy zmianę miejsca wylotu.

  Czy muszę sobie samodzielnie kupić bilet lotniczy?

  Nie. Wyszukujemy i kupujemy bilety na uczestników. Jeśli jednak chcesz kupić bilet samodzielnie, to też jest taka możliwość.

  Mieszkam w innym kraju, czy też mogę wziąć udział?

  Oczywiście. Możesz dolecieć samodzielnie, spotkamy się wtedy na lotnisku lub zorganizujemy Ci transfer do hotelu.

  Ilość osób, które właśnie oglądają tą ofertę: 2