Przygotowaliśmy dla Was wyjątkową ofertę! Jako jedyni w Polsce organizujemy wyjazd na Borneo połączony z trekingiem na najwyższy szczyt Malezji – Kinabalu (4095m).

Zaczniemy od bardzo nowoczesnego Kuala Lumpur, ale potem zanurzymy się już całkowicie w dziką i unikalną przyrodę Borneo. Po 2 dniowej wspinaczce na Kinabalu, udamy się do małej wioski przy rzece Kinabatngan, gdzie z łodzi będziemy podziwiać naturę i piękno dzikiej zwierzyny. Zobaczymy nosacze, krokodyle, egzotyczne gatunki ptaków i gadów, a może nawet słonie. Odwiedzimy Centrum Rehabilitacji Orangutanów w Sepilok. Wskoczymy też do oceanu, by popływać w wodach pełnych wspaniałych raf koralowych i egzotycznych, kolorowych ryb!

Koszt – 3700 zł + 1000 USD/os.
Termin: 04 – 17 września 2022
Kameralna grupa: 7-9 osób
Hurra! Są jeszcze wolne miejsca!

Program:

 

Kuala Lumpur – naszą podróż rozpoczniemy w Kuala Lumpur, najważniejszym mieście Malezji. Ta jedna z najszybciej rozwijających się metropolii w Azji, zachwyca wspaniałą, nowoczesną architekturą, ale też przywiązaniem do kultury i ekologii. Przyjrzymy się z bliska symbolowi miasta – bliźniaczym wieżowcom Petronas Towers. Pokręcimy się po gwarnych Chinatown oraz Central Market i wybierzemy się do lasu w środku miasta – Taman Eko Rimba – gdzie można spacerować po linowych mostkach rozwieszonych między koronami drzew. Pojedziemy też do niesamowitych jaskiń Batu, wstępu do których strzeże przeszło 42 metrowy posąg Marugana. Jaskinie są ważnym miejscem pielgrzymkowym hinduskiej mniejszości.

 

Kota Kinabalu – Z Kuala Lumpur polecimy do Kota Kinabalu, miasta nad Morzem Południowochińskim, które zachwyca wspaniałymi zachodami słońca i majestatycznymi meczetami. Będzie to nasza baza wypadowa na snoorkowanie i wspinaczkę.

Snorkeling  – na jeden dzień przeniesiemy się do raju! Łodzią popłyniemy na idylliczne wyspy, na których będziemy plażować i opalać się na białym piasku. Następnie uzbroimy się w maski oraz rurki i wskoczymy w kryształowe wody, by podziwiać bogactwo podwodnego życia. Setki gatunków niezwykłych, kolorowych ryb i fantazyjnych korali sprawią, że poczujecie się jak na innej planecie!

Góra Kinabalu  – jest to najwyższy szczyt (4095 m n.p.m.) Malezji i jeden z najwyższych w całej Azji Południowo-Wschodniej. Dwudniowa wspinaczka na tą górę ma szansę zostać Waszą przygodą życia. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, górujące nad chmurami szczyty, dziewicza przyroda i pokonanie na własnych nogach bariery 4000 metrów, na długo utkwią Wam w pamięci. Wspinaczka nie należy łatwych i choć podejście jest łagodne, to wysokość daje się we znaki. Nie trzeba mieć tytanicznej kondycji, ale warto zatroszczyć się o formę przed wyjazdem 🙂

Sepilok – możliwość zobaczenia z bliska niesamowitych orangutanów, to coś, co jest głównym powodem wizyty na Borneo większości odwiedzających. I słusznie!  Te, krytycznie zagrożone małpy człekokształtne, są piękne, majestatyczne i nie pozostawiają nikogo obojętnym. Udamy się do Centrum Rehabilitacji Orangutanów w Sepilok, by przyjrzeć się im z bliska i dowiedzieć, co my możemy zrobić, by pomóc temu ginącemu gatunkowi.

Rzeka Kinabatangan – tereny nad tą rzeką, płynącą przez dziewicze lasy, są domem niezliczonej ilości zwierząt. Podczas wieczornego i porannego resju łodzią, będziemy mogli wypatrzeć słonie, słynne sundajskie nosacze (zwane u nas potocznie Januszami 😉 ), żyjące na wolności orangutany, gibony, makaki, krokodyle, a nawet nosorożca sumatrzańskiego. Nad głowami będą nam latać setki gatunków ptaków, w tym różne rodzaje dzioborożców i zimorodków. Do tego otaczać nas będą wspaniałe wspaniałe lasy deszczowe i namorzynowe. Kinabatangan to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie jeszcze znajdziemy tak zróżnicowaną florę i faunę.

Koszt – 3700zł + 1000 USD/os.

Noclegi: w lokalnych sprawdzonych hostelach, pokoje 2, 3, 4 osobowe, podczas wspinaczki nocleg w schronisku.

Cena obejmuje:

 • 13 noclegów
 • transfer na lotnisko i z lotniska w Kuala Lumpur
 • 2 przeloty wewnętrzne
 • przejazdy lokalnymi środkami transportu
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • 2-dniową wycieczkę na Kinabalu
 • wycieczkę łodzią na snorkowanie i dziewicze plaże
 • 2 wycieczki łodzią na rzece Kinabatangan
 • ubezpieczenie zdrowotne (KL 100 000 €, NNW 10 000 €, OC 100 000 €)

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia (poza wspinaczką)
 • napojów
 • biletów lotniczych (poza lotami wewnętrznymi)
 • szczepień
 • wydatków własnych

Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych, ubezpieczenia i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

Wyjazd ma charakter backpackerski, będziemy się przemieszczać głównie lokalnymi środkami transportu i zatrzymywać w niezbyt drogich motelach. Standard „all inclusive” nie jest przewidziany 🙂

 
 
 

Harmonogram płatności:

 • zaliczka: 500zł – w momencie zapisu. Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, szczegóły zwrotu w regulaminie.
 • I rata: 3200zł – do 1.05.2022
 • II rata: zwrot kosztów biletu – do 1.07.2022
 • III rata: 1000 USD– płatna w dniu wylotu w gotówce.

Wyprawę prowadzi:

Ania Ufnal

Podróżniczka, dziecko campingów, która od zawsze wolny czas starała się spędzać jak najbliżej natury. Odwiedziła prawie 40 krajów i każdego roku stara się odkrywać coś nowego. Zafascynowana Azją. To tam spędziła niesamowite 9 miesięcy, przemierzając z plecakiem między innymi Birmę, Laos, Wietnam, Filipiny, Tajwan, Tajlandię i Malezję. Podróżując zawsze szuka nowych wyzwań, stara się wejść w lokalną kulturę, poznawać miejscowych i ich życie, oraz smakować lokalną kuchnię.

Zapisz się na wyprawę!

Telefonicznie: 503 821 329 lub poprzez formularz: