Nepal: Trekking do Everest Base Camp

Cena:
Cena8300zł + 200$/os.
Termin 26 października - 15 listopada 2022

- ZAPISY WKRÓTCE -lub zadaj nam pytanie:

  Save To Wish List

  Adding item to wishlist requires an account

  1999

  Dlaczego z nami?

  • Autorskie, dopracowane trasy
  • Kameralne grupy
  • Najlepsi piloci i przewodnicy
  • Najlepszy stosunek jakości do ceny

  Masz pytania?

  Nepal: Trekking do Everest Base Camp

  0
  Termin wyjazdu26 października - 15 listopada 2022
  • Typ: Trekking
  • Długość: 21 Dni
  • Grupa: 8-10 Osób
  • Trudność: Trudna

  Solo Khumbu to ojczyzna Szerpów, legendarnych tragarzy i przewodników wysokościowych przybyłych na te tereny z Tybetu około XV w. Region ten łączy interesującą kulturę z pięknymi widokami na najwyższe góry Ziemi. W efekcie jest to jeden z najatrakcyjniejszych regionów trekkingowych w Nepalu.

  Proponujemy Wam autorską trasę, która zawiera najciekawsze punkty widokowe takie jak Gokyo Ri (z widokiem na Cho Oyu Everest i Nangpa La) i Kala Pattar (Everest, Lhotse, Nuptse), a w przypadku korzystnych warunków także przejście przez przełęcz Cho La. Program opracowała i zrealizuje z Wami doświadczona himalaistka Agnieszka Bielecka. 

  Co nas wyróżnia?

    ✓    W każdy wyjazd wkładamy całe i pasję!
    ✓    Liczne trekkingi pozwolą nam w pełni doświadczać otoczenia i zmierzyć się ze swoją kondycją fizyczną.
    ✓    Stawiamy na prawdziwe podróżowanie, kontakt z mieszkańcami i unikanie turystycznej ściemy.
    ✓    Jedziemy w kameralnej grupie (do 10 osób) i kumpelskiej atmosferze.
    ✓    21 dni unikalnej przygody taniej, niż masówki z biura podróży.
    ✓    Wyprawę prowadzi doświadczony pilot – Agnieszka Bielecka, która od 2012 jest członkiem programu PHZ i kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej.

  Wyjazd jest przeznaczony dla miłośników górskich wędrówek, nie są wymagane szczególne umiejętności, ale konieczna jest dobra kondycja fizyczna, dobry stan zdrowia i brak  jakichkolwiek przeciwwskazań do przebywania na dużych wysokościach. Pomimo dobrego planu aklimatyzacyjnego zdobywać będziemy znaczne wysokości, dlatego choroby serca i choroby układu krążenia praktycznie wykluczają udział. Dla wszystkich planujących wyjazd, wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem możliwość przebywania na wysokości powyżej 5000 m n.p.m.

  Ważne:

  Wyjazd jest wymagający pod kątem fizycznym i konieczne jest posiadanie przyzwoitej kondycji.
  Niejednokrotnie będziemy maszerować po 20km dziennie, w górskim terenie. Trzeba być również przygotowanym na duże wysokości. Trekking do Everest base camp będzie często wiódł trasami położonymi 3000 – 5000 m n.p.m., a żeby dotrzeć do bazy trzeba wejść aż na 5364m n.p.m.
  Warunki noclegowe, szczególnie podcza s trekkingumogą być bardzo podstawowe.
  W zamian gwarantujemy Wam niezapomniane doświadczenia i przynajmniej kilka centymetrów w pasie mniej 😉

  Wyprawę poprowadzi Agnieszka Bielecka

  Aggna Bielecka

  Zapalona podróżniczka, fotografka, żeglarka i himalaistka. W wieku 18 lat była kapitanem na jachcie „Polka” z czteroosobową załogą, która dopłynęła z Gdyni do Kemi i z powrotem. Na przełomie 2001/02 roku wraz z dwoma towarzyszami przepłynęła z Chorwacji na Karaiby na 8 metrowym jachcie typu carter. Podróżowała po Azji, Afryce, Bliskim Wschodzie i Ameryce Południowej.  Liderka wielu wypraw wysokogórskich. W 2011/12 była menadżerem bazy na zimowej wyprawie na Gasherbrum I zakończonej pierwszym w historii zimowym wejściem na ten szczyt dokonanym przez Adama Bieleckiego i Janusza Gołąba. 

  W 2012 uczestniczyła w jesiennej wyprawie PHZ na Lhotse, gdzie jako jedyny członek wyprawy obok kierownika (Artura Hajzera) osiągała wysokość około 8100 m. n. p.m.  W 2013 roku wzięła udział w wyprawie PHZ na Dhaulagiri, gdzie jako jedyna z zespołu kontynuowała atak szczytowy i osiągnęła wysokość około 8100 m n.p.m. Dzięki temu wraz z Pawłem Michalskim mogli się pochwalić pierwszym wejściem w tym sezonie. W tym samym roku jako kierownik 6-osobowej wyprawy wraz z całym zespołem zdobyła Denali. W 2014 roku jako 3 Polka zdobyła Broad Peak.  W 2018 roku wzięła udział w naukowej wyprawie na lądolód grenlandzki pod patronatem National Geographic Explorers. W tym samym roku w ekspresowym tempie zdobyła w stylu zbliżonym do alpejskiego siedmiotysięcznik w Himalajach Zachodnich (Ladakh) – Nun. Obecnie mieszka w Marianówce u stóp Masywu Śnieżnika. Od 2010 roku jest pilotem wycieczek do Azji i Ameryki Łacińskiej. W czerwca 2019 roku została szczęśliwą mamą Dagny. Z ekipą Pakuj Plecak zna się od lat. Przez kilka lat współpracowała z nami w Fundacji Kadry ze świata.

  Koszt: 8300zł + 200$/os.

  Noclegi: w lokalnych sprawdzonych lodgach, pokoje 2, 3, 4 osobowe
  Przejazdy: samoloty, autobusy, taksówki

  Cena zawiera

  • 19 noclegów
  • 3 śniadania w Kathmandu
  • transfer na lotnisko i z lotniska w Kathmandu
  • przelot wewnętrzny Kathmandu – Lukla
  • przelot wewnętrzny Lukla – Kathmandu
  • opłaty trekkingowe
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów na trekkingu
  • dwóch przewodników (polskiego i nepalskiego)
  • tragarzy (1 tragarz na dwóch uczestników, po 10 kg na os.)
  • wizę
  • ubezpieczenie zdrowotne (KL 100000 €; KR 5000 €; NNW 5000 €; BP 500 €; OC 50000 €;)
  • od 4 do 15 dnia pobytu ubezpieczenie rozszerzone o uprawianie sportów ekstremalnych, w tym trekking powyżej 3000 m. n.p.m.*
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • * istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji (należy zgłosić w dniu podpisania umowy, oraz możliwość wykupienia ubezpieczenia na większą kwotę. Cena ubezpieczenia zostanie podania po ustaleniu warunków.

  Cena nie zawiera

  • biletów lotniczych 3100-3900 zł (cena na dzień 08.10.2021 – 3550 zł/os. linie Qatar Airways)
  • wyżywienia poza trekkingami (ok. 25- 30 USD dziennie)
  • napojów (od 0,5-3,5 USD za 1 litr wody w zależności od wysokości)
  • atrakcji fakultatywnych (safari w Chitwan, Bhaktapur, rafting)
  • ewentualnych testów PCR (jeśli będą wymagane)
  • szczepień (nie ma obowiązkowych, są zalecane: błonica, tężec, krztusiec, wirusowe zapalenie wątroby typu A+B, dur brzuszny, żółta gorączka, wścieklizna, covid -19)
  • wydatków własnych
  • Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych, ubezpieczenia i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

  Wyjazd ma charakter trekkingowo – backpackerski, będziemy się przemieszczać głównie lokalnymi środkami transportu i pieszo oraz zatrzymywać w niezbyt drogich motelach. Standard „all inclusive” nie jest przewidziany 😉

  Harmonogram płatności:
  • zaliczka: 500zł – w ciągu 3 dni od zapisu
  • I rata: 3800 zł – do 26.06.2022
  • II rata 4000 – do 26.09.2022
  • III rata 200 USD –  płatna w dniu wylotu w gotówce
  • Zwrot kosztów biletu – w ciągu 3 dni od zakupu biletów (jeśli kupno biletów było po naszej stronie)
  Program szczegółowy

  Dzień 1 Przelot z Polski do Nepalu.

  Zbiórka na lotnisku w Warszawie, wylot do Kathmandu.

  Dzień 2 Kathmandu.

  Przylot do Kathmandu, odpoczynek, uzupełnienie zapasów ewentualnie zakupy ekwipunku, odebranie pozwoleń trekkingowych. Zakwaterowanie w dzielnicy Thamel, Kathmandu.

  Dzień 3 Przelot do Lukli i przejście do Phakding.

  Przelot małymi samolotami do Lukli (2800 m n.p.m.)– jednego z najmniejszych lotnisk. Przyloty są zwykle rano, ale trzeba się liczyć z utrudnieniami związanymi z pogodą. Po przylocie przygotowanie do drogi i dwie i pół godziny łagodnego marszu wzdłuż Dudh Khosi (Mlecznej Rzeki) przez liczne wioski do Phakding, po drodze kontrola pozwoleń trekkingowych. W Phakding (2610 m n.p.m.) obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych i w zależności od czasu dojścia, aklimatyzacyjny spacer do wioski Rimijung około 300 m ponad Phakding w myśl zasady aklimatyzacyjnej „wchodź wysoko, śpij nisko”.

  Dzień 4Przejście z Phakding do Namche Bazaar.

  Po śniadaniu czekają nas około 2,5 h łagodnego podejścia wzdłuż Dudh Khosi , pomiędzy rododendronami i magnoliami aż do wioski Monjo, za którą zatrzymamy się na chwilę w punkcie kontrolnym Parku Narodowego Sagramatha, następnie w Jorsale – ostatniej miejscowości przed Namche Bazaar zatrzymamy się na odpoczynek przed długim podejściem. Tego dnia kilkukrotnie będziemy przekraczać Dudh Khosi wiszącymi mostami, najbardziej spektakularny jest ostatni most, tuż powyżej połączenia rzek Bhote Khosi i Dudh Khosi, bezpośrednio przed dwu- trzygodzinnym stromym podejściem do Namche Bazaar (3420 m n.p.m.). W Namche Bazaar obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 5Aklimatyzacja w Namche Bazaar.

  Dobre zasady aklimatyzacyjne nakazują po pokonaniu 1000 metrów deniwelacji dzień przerwy i kolejny nocleg na tej samej wysokości. Dlatego w Namcze Bazaar – szerpańskiej stolicy spędzimy dwie noce, nie oznacza to jednak, że nic nie będziemy robić. W myśl wspomnianej wcześniej zasady aby wchodzić wysoko i spać nisko po śniadaniu zaproponujemy wycieczkę do wiosek Khunde i Khumjung. Pozwoli nam to wejść prawie 500 m powyżej Namche Bazaar i zobaczyć największą wioskę w rejonie Khumbu, pierwszy szpital w rejonie, gompy (klasztory) i świątynie buddyjskie oraz widoki na takie góry jak Thamserku i Ama Dablam. Powrót do Namche Bazaar obiadokolacja i nocleg. (Wycieczka fakultatywna, dla osób źle znoszących wysokość możliwość zostania w Namche Bazaar, niemniej jednak wszyscy w miarę możliwości powinni wziąć udział w wycieczce z powodów aklimatyzacyjnych).

  Dzień 6Z Namche Bazaar do Dole.

  Po śniadaniu wyruszymy do Phortse Tenga szlak prowadzi odsłoniętym trawersem z pięknym widokiem na Dudh Khosi – konieczne jest tutaj odpowiednie nakrycie głowy. Do Phortse Tenga (3680 m n.p.m.) dojdziemy po około 3 godzinach 500 metrach podejścia i 300 metrach zejścia i tam zatrzymamy się na chwilę odpoczynku. Czekają nas tego dnia jeszcze około 2 godziny marszu do Dole uroczą ścieżką pomiędzy głazamii i kaskadami skalnymi. W Dole (4090 m n.p.m.) obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 7Z Dole do Gokyo.

  Po śniadaniu zaczniemy ostrym podejściem powyżej linii lasu, po drugiej stronie doliny będziemy widzieć alternatywną ścieżkę Gokyo. Miniemy wioskę Lhabarma i dalej kilka chat pasterskich.  Po około 300 metrach podejścia i 2 godzinach marszu dotrzemy do Machhermo, gdzie będziemy wypatrywać yeti, które według miejscowych w 1974 zabiło trzy jaki i zaatakowało Szerpankę. Z Machhermo po krótkiej przerwie wyruszymy dalej wkraczając w wysokogórską tundrę. Po drodze powinny sie pojawić widoki na Kantega (6685m n.p.m.) i  Cho Oyu (8210m n.p.m.).  Zobaczymy też 3 z 6 świętych jeziorek położonych pomiędzy moreną boczną lodowca Ngozumpa (najdłuższy lodowiec w Himalajach) i ścianami górskimi. Przy bezwietrznej pogodzie na tafli szmaragdowych jeziorek można zobaczyć odbicia himalajskich szczytów. U brzegów trzeciego jeziora Dudh Pokhari położone jest Gokyo na wysokości  4710m n.p.m.  Obiadokolacja i nocleg w Gokyo.

  Dzień 8Aklimatyzacja w Gokyo, wycieczka na Gokyo Ri zejście do Tagnag.

  Wycieczka na jeden z ciekawszych punktów widokowych – Gokyo Ri (5360 m n.p.m.) Po około dwugodzinnej wspinaczce, na otulony flagami modlitewnymi szczyt, zobaczymy fantastyczną panoramę i cztery ośmiotysięczniki: Everest, Cho Oyu, Lhotse, i Makalu, ponadto ze szczytu widać także Cholatse i Taboche oraz masywny lodowiec  Ngozumpa. Ze względu na najlepsze warunki widokowe, wyruszymy przed świtem.  Po powrocie zjemy śniadanie i wyruszymy na dwugodzinną przeprawę przez lodowiec  Ngozumpa do Tagnag (4700 m n.p.m.). Obiadokolacja i nocleg. 

  Dzień 9Z Tagnag do Dzonglha przez przełęcz Cho La.

  Wcześnie rano wyjście  na przełęcz Cho La po około 3 – 4 h wspinaczki dotrzemy na przełęcz (5420 m n.p.m.). Przy sprzyjających warunkach nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt, należy się jednak spodziewać na tej wysokości śniegu, oblodzenia oraz niskich temperatur. Z przełęczy będziemy mogli podziwiać Cholatse, Ama Dablam i Lobouche oraz Lobouche East. Zejście do Dzonglha (4830 m n.p.m.) powinno zająć około 1-2 h –  tutaj możliwość noclegu i obiadokolacji. W przypadku dobrego samopoczucia grupy, możliwe jest dalsze przejście (około 2 h ) do Lobouche (4930 m n.p.m.)

  Dzień 10Z Dzonglha do Gorakshep.

  Po śniadaniu dwie godziny marszu do Lobouche i krótka przerwa a następnie dalsze dwie i pół godziny drogi do Gorakshep (5106 m n.p.m.) Gdzie znajdowała się baza szwajcarskiej ekspedycji na Everest z 1952 roku. Na tej wysokości pierwszy nocleg może być mało przyjemny i należy się spodziewać lekkich objawów AMS. Dlatego resztę dnia poświęcimy na odpoczynek.

  Dzień 11Kala Pattar.

  Wcześnie rano  wyjście na najsłynniejszy punkt widokowy w rejonie, boczne ramię Pumori czyli kulminację Kala Pattar (5545 m n.p.m.). Szczyt, jak zwykle pełen flag modlitewnych, powinniśmy osiągnąć po około dwóch godzinach wspinaczki. Na szczycie będziemy podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram na świecie. 360 stopni widoku na himalajskie giganty jak Lobouche, Pumori, Nuptse, Lhotse i Everest. Zejście do Gorakshep zajmie nam kolejne 2 godziny.

  Dzień 12Baza pod Everestem i zejście do Lobouche.

  Wycieczka wzdłuż lodowca i częściowo po samym lodowcu do bazy pod Everestem. W chwili obecnej dojście do samej bazy może być niemożliwe, ale na pewno uda się dotrzeć do symbolicznego punktu przed samą bazą na wysokości około 5300 m n.p.m.
  Powrót do Gorakshep i dalej dwie godziny zejścia do Lobouche.

  Dzień 13Z Lobouche do Tengboche.

  Zejście moreną do przełęczy Dughla i dalej przejście trawersem do Dingboche, krótka przerwa i dalsze zejeście do Tengboche. Po drodze zwiedzimy gompę w Pengboche i mały klasztor w Debuche, żeby na koniec zobaczyć  największy z buddyjskich klasztorów w rejonie Solo Khumbu w Tengboche.

  Dzień 14Z Tengboche do Namche Bazaar.

  Z  Tengboche wyruszymy po śniadaniu, zejdziemy do Phunki Tenga a następnie zaczniemy się wspinać w kierunku Namche Bazaar. W Namche Bazaar możemy celebrować zbliżający się koniec wyprawy w jednym z barów. 

  Dzień 15Z Namche Bazaar do Lukli.

  Po śniadaniu wyruszymy po swoich śladach z powrotem do Lukli, czeka nas strome zejście do Monjo i dalej wędrówka znaną trasą do Lukli. Gdzie zjemy obiadokolację i spędzimy noc.

  Dzień 16Wylot z  Lukli do Kathmandu, zwiedzanie Kathmandu,  odpoczynek.

  Wcześnie rano, po sniadaniu stawimy się na lotnisku w Lukli i w zależności od warunków pogodowych pierwszym dostępnym samolotem wrócimy do Kathmandu. W Kathmandu odpoczynek i w zależności od czasu który nam został planowanie wycieczek fakultatywnych. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu turystycznym.

  Dzień 17, 18, 19Wycieczki fakultatywne: rafting, safari w Chitwan, zwiedzanie doliny Kathmandu, wyjazd do Bhaktapur.

  W zależności od możliwości przylotu do Kathmandu i czasu który spędzimy na trekkingu (zapas  jest niezbędny ze względu na możliwość choroby wysokogórskiej, warunki pogodowe, opóźnienia lokalnych przelotów itp.) Zostaną nam dwa lub trzy dni do wykorzystania w okolicach Kathmandu. Można je wykorzystać na zwiedzanie Parku Narodowego w Chitwan (nosorożce, słonie), połączone np. z raftingiem. Lub zwiedzanie okolic Kathmandu (1  dzień) lub wycieczkę do Bhaktapur. 

  Program wycieczek fakultatywnych, jest uzależniony od upodobań grupy oraz rzecz jasna czasu, który nam pozostanie. Wycieczki odbędą się, jeśli zbierze się minimalna liczba uczestników 6 osób.

  Dzień 20Wylot z Kathmandu.

  Dzień 21Przylot do Polski

  Pakuj Plecak zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności atrakcji, a także, w przypadku braku możliwości zrealizowania któregoś z punktów, zastąpienia go innym, równoważnym.

  Opinie uczestników
  • Tanzania z Pakuj Plecak – niesamowita przygoda, wyprawa która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Dzika przyroda i zwierzęta Afryki na wyciągnięcie ręki (chociaż do lwów rąk nie wyciągaliśmy:)), możliwość rozmowy z ludźmi, którzy nie znają samolotów, komputerów ani internetu, dotknięcie kultur, które są u progu zaniknięcia – coś, czego żadne biuro podróży nie jest w stanie zapewnić. Dodatkowo super atmosfera, doskonała organizacja (co w afrykańskich realiach stanowi nie lada wyczyn) i dużo dużo więcej! POLECAM CAŁYM SERCEM

   Mariola Posiewka
  • Wyprawa do Peru była cudowna! :):):)
   Polecam KAŻDEMU!
   Całe profesjonalne serce Moniki i Jaśka zostało włożone w organizacje tej wycieczki!!!
   Pozdrawiam moja NIESAMOWITA EKIPĘ.
   P.S.
   Daje 10000 gwiazdek!

   Martyna Konik
  • Byłam na wyprawie na Kubę. Przygoda życia 😀 Do tej pory jeździłam na wycieczki organizowane przez biura podróży, gdzie wydawało mi się wszystko dopięte na ostatni guzik i super zorganizowane, czułam się pewnie. Zaryzykowałam jednak i pojechałam na Kubę nie przez duże biuro podróży, a przez Pakuj Plecak. Wspomnienia i wrażenia z pobytu są wręcz niezapomniane. Można przeżyć coś więcej, zobaczyć faktycznie jak wygląda życie na Kubie, nie z okna hotelu 5*, poznać Kubańczyków, ich życie, ich kulturę, problemy, bawić się z nimi. Ja na pewno jeszcze skorzystam 😀 może inny kierunek, a może jeszcze raz Kuba

   Dorota Smolińska
  Najczętsze pytania

  Jakie są restrykcje związane z pandemią?

  Stan na 03.02.2022

  Sytuacja epidemiczna w Nepalu pozostaje trudna. Połączenia międzynarodowe funkcjonują w ograniczonym zakresie.

  Przy wjeździe należy posiadać wizę (wydawane przez ambasady Nepalu) lub list rekomendacyjny z Ministerstwa Turystyki lub Nepal Tourism Board. W pełni zaszczepieni turyści mogą według najnowszych doniesień otrzymać wizę on arrival pod warunkiem upływu min. 14 dni od przyjęcia ostatniej dawki, posiadania negatywnego wyniku testu PCR, wypełnienia online wniosku o wizę (poprzez stronę: https://ccmc.gov.np/)  oraz okazania rezerwacji hotelowej i np. trekking permit.  Zasady wjazdu opisane zostały na stronie: https://trade.welcomenepal.com/wp-content/uploads/2021/09/Protocol-For-Travellers_27-Sept_2021.pdf.

  Turyści wjeżdżający do Nepalu powinni: – okazać negatywny wynik testu,  wizę, list rekomendacyjny,  potwierdzenie rezerwacji noclegu, ubezpieczenie (pomoc górska, leczenie itd.,  potwierdzenie rejestracji na stronie ccm.gov.np.

  Osoby wjeżdżające do kraju zobowiązane są do odbycia płatnej kwarantanny instytucjonalnej (w hotelu). Test wykonywany jest po jej zakończeniu. Osoby w pełni zaszczepione są zwolnione z kwarantanny.

  W przypadku wjazdu w celu wypraw trekkingowych i wysokogórskich wizę najlepiej uzyskać za pośrednictwem agencji turystycznej. Zasady wznowienia turystyki opublikowane zostały na niniejszej stronie internetowej:  https://trade.welcomenepal.com/entry-protocol-for-mountaineering-expeditions-and-trekking-in-nepal/ i https://www.welcomenepal.com/plan-your-trip/covid-19.html

  Aktualne informacje dot. zasad wjazdu i pobytu publikowane są na stronie Ambasady RP w Nowym Delhi.

  Źródło: Ambasada RP w Nowym Delhi

  Co się stanie, jeśli zachoruję przed wyjazdem, lub wyjdzie mi pozytywny test na Covid-19?

  Zdajemy sobie sprawę, że pandemia może pokrzyżować plany, ale istnieje możliwość zabezpieczenia się na wypadek choroby lub pozytywnego testu, za pomocą tzw. „Ubezpieczenia od rezygnacji”. Dzięki temu, gdy nie będziesz mógł pojechać (z powodu Covid-19 oraz wielu innych, np. nagłych zmian życiowych), ubezpieczyciel zwróci 100% kosztu wyjazdu. Ubezpieczenie możesz wykupić przy zapisie na wyjazd lub skorzystać z dowolnego, wybranego ubezpieczyciela. Pamiętaj tylko, że musisz wykupić takie ubezpieczenie zazwyczaj w ciągu 7-10 dni od podpisania umowy na wyjazd, a jeśli do wyprawy został mniej niż miesiąc, to nawet tego samego dnia.

  Co się stanie, jeśli zachoruję na covid-19 na wyjeździe?

  Każdy nasz uczestnik jest ubezpieczony na wypadek takiej sytuacji. Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenie, kwarantanny oraz ewentualnego przebookowania podróży powrotnej.

  Czy mogę zrezygnować z wyjazdu bez ponoszenia kosztów?

  Jeśli zrezygnujesz nie później niż na 60 dni przed wyjazdem, to otrzymasz pełny zwrot. Jeśli do wyjazdu jest mniej czasu, to potrącamy pewną cześć na poczet poniesionych kosztów. Dokładne informacje znajdziesz w naszych „Warunkach Uczestnictwa”.

  Jakie są zalecane szczepienia?

  W każdej podróży zalecany jest zestaw szczepień profilaktycznych. Są to: Dur brzuszny, Tężec, Błonica, WZW A, WZW B

  Dodatkowe rekomendacje dla poszczególnych kierunków znajdziesz tutaj: https://szczepieniadlapodrozujacych.pl/szczepienia?world#scroll

  Zalecamy również konsultację z lekarzem medycyny podróży, oraz rozpoczęcie szczepień min. miesiąc przed wyjazdem.

  Chcę pojechać samemu, czy ten wyjazd jest dla mnie? Czy muszę coś dopłacić?

  Nie mamy żadnych dopłat dla singli, co więcej, większość ludzi jedzie w pojedynkę. Na miejscu śpimy w pokojach dwu lub kilkuosobowych, co tylko pomaga na nawiązaniu nowych znajomości i przyjaźni. Dopłata będzie konieczna jedynie, jeśli będziesz chciał mieć pokój jednoosobowy.

  Czy dużo chodzimy z ciężkim bagażem?

  Nie, z dużym bagażem przemieszczamy się właściwie tylko do taksówki, autobusu, czy innego środka lokomocji. Zawsze po dotarciu na miejsce zostawiamy bagaże w hotelu i zwiedzamy „na lekko”.

  Mogę zabrać walizkę, czy też wymagacie plecaków?

  Choć jesteśmy „Pakuj Plecak”, to możesz też spakować się w walizkę. 😄

  Skąd jest wylot?

  Zazwyczaj wylatujemy z Warszawy, ale zawsze sprawdzamy też inne miasta i jeśli okaże się, że znajdziemy korzystniejsze połączenie, to wspólnie z grupą rozważmy zmianę miejsca wylotu.

  Czy muszę sobie samodzielnie kupić bilet lotniczy?

  Nie. Wyszukujemy i kupujemy bilety na uczestników. Jeśli jednak chcesz kupić bilet samodzielnie, to też jest taka możliwość.

  Mieszkam w innym kraju, czy też mogę wziąć udział?

  Oczywiście. Możesz dolecieć samodzielnie, spotkamy się wtedy na lotnisku lub zorganizujemy Ci transfer do hotelu.

  Prowadzę siedzący tryb życia/mam kiepską kondycję. Czy dam radę?

  Na te wyjazdy konieczna jest niezła kondycja oraz dobry stan zdrowia. Nie oznacza to jednak, że wyjazd nie jest dla „zwykłych śmiertelników”. Trzeba się po prostu do niego przygotować. Zajrzyj do naszych informacji przedwyjazdowych, by dowiedzieć się, jak się przygotować i jakie badania wykonać.

  Ilość osób, które właśnie oglądają tą ofertę: 1