Wybierz swoją podróż marzeń

Biuro podróży dla aktywnych

Szukasz pomysłów na wycieczki za granicę lub po Polsce? Interesują Cię aktywne wyjazdy do innych kierunków niż standardowo odwiedzane miejsca? Biuro podróży Pakuj Plecak to doskonała propozycja! Naszą ofertę tworzymy ze wspólnej pasji do podróży, fotografii i pomagania. W organizowaniu wycieczek stawiamy na poznawanie mieszkańców i kultury odwiedzanych krajów. Dobrze znamy miejsca, do których Cię zapraszamy, dlatego możemy pokazać Ci wyjątkowe zakątki i zejść z utartego szlaku. W naszych wyprawach dla aktywnych chcemy być jak najbliżej miejscowych ludzi, dlatego też podróżujemy w małych grupach. Staramy się mądrze wspierać lokalną gospodarkę – starannie wybieramy hotele, restauracje i miejscowych przewodników, organizujemy też zbiórki na lokalne społeczności i realizowane wspólnie z nimi projekty pomocowe.

 

Pakuj Plecak – biuro podróży dla ciekawych świata

Biuro podróży Pakuj Plecak to doskonała oferta dla wszystkich planujących aktywne wyjazdy za granicę, stroniących jednak od standardowych biur podróży. Co nas wyróżnia i dlaczego nasze wycieczki dla aktywnych są takie wyjątkowe?

 • Podróżujemy w niewielkich grupach, liczących maksymalnie 12 osób – dzięki temu możemy dotrzeć w miejsca niedostępne dla dużych wycieczek i spotkać się z ludźmi z danego regionu;
 • tworzymy własne, autorskie programy, opracowane na podstawie wyprawowych doświadczeń, w oparciu o sprawdzone miejsca – masz zatem gwarancję, że każda aktywna wyprawa jest doskonale przygotowana i możesz podróżować bezpiecznie;
 • nasi przewodnicy to podróżnicy z doświadczeniem, specjaliści od danego kierunku – dobrze znają trasę i kraj, do którego jadą, potrafią błyskawicznie reagować na nieprzewidziane sytuacje, a poza tym – są empatyczni, otwarci i chętnie wysłuchają Twoich historii oraz sami podzielą się inspirującymi opowieściami.

Co nas wyróżnia?

Autorskie programy

Jeździmy tylko w miejsca, które znamy jak własną kieszeń. Z nami poznasz ludzi, kulturę i odwiedzisz miejsca, o których inni nawet nie wiedzą!

Warsztaty

Wiele naszych wyjazdów jest połączonych z warsztatami: fotograficznymi, rozwojowymi czy tanecznymi. Nasi instruktorzy to utytułowani zawodowcy, którzy chętnie dzielą się całą swą wiedzą.

Kameralne grupy

Chcemy, byś na naszych wyjazdach czuł się jak na wyprawie z paczką przyjaciół. Dlatego zabieramy max. 12 osób (a czasem nawet max. 4!). Pełnym autokarom mówimy zdecydowane nie!

Rodzina Pakuj Plecak

Tworzymy wspólnie „Pakujplecakową” rodzinę! Organizujemy wystawy fotograficzne, wewnętrzne konkursy, coroczny zlot i spotkania. Poznasz nowych przyjaciół, bo na naszych wyjazdach każdy jest wyjątkowy – tak jak Ty!

 

Wyjazdy dla aktywnych – poznaj bogatą ofertę wypraw w Pakuj Plecak

Nasze wycieczki to nie tylko aktywne zwiedzanie nowych miejsc – wspieramy mieszkańców krajów, które odwiedzamy, korzystając z lokalnych biznesów i miejscowych przewodników. Poza tym, w zależności od tego, co Cię interesuje i jak chcesz spędzać czas na wycieczce, możesz wybierać spośród różnych rodzajów wypraw. Polecamy:

Nasze wyprawy dla aktywnych nie kończą się po powrocie – staramy się utrzymywać kontakty po zakończeniu wycieczki, organizując zloty czy relacje powyjazdowe. Chcemy, byś czuł się z nami jak podczas podróży z paczką ulubionych przyjaciół, nie musiał się o nic martwić, a na każdej aktywnej wyprawie miał poczucie, że przeżywasz przygodę życia!

Najbliższe wyjazdy

 • JA, TY, MY -JAK STWORZYĆ UDANY ZWIĄZEK?

  5-8 grudnia 2022

  Mała grupa: max. 12 osób
  Noclegi w samym sercu Beskidów
  Warsztaty połączone ze zwiedzaniem
  Nauka salsy
  Doświadczony psycholog

  Cena:1399 PLN/os.
 • Sylwester w Tajlandii

  28 grudnia 2023 - 11 stycznia 2024

  Mała grupa: max. 12 osób
  Sylwester pod palmami
  Doświadczona pilotka doskonale znająca miejsce

  Cena:4990PLN + 250USD/os.
 • Czerwona postać w białej masce na weneckim karnawale

  Fotowyprawa: Karnawał Wenecki

  11-15.02.2023, 18-22.02.2023

  Mała grupa: max. 13 osób
  Najbardziej fotogeniczne zakątki Wenecji
  Niebanalne połączenie zwiedzania i kursu fotografii

  Cena:1190PLN +250EUR/os.
 • „Zatańcz ze mną na Kubie” – Warsztaty taneczne

  Termin 13-25 lutego 2023

  Mała grupa: max. 12 osób
  Warsztaty połączone ze zwiedzaniem
  Idealne połączenie zwiedzania i wypoczynku
  Pilotka zarażająca swoją fascynacją do Kuby
  Warsztaty taneczne pod okiem lokalnego instruktora

  Cena:6750PLN + 350EUR/os.
 • Warsztaty kulinarne w Tajlandii

  Termin 13-25 lutego 2023

  Mała grupa: max. 12 osób
  Warsztaty kulinarne
  Doświadczona pilotka doskonale znająca miejsce

  Cena:5390PLN + 300USD/os.
 • Fotowyprawa: Oldschoolowa Kuba

  26 lutego - 11 marca 2023

  Mała grupa: max. 12 osób
  Warsztaty fotograficzne, zwiedzanie i wypoczynek
  Wizyta na kubańskim ranczo
  Pilotka zarażająca swoją fascynacją do Kuby

  Cena:6100PLN + 400EUR/os.
 • Nepal: Trekking do Everest Base Camp z doliną Gokyo i przełęczą Cho la

  11 - 30 marca 2023

  Mała grupa: max. 10 osób
  Dla lubiących wyzwania
  Wejdziemy aż na 5364 m.n.p.m.
  Wyprawę prowadzi doświadczona himalaistka

  Cena:10700PLN + 350USD/os.
 • Fotowyprawa: Indie Street Photo

  20 marca - 3 kwietnia 2023

  Kameralna grupa: max. 7 osób
  Prawdziwe Indie jakimi widzą je mieszkańcy
  Doświadczony pilot – znawca Indii
  Raj dla fotografów

  Cena:5990PLN + 300USD/os.

Pomagaj z nami!

Podczas podróży wspieramy mieszkańców krajów, które odwiedzamy. Staramy się korzystać z małych rodzinnych biznesów i lokalnych przewodników.  Organizujemy zbiórki, za które kupujemy wyposażenie szkół, dofinansowujemy remonty, zbieramy ubrania i środki pierwszej potrzeby. Dołącz do rodziny Pakuj Plecak i zmieniaj świat na lepsze!

Nasze Kierunki

Newsletter

Zapisz się, by być na bieżąco z wyjazdami, promocjami i naszymi wydarzeniami

Co mówią uczestnicy?

 • To nie była podróż, to nie była wyprawa, to nie było zwykłe spakowanie plecaka… To była przygoda życia, która na zawsze odmieniła nie tylko moje spojrzenie na zwiedzanie świata, ale i na życie. Monika i Jasiek skradli moje serce i myśli o kolejnych odwiedzinach w niebanalnych miejscach na świecie, a o tych banalnych zmienili moje myślenie. Pakuj Plecak to nie biuro podróży – to sens nadawany każdemu zrobionemu krokowi przez góry, równiny, w łódce i w samolocie. […]

  Agnieszka Nowicka
 • […] Nikt (a wiem, co mówię, bo skorzystałam z usług czterech lub pięciu podobnych stowarzyszeń, klubów i biur podróży) nie potrafi tak jak Wy stworzyć poczucia komfortu w całkiem niekomfortowych okolicznościach, przyprawić o ból brzucha ze śmiechu, kiedy wszystkie inne mięśnie już bolą ze zmęczenia, rozbudzać ciekawości i wyobraźni, kiedy wyprawa zbliża się ku końcowi i wydaje się, że nic cię już nie zaskoczy. […] Za każdym razem miałam poczucie bezpieczeństwa, wyjątkowości, życzliwości, niesamowitego komfortu podróżowania […]

  Ewa Juncewicz
 • Tanzania z Pakuj Plecak – niesamowita przygoda, wyprawa która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! […] możliwość rozmowy z ludźmi, którzy nie znają samolotów, komputerów ani internetu, dotknięcie kultur, które są u progu zaniknięcia – to coś, czego żadne biuro podróży nie jest w stanie zapewnić. Dodatkowo super atmosfera, doskonała organizacja (co w afrykańskich realiach stanowi nie lada wyczyn) i dużo dużo więcej! Polecam całym sercem.

   

  Mariola Posiewka
 • Przygoda życia 🙂 […] Wspomnienia i wrażenia z pobytu są wręcz niezapomniane. Można przeżyć coś więcej, zobaczyć, jak faktycznie wygląda życie na Kubie, nie z okna hotelu 5*, poznać Kubańczyków, ich życie, ich kulturę, problemy, bawić się z nimi. Ja na pewno jeszcze skorzystammoże inny kierunek, a może jeszcze raz Kuba

  Dorota Smolińska
 • Wyprawa do Peru była cudowna! 🙂 Polecam ją każdemu! Całe profesjonalne serce Moniki i Jaśka zostało włożone w organizację tej wycieczki! Pozdrawiam moją niesamowitą ekipę. Daję 10000 gwiazdek!

  Martyna Konik