Fotowyprawa: Indonezja – z wizytą na szalonej wyspie

Cena:
Cena6990PLN + 400USD/os.
Termin: 10-26 sierpnia 2023

- ZAPISY WKRÓTCE -lub zadaj nam pytanie:

  Save To Wish List

  Adding item to wishlist requires an account

  2812

  Dlaczego z nami?

  • Autorskie, dopracowane trasy
  • Kameralne grupy
  • Najlepsi piloci i przewodnicy
  • Najlepszy stosunek jakości do ceny

  Masz pytania?

  Fotowyprawa: Indonezja – z wizytą na szalonej wyspie

  Termin wyjazdu10-26 sierpnia 2023
  • Typ: Fotowyprawa
  • Długość: 17 Dni
  • Grupa: 6-7 Osób
  • Trudność: Średnia

  Podczas wyprawy zwiedzimy indonezyjską wyspę Celebes (Sulawesi), która jest niezwykła nie tylko jeśli chodzi o kształt. Znajdziemy tu bogactwo przyrody: lasy deszczowe, dziesiątki endemicznych gatunków zwierząt, piękne rafy, a nawet jezioro pełne meduz. Równie fascynujący są ludzie zamieszkujący wyspę. Przedrzemy się przez dżunglę do pierwotnego plemienia żyjącego w lasach, odwiedzimy wioski Morskich Cyganów Bajo i poznamy niezwykłą kulturę Toradżów, ludzi dla których śmierć jest ważniejsza od życia.

  Co nas wyróżnia?

    ✓    W każdy wyjazd wkładamy całe i pasję!
    ✓    Stawiamy na prawdziwe podróżowanie, kontakt z mieszkańcami i unikanie turystycznej ściemy.
    ✓    Przygotowaliśmy fascynującą trasę, zoptymalizowaną pod kątem fotografii.
    ✓    Jedziemy w kameralnej grupie (6-7 osób) i kumpelskiej atmosferze.
    ✓    Warsztaty fotograficzne prowadzone są przez doświadczonego i nagradzanego fotografa, który nastawiony jest na Twój rozwój, a nie swoje własne portfolio.

  Główne atrakcje:

  Rezerwat przyrody Morowali i społeczność Wana

  Jeśli dopisze nam szczęście i w okolicy pojawia się rekiny wielorybie, popłyniemy łodzią, by z bliska przyjrzeć się tym monstrualnym (do 12m długości!), ale całkowicie niegroźnym rybom. Będzie też można wskoczyć do wody z rurką. Jeśli rekinów nie będzie, to zwiedzimy Gorontalo i jego bardzo ciekawe okolice.

  W rejonie Gorontalo udamy się na trekking, by przedzierając się przez lasy deszczowe, dotrzeć do plemienia Polahi. Członkowie plemienia wciąż żyją jak ich przodkowie, unikając cywilizacji i pielęgnując tradycyjne zwyczaje (np. ojciec po śmierci żony poślubia córkę, a matka po śmierci męża, syna). Nauczymy się poławiać złoto w rzece, zdobywać pożywienie w lesie i poszukamy makaków czubatych. W wiosce spędzimy dwie noce w namiotach.

  Pokręcimy się też po uliczkach samego Gorontalo. Miasto zamieszkują przemili ludzi, co chwilę ktoś krzyczy „hello mister!” (niezależnie od Waszej płci :D), a klimatyczne ulice, bazary i małe fabryczki są idealne do fotografii ulicznej.

  Wyspy Togian

  Nocnym promem z Gorontalo dopłyniemy do rajskich wysp Togian. Wyspy te zamieszkują rybacy Bajo, którzy jeszcze niedawno prowadzili nomadyczny tryb życia, mieszkając na łodziach i praktycznie nie schodząc na suchy ląd. Obecnie osiedli, ale ich budowane na palach chaty robią duże wrażenie. Wizyty w ich gościnnych wioskach to wspaniały materiał na reportaż.

  Wyspy Togian mogą pochwalić się jednymi z najlepszych miejsc do snurkowania (pływania z rurką) na świecie. Odwiedzimy kilka punktów, gdzie będzie można zaobserwować oszałamiające bogactwo życia podwodnego. Rafy będą dostępne nawet wprost z naszej prywatnej plaży.

  Chętni będą mogli także zanurkować z butlą (jeśli macie uprawnienia, to na wraku bombowca B24, jeśli nie to intro nurkowe odbywa się w okolicy pięknych raf).

  Togian to wspaniałe miejsce, żeby się zrelaksować. Zamieszkamy w odciętych od cywilizacji bungalowach, wśród drzew palmowych. Nocą będziemy mogli obserwować (i fotografować!) wypełnione gwiazdami niebo, a w dzień wypatrywać waranów, kuszonych zapachami z kuchni. Cały ośrodek, z własną plażą, będzie do naszej wyłącznej dyspozycji.

  Jellyfish Lake

  Popływamy też z meduzami, które skolonizowały jezioro na jednej z wysp. Kąpiel wśród dziesiątek (na szczęście niegroźnych) stworzeń, będzie czymś, czego długo nie zapomnicie!

  Tentena

  To kolejne ciekawe fotograficznie miasto, gdzie śmiałkowie będą mogli zjeść potrawkę z nietoperzy!

  Zażyjemy tu kąpieli w malowniczym wodospadzie, a w nocy udamy się na poszukiwanie wyraków – najmniejszych naczelnych ssaków na świecie!

  Tana Toraja

  Z wysp Togian promem i monibusem udamy się do Tana Taraja, pięknego górskiego regionu z malowniczo położonymi polami ryżowymi. Toradżowie słynni są ze swoich, trwających wiele dni obrzędów pogrzebowych, podczas których składa się ofiary ze zwierząt oraz urządza walki bawołów. Jest to wstrząsające przeżycie, więc wizyta na pogrzebie będzie tylko dla chętnych.

  Toradżowie chowają zmarłych w kutych w skale jaskiniach, lub małych mauzoleach. Niemowlęta natomiast spoczywają w dziuplach drzew. Wejścia do grobu strzegą wyrzeźbione w drewnie podobizny zmarłych – tau tau. Odwiedzimy kilka z tych niezwykłych, często kilkusetletnich, nekropolii, by bliżej poznać ich skomplikowane rytuały.

  Ma’nene

  Jeśli dopisze nam szczęście, to w rejonie Tana Toraja przyjrzymy się obchodom święta Ma’nene, podczas którego rodziny wyjmują z grobów zmumifikowane ciała swoich bliskich, czyszczą je, przebierają w nowe ubrania, a nawet dają do wypalenia papierosa.

  Makassar

  Naszą wyprawę zakończymy w Makassar, mieście słynącego z owoców morza, gdzie spędzimy ostatnia noc przed odlotem do domu.

  Wyprawę prowadzi Jan Skwara

  Jan Skwara
  Jan Skwara

  Laureat wielu międzynarodowych i krajowych konkursów fotograficznych, m.in. zwycięzca Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic, dwukrotny finalista „Travel Photographer of the Year”, laureat „Leica Street Photo”, trzykrotny zwycięzca konkursu „Kadry ze Świata”. Wyróżniany w dziedzinie fotografii podróżniczej, portretowej, reporterskiej i sportowej. Jego zdjęcia publikowane były m.in. w „National Geographic Traveler”, „Poznaj Świat”, „Digital Camera UK” i “Magazynie Turystyki Górskiej NPM”. Prezentował zdjęcia podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. „Indyjskie Misteria”, „Photocrowd & Alamy Exhibition London”, „Podróże okiem Polaków”, „Polska – konteksty”). Jego prace można obejrzeć na stronie www.

  Koszt: 6790 PLN + 300 USD/os.

  Cena zawiera

  • 16 noclegów
  • transfer na lotnisko i z lotniska
  • przejazdy lokalnymi środkami transportu
  • wszystkie atrakcje wymienione w programie (poza nurkowaniem)
  • ubezpieczenie zdrowotne Travel World Pakiet VIP(KL 100 000 EUR, KR 7 000 EUR, NNW 10 000 EUR, BP 1 000 EUR, OC 100 000 EUR, CP)
   + ochrona w zakresie zachorowania na Covid-19 (do wysokości KL)
   + pokrycie kosztów kwarantanny związanej z Covid19 (2 000 EUR)
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

  Cena nie zawiera

  • wyżywienia (ok. 1000 PLN)
  • napojów
  • biletów lotniczych (ok. 2500-3000 PLN)
  • wydatków własnych
  Opinie uczestników
  • Pełna profeska, razem zwiedziliśmy Tajlandie, Indonezje, Norwegie! […]

   Filip Goć
  Najczętsze pytania

  Jakie są restrykcje związane z pandemią?

  Stan na 02.08.2022

  Podróżujący wewnątrz Indonezji, zaszczepieni w pełni i zaszczepieni boosterem nie muszą wykonywać testu RT-PCR/testu antygenowego przed podróżą. Podróżujący wewnątrz Indonezji, którzy są w pełni zaszczepieni (dwie dawki lub jedna dawka w przypadku preparatu Johnson&Johnson) powinni okazać negatywny wynik testu antygenowego wykonanego na 1x24h przed lotem lub testu RT-PCR wykonanego 3x24h przed lotem. Podróżujący wewnątrz Indonezji, którzy otrzymali jedną dawką szczepienia (pierwszą) powinni okazać negatywny wynik testu RT-PCR wykonanego na 3x24h przed lotem. Podróżujący wewnątrz Indonezji ze specjalnymi schorzeniami lub chorobami współistniejącymi, które uniemożliwiają im otrzymanie szczepień, są zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu RT-PCR wykonanego w ciągu 3 x 24 godziny przed wyjazdem, wraz z zaświadczeniem lekarskim ze szpitala państwowego stwierdzającym, że osoba zainteresowana nie otrzymała lub nie może otrzymać szczepionki COVID-19. Podróżujący wewnątrz Indonezji w wieku od 6 do 17 lat mogą być zwolnieni z obowiązku okazywania negatywnego wyniku testu RT-PCR lub testu antygenowego, ale nadal są zobowiązani do przedstawienia co najmniej drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Podróżujący wewnątrz Indonezji w wieku poniżej 6 lat są wyłączeni z powyższych wymogów, ale mogą podróżować jedynie z rodzicami lub opiekunami prawnymi.

  Obowiązuje bezwzględny obowiązek noszenia masek wewnątrz budynków. Wstęp do miejsc publicznych takich jak centra handlowe, restauracje, sklepy spożywcze wymaga dokonania check-inu za pomocą aplikacji PeduliLindungi.

  OSOBY ZASZCZEPIONE:

  W Republice Indonezji za osobę zaszczepioną uważa się osoby, które wykonały szczepienie dwiema (lub jedną, w przypadku preparatu Johnson&Johnson) dawkami preparatu przeciwko COVID-19; W Indonezji akceptowane są wszystkie zagraniczne preparaty, uznawane za ważne w kraju, w którym dokonano nimi szczepienia; Tym samym wszystkie certyfikowane w Unii Europejskiej preparaty (Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Johnson&Johnson) są uznawane w Indonezji; Wydrukowany Unijny Certyfikat Covid z kodem QR należy okazać przedstawicielom linii lotniczych podczas check-inu, jak i po przylocie, przedstawicielom Ministerstwa Zdrowia Indonezji na lotnisku w Dżakarcie – w wersji językowej angielskiej i wersji polskiej

  • Pamiętaj: druga dawka szczepienia musi być przyjęta co najmniej 14 dni przed planowaną datą podróży.

  Jaki jest status osób nie w pełni zaszczepionych?

  Pamiętaj: w praktyce każdy cudzoziemiec wjeżdżający do Indonezji musi okazać dokument w formie elektronicznej lub papierowej o pełnym zaszczepieniu. Wyjątki opisane są poniżej, w sekcji 2). Brak pełnego zaszczepienia może skutkować niewpuszczeniem do Indonezji.

  Wymogi wobec osób zaszczepionych

  Testy przed przyjazdem

  Od 18 maja 2022 r. brak obowiązku przedstawienia negatywnego testu na obecność COVID-19 przed przyjazdem do Indonezji.

  Pamiętaj: mimo zniesienia wymogu posiadania testu RT-PCR przez Indonezję, nie oznacza to, że linie lotnicze, którymi będziesz podróżował nie wymagają testów. Sprawdź tę informację ze swoimi liniami lotniczymi.

  Testy po przyjeździe

  Po przylocie do Indonezji, wymagane od podróżnych są następujące dokumenty/aplikacje:

  • certyfikat w języku angielskim i języku polskim poświadczający pełne zaszczepienie przeciwko COVID-19.
  • Po przybyciu do Indonezji, wszyscy obcokrajowcy poddani będą sprawdzeniu na posiadanie symptomów C-19 (m.in. temperatura ciała). W przypadku, w którym cudzoziemiec wykaże objawy (temperatura powyżej 37,5 stopnia Celsjusza), osoba musi poddać się ponownemu badaniu (test RT-PCR na koszt podróżnego).

   Kwarantanna

  • Czas trwania kwarantanny – dla osób w pełni zaszczepionych kwarantanna została zniesiona; dla osób częściowo zaszczepionych lub tych, którzy nie zaszczepili się / zaszczepili się na mniej, niż 14 dni przed datą wjazdu do Indonezji, wynosi 5x24h; ;
  • Lista hoteli, w których można odbyć kwarantannę w Dżakarcie dostępna jest tutaj, zaś lista hoteli, w których można odbyć kwarantannę na Bali dostępna jest tutaj
  • Po 5x24h kwarantanny zostanie wykonany drugi test RT-PCR;
  • Po uzyskaniu negatywnego wyniku testu, możliwe jest opuszczenie hotelu.
  • Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, podróżny musi udać się do jednego z 3 centrów izolacji/szpitali, w zależności od wariantu wirusa, na okres co najmniej 14 dni; w tym wypadku koszt również ponosi
   w całości podróżny.

  Formularz lokalizacyjny

  W Indonezji wszyscy mają obowiązek posiadania i używania aplikacji PeduliLindungi. Certyfikat szczepienia wraz z dokumentem paszportowym należy zarejestrować tutaj. Dokumentacja zostanie zweryfikowana przez pracowników Ministerstwa Zdrowia Indonezji na lotnisku w Dżakarcie, po przylocie do Indonezji.

  Pamiętaj: Aplikacja PeduliLindungi umożliwia poruszanie się w przestrzeni publicznej w Indonezji, np. przy wejściu do centrów handlowych lub restauracji.

  OSOBY NIEZASZCZEPIONE:

  Testy przed przyjazdem

  Osoby, które nie są zaszczepione lub są zaszczepione jedną dawką poddane zostaną kwarantannie. Długość kwarantanny wynosi 5x24h.

  Z obowiązku obowiązkowego szczepienia zwolnione są następujące kategorie cudzoziemców:

  • Cudzoziemcy, którzy posiadają wizę dyplomatyczną i służbową i uczestniczą w zagranicznej wizycie urzędowej/państwowej na szczeblu ministerialnym i wyższym oraz cudzoziemcy wjeżdżający do Indonezji w ramach programu Travel Corridor Arrangement;
  • Cudzoziemcy w wieku poniżej 18 lat;
  • Podróżni w szczególnych przypadkach zdrowotnych lub z chorobami współistniejącymi, które nie pozwalają na szczepienie, po przedstawieniu zaświadczenia o stanie zdrowia ze szpitala publicznego, stwierdzającego, że podróżny jeszcze nie został zaszczepiony lub nie może zostać zaszczepiony ze względu na stan zdrowia;
  • Podróżni, którzy ukończyli kwarantannę i zostali sklasyfikowani jako nie będący zarażonymi wirusem, powinni przedstawić zaświadczenie o statusie ozdrowieńca ze szpitala lub Ministerstwa Zdrowia w kraju pochodzenia;
  • Podróżni w szczególnych przypadkach zdrowotnych lub z chorobami współistniejącymi, które nie pozwalają na szczepienie, po przedstawieniu zaświadczenia o stanie zdrowia ze szpitala publicznego, stwierdzającego, że podróżny jeszcze nie został zaszczepiony lub nie może zostać zaszczepiony ze względu na stan zdrowia.

  Testy po przyjeździe

  Nie jest wymagane wykonanie testu po przylocie do Indonezji.

  Kwarantanna

  • Czas trwania kwarantanny – 5x24h;
  • Lista hoteli, w których można odbyć kwarantannę w Dżakarcie dostępna jest tutaj;
  • 5 dnia kwarantanny zostanie wykonany drugi test RT-PCR;
  • Po uzyskaniu negatywnego wyniku testu, możliwe jest opuszczenie hotelu.
  • Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, podróżny musi udać się do jednego z 3 centrów izolacji/szpitali, w zależności od wariantu wirusa, na okres co najmniej 14 dni; w tym wypadku koszt również ponosi w całości podróżny.

  Formularz lokalizacyjny

  W Indonezji wszyscy mają obowiązek posiadania i używania aplikacji PeduliLindungi. Certyfikat szczepienia wraz z dokumentem paszportowym należy zarejestrować tutaj. Dokumentacja zostanie zweryfikowana przez pracowników Ministerstwa Zdrowia Indonezji na lotnisku w Dżakarcie, po przylocie.

  Pamiętaj: Aplikacja PeduliLindungi umożliwia poruszanie się w przestrzeni publicznej w Indonezji, np. przy wejściu do centrów handlowych lub restauracji.

  Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Co się stanie, jeśli zachoruję przed wyjazdem, lub wyjdzie mi pozytywny test na Covid-19?

  Zdajemy sobie sprawę, że pandemia może pokrzyżować plany, ale istnieje możliwość zabezpieczenia się na wypadek choroby lub pozytywnego testu, za pomocą tzw. „Ubezpieczenia od rezygnacji”. Dzięki temu, gdy nie będziesz mógł pojechać (z powodu Covid-19 oraz wielu innych, np. nagłych zmian życiowych), ubezpieczyciel zwróci 100% kosztu wyjazdu. Ubezpieczenie możesz wykupić przy zapisie na wyjazd lub skorzystać z dowolnego, wybranego ubezpieczyciela. Pamiętaj tylko, że musisz wykupić takie ubezpieczenie zazwyczaj w ciągu 7-10 dni od podpisania umowy na wyjazd, a jeśli do wyprawy został mniej niż miesiąc, to nawet tego samego dnia.

  Co się stanie, jeśli zachoruję na covid-19 na wyjeździe?

  Każdy nasz uczestnik jest ubezpieczony na wypadek takiej sytuacji. Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenie, kwarantanny oraz ewentualnego przebookowania podróży powrotnej.

  Czy mogę zrezygnować z wyjazdu bez ponoszenia kosztów?

  Jeśli zrezygnujesz nie później niż na 60 dni przed wyjazdem, to otrzymasz pełny zwrot. Jeśli do wyjazdu jest mniej czasu, to potrącamy pewną cześć na poczet poniesionych kosztów. Dokładne informacje znajdziesz w naszych „Warunkach Uczestnictwa”.

  Mam 60, 70 lat, czy to wyjazd też dla mnie?

  Oczywiście! Jeśli nie masz przeciwwskazań zdrowotnych, to my nie mamy ograniczeń wiekowych. Wystarczy, że jesteś młody duchem! Jeżdżą z nami ludzie w każdym wieku i wszyscy się świetnie dogadujemy.

  Jakie są zalecane szczepienia?

  W każdej podróży zalecany jest zestaw szczepień profilaktycznych. Są to: Dur brzuszny, Tężec, Błonica, WZW A, WZW B

  Dodatkowe rekomendacje dla poszczególnych kierunków znajdziesz tutaj: https://szczepieniadlapodrozujacych.pl/szczepienia?world#scroll

  Zalecamy również konsultację z lekarzem medycyny podróży, oraz rozpoczęcie szczepień min. miesiąc przed wyjazdem.

  Chcę pojechać samemu, czy ten wyjazd jest dla mnie? Czy muszę coś dopłacić?

  Nie mamy żadnych dopłat dla singli, co więcej, większość ludzi jedzie w pojedynkę. Na miejscu śpimy w pokojach dwu lub kilkuosobowych, co tylko pomaga na nawiązaniu nowych znajomości i przyjaźni. Dopłata będzie konieczna jedynie, jeśli będziesz chciał mieć pokój jednoosobowy.

  Czy dużo chodzimy z ciężkim bagażem?

  Nie, z dużym bagażem przemieszczamy się właściwie tylko do taksówki, autobusu, czy innego środka lokomocji. Zawsze po dotarciu na miejsce zostawiamy bagaże w hotelu i zwiedzamy „na lekko”.

  Mogę zabrać walizkę, czy też wymagacie plecaków?

  W przypadku tego wyjazdu zalecamy plecak, bo często brakuje chodników, drogi są dziurawe, więc ciągnięcie walizki jest uciążliwe. Do tego plecak łatwiej zapakować do lokalnego transportu.

  Skąd jest wylot?

  Zazwyczaj wylatujemy z Warszawy, ale zawsze sprawdzamy też inne miasta i jeśli okaże się, że znajdziemy korzystniejsze połączenie, to wspólnie z grupą rozważmy zmianę miejsca wylotu.

  Czy muszę sobie samodzielnie kupić bilet lotniczy?

  Nie. Wyszukujemy i kupujemy bilety na uczestników. Jeśli jednak chcesz kupić bilet samodzielnie, to też jest taka możliwość.

  Mieszkam w innym kraju, czy też mogę wziąć udział?

  Oczywiście. Możesz dolecieć samodzielnie, spotkamy się wtedy na lotnisku lub zorganizujemy Ci transfer do hotelu.

  Dopiero zaczynam się uczyć fotografii i niewiele umiem. Czy to wyjazd dla mnie?

  Jak najbardziej! Poziom nauczania dostosowujemy do uczestników i do każdego podchodzimy indywidualnie. Jeśli będziesz potrzebować, to pokażemy Ci nawet, jak obsługiwać aparat. Kurs zaczynamy od podstaw, aby stopniowo wprowadzać zaawansowane zagadnienia związane z budowaniem kadru i specjalnymi efektami. Zapewniamy też materiały szkoleniowe przed wyjazdem, by można się było trochę przygotować. Na samym wyjeździe uczestnicy nie rywalizują ze sobą, stawiamy na wspólne wspieranie się i inspirowanie, a bardziej doświadczeni często również pomagają tym początkującym.

  Mam już sporą wiedzę fotograficzną, czy nie będę się nudził?

  Oczywiście, że nie! Jeździ z nami wielu profesjonalistów, którzy podczas wypraw tworzą materiały publikowane potem w gazetach i czasopismach. Nawet jeśli wiesz już wszystko, to nasz program jest tak ciekawy, że będzie dla Ciebie okazją do zrobienia świetnych zdjęć lub możliwością pracy nad własnym materiałem. W miarę naszych możliwości będziemy Ci pomagać w realizacji Twoich pomysłów.

  Jaki sprzęt jest zalecany na wyjazd fotograficzny?

  Przy obecnym rozwoju technologii, możesz fotografować nawet telefonem. My zalecamy, by móc „wycisnąć” jak najwięcej, aparat z wymienną optyką — lustrzankę, lub bezlusterkowiec. Przed wyjazdem na warsztaty fotograficzne, organizujemy spotkanie z uczestnikami i omawiamy jaki sprzęt należy ze sobą zabrać. Służymy też wszelką pomocą — napisz do nas, jeśli masz jakieś pytania.

  Nie jestem zainteresowany fotografią, czy też mogę jechać?

  Tak, również możesz dołączyć. Oprócz fotografowania również zwiedzamy i poznajemy odwiedzany kraj. Znajdujemy też czas na relaks i zabawę.

  Ilość osób, które właśnie oglądają tą ofertę: 1