Tanzania: Kilimandżaro i Safari

Cena:
CenaKilimandżaro: 8790USD/os.
Safari: 8990USD/os.

- Termin wkrótce -zadaj nam pytanie:

  Save To Wish List

  Adding item to wishlist requires an account

  3139

  Dlaczego z nami?

  • Autorskie, dopracowane trasy
  • Kameralne grupy
  • Najlepsi piloci i przewodnicy
  • Najlepszy stosunek jakości do ceny

  Masz pytania?

  Tanzania: Kilimandżaro i Safari

  Termin wyjazduTermin wkrótce
  • Typ: Trekking,
   Krajoznawcza
  • Długość: 8+11 Dni
  • Grupa: 6-10 Osób
  • Trudność: Kilimandżaro - wysoka, Safari - niska

  KILIMANDŻARO:

  Dach Afryki od zawsze fascynował ludzi. Miejscowi uznawali go za Boga, śmiałkowie wytyczali coraz to nowe trasy na szczyt, a artyści składali mu hołd w książkach, piosenkach i obrazach. Ty też możesz wspiąć się na tą najwyższą wolnostojącą górę świata i zdobyć jeden ze szczytów korony ziemi. Gwarantujemy, że są to wyjątkowe emocje, a sam trekking jest niezwykle piękny. 

  SAFARI:

  Dzika przyroda, plemiona żyjące jak przed wiekami, oszałamiające krajobrazy i przyjaźni ludzie – wszystko to sprawia, że Tanzania jest jednym z najciekawszych kierunków podróżniczych. Jeśli czujesz głód podróży, to ruszaj z nami oglądać lwy, nosorożce, słonie i resztę afrykańskiej fauny, zobaczyć Wielką Migrację i poznawać fascynującą kulturę Masajów, pasterzy Datoga i koczowników Hadzabe!

  Co nas wyróżnia?

    ✓    W każdy wyjazd wkładamy całe i pasję!
    ✓    Przygotowaliśmy fascynującą trasę, obejmującą najpiękniejsze Parki Narodowe!
    ✓    Zobaczymy Wielką Migrację – jedno z najwspanialszych przeżyć przyrodniczych na świecie.
    ✓    Zdobędziemy dach Afryki – Kilimandżaro!
    ✓    Stawiamy na prawdziwe podróżowanie, kontakt z mieszkańcami i unikanie turystycznej ściemy.
    ✓    Jedziemy w kameralnej grupie (max. 10 osób) i kumpelskiej atmosferze
    ✓    Bezpieczeństwo i profesjonalizm to dla nas podstawa!

  Główne atrakcje Safari:

  Przylatujemy na lotnisko w Moshi, położone w niedalekiej odległości od Kilimandżaro – dachu Afryki. Od wizyty u podnóża tej góry rozpoczniemy naszą wyprawę. Zobaczymy kilka punktów widokowych i zrelaksujemy się nad  wodospadem. Będzie możliwość degustacji „pysznego” lokalnego wina kokosowego. Kolejnych lokalnych specjałów popróbujemy już w Moshi, podczas spaceru po mieście. Kolejnego dnia rozpoczynamy nasze ośmiodniowe safari. To dłużej niż robią typowe biura (3 lub 5 dni), dzięki temu zobaczymy więcej i dotrzemy dalej niż inni. Poczujecie się jak bohaterowie współczesnego „W Pustyni i w Puszczy”!

   

  Park Narodowy Tarangire

  Zwany tanzańskim domem słoni i baobabów – jest ich tam naprawdę dużo! Oprócz tego spotkamy ogrom zwierzyny, będzie szansa wypatrzenia lwów, zebr, a nawet taplających się w jeziorze hipopotamów oraz żerujących w okolicy flamingów. A wszystko to pośród pięknych krajobrazów!

  Park Narodowy Serengeti

  Jeden z największych i najbardziej znanych obszarów chronionych na świecie. Rozciąga się na  przestrzeni 14 763 km2, a dzięki rzadkiej roślinności, na którą składają się trawiaste sawanny i kępy drzew akacjowych, jest idealny do obserwacji zwierząt. Słowo „serengit” oznacza „bezkresną równinę” którą zamieszkują żyrafy, słonie, nosorożce, gepardy, lamparty, lwy, hieny, hipopotamy i dziesiątki innych, egzotycznych gatunków. Poczujecie tu, że wkraczacie do świata zwierząt, nietkniętego ręką człowieka. Zobaczycie całe ekosystemy, a dzika przyroda będzie otaczać Was ze wszystkich stron.

  Wielka Migracja

  Co roku miliony zebr i gnu przemierzają park Serengeti z jego południowej części, aż do Parku Masai Mara w Kenii. Do wędrówki pcha je dostępność pożywienia, ale po drodze czyha na nie wiele niebezpieczeństw – drapieżniki, takie jak lwy i lamparty, ale też przeprawy przez wypełnione krokodylami rzeki. Podczas naszego pobytu w Serengeti będziemy świadkami tego niezwykłego spektaklu – w opinii wielu, najbardziej niesamowitego zetknięcia z afrykańską przyrodą.

  Krater Ngorongoro

  Uznano go za jeden z Siedmiu Naturalnych Cudów Afryki (oprócz tego podczas wyjazdu zobaczymy jeszcze dwa – Kilimandżaro i Wielką Migrację). Powstał po wybuchu i zapadnięciu się olbrzymiego wulkanu, ponad 2 miliony lat temu. Mierząca 260km2 kaldera (największa na świecie) jest domem dla ogromnej liczby gatunków zwierząt. Jeśli dopisze nam szczęście, może spotkamy bardzo rzadkiego, czarnego nosorożca. Jeśli nie, będziemy musieli „zadowolić się” lampartami, lwami czy gnu, leniwie skubiącymi trawę na tle majestatycznej, kilometrowej ściany wulkanu. W Hippo Pool będziemy obserwować zanurzone w błocie hipopotamy, oraz liczne ptactwo, w tym bociany białobrzuche i żurawie koroniaste. Wracając miniemy taplające się w kałużach guźce i pędzące strusie.

  Park Ngorongoro

  Otaczający krater park stał się domem Majasów, to tym jak zostali oni wysiedleni z terenów Parku Serengeti. Dowiemy się więcej o ich życiu i kulturze, a noc spędzimy w masajskiej wiosce Masai Mbomo.

  Jezioro Eyasi i lud Hadzabe

  Okolice jeziora Eyasi zamieszkują Buszmeni Afryki Wschodniej, prowadzący w dalszym ciągu myśliwsko-zbieracki tryb życia. Lud Hadzabe, bo o nich mowa, żyje dokładnie tak, jak ich przodkowie przed tysiącami lat, zamieszkując prymitywne szałasy z gałęzi i liści. Wizyta w wiosce, to doskonała okazja do poznania tych niezwykłych ludzi i uczestniczenia w ich codziennym życiu. Dowiemy się w jaki sposób polują i spróbujemy nauczyć się kilku słów w ich języku „klików”, który momentami brzmi jak ciąg prychnięć i mlaskania. Podobnego języka używają też Buszmeni na pustyni Kalahari w Botswanie, poza tym nie jest on spokrewniony z żadnym innym, współcześnie występującym. Odwiedzimy też pasterzy Datoga, którzy specjalizują się w prymitywnej metalurgii.

  Park Narodowy Arusza

  Odwiedzimy tu Jezioro Mormella, zamieszkałe przez rzesze flamingów, oraz krater Ngurdoto. Bagniste wnętrze zapadliny zamieszkują bawoły, guźce, antylopy, hieny, pawiany i inne naczelne, w tym rzadkie czarno-białe gerezy. Do tego zaobserwujemy liczne gatunki ptaków. Odwiedzimy też punkt widokowy, z którego roztacza się piękna panorama z górującym nad nią, wysokim na 4655m szczytem Mount Meru. Jest to najwyższy czynny wulkan Afryki.

  Gorące źródła Kikuletwa

  Zbiorniki wodne w Tanzanii nie nadają się do kąpieli, ale wyjątek stanowią gorące źródła, w których będziemy mogli odprężyć się po trudach wyprawy. Otoczona figowymi drzewami, krystalicznie czysta woda zapewni nam pełnię relaksu, a jeśli komuś zabraknie adrenaliny, to może skakać do źródła z nawieszonej nad nim liny.

  Arusza

  W najważniejszym mieście regionu odwiedzimy m.in. lokalny targ i zobaczymy codzienne życie mieszkańców tanzańskich miast. W niewielkiej odległości od miasta, w wiosce Tengru, znajdował się obóz, w którym w czasie II Wojny Światowej mieszkali polscy uchodźcy, którym udało się wydostać z ZSRR z armią Andersa. Świadectwem tych czasów jest polski cmentarz, na którym pochowano 149 rodaków.

  Uhuru Primary School

  Na koniec wyjazdu odwiedzimy zaprzyjaźnioną szkołę podstawową, bo zobaczyć, jak wygląda edukacja w Tanzanii. Zorganizowaliśmy dwie zbiórki dla tej szkoły. W sumie udało się uzbierać ponad 30 tysięcy złotych. W ramach pierwszej ufundowaliśmy 40 ławek, a podczas drugiej zebraliśmy pieniądze na remont toalet. Wizyta będzie dobrą okazją, by zobaczyć na żywo efekty Waszej dobroci.

  Wejście na Kilimandżaro

  Kto nie marzył, żeby zdobyć Kilimandżaro, najwyższą górę Afryki i mieć zaliczony choć jeden szczyt z listy Korony Ziemi? Jeśli Wy tak, to macie ku temu znakomitą okazję. Nasz wyjazd na safari można rozszerzyć o zdobycie Kili. Ten dodatkowy trekking odbędziemy przed regularnym programem i zajmie nam tydzień, w tym 6 dni samej wspinaczki. Wybraliśmy trasę Marangu, wydłużając ją o dodatkowy dzień na aklimatyzację. Takie rozwiązanie charakteryzuje się największym wskaźnikiem sukcesu, sięgającym 85-90%. Na tej trasie, jako jedynej, nocleg odbywa się w chatkach, nie namiotach, co jest zbawienne w przypadku możliwych nocnych opadów deszczu. Wybraliśmy sprawdzonych, doświadczonych lokalnych przewodników, by zapewnić Wam maksimum bezpieczeństwa (w tym butle z tlenem i zaplecze medyczne) i radości z osiągnięcia wierzchołka i spojrzenia na Afrykę z wysokości 5895 m n.p.m.

   

  Wspinaczka na Kilimandżaro to przygoda życia!

  Podczas wypraw na Kilimandżaro z Pakuj Plecak, zawsze na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo. Mamy wszelkie rekomendowane wyposażenie (tlen, przenośną komorę hiperbaryczną, leki), stosujemy dodatkowy dzień na aklimatyzację, a uczestnikom zalecamy wcześniej badania kontrolne i trening kondycyjny. Nasze lokalne biuro turystyczne na kilkanaście lat doświadczenia w organizowaniu trekkingów na Kilimandżaro, a główni przewodnicy zdobyli szczyt ponad 200 razy. Codzienne kontrole zdrowia i saturacji pozwolą na wykrycie niepokojących objawów wcześniej. Osobę, która nie może kontynuować dalszej wspinaczki, jeden z przewodników sprowadzi na dół (w razie potrzeby, z pomocą samochodu), gdzie czeka na nią hotel i ew. pomoc medyczna. Na każde dwie osoby przypada jeden przewodnik, a podczas ataku szczytowego dołączy do nas jeszcze dwóch, niosących tlen. Malutka grupa (max. 10 osób), pozwala na dobrą komunikację i pracę zespołową.
  Wspinaczka jest wymagająca i trzeba mieć niezłą kondycję oraz dobry stan zdrowia.

   

  Wyprawę prowadzi Marzena Józefczyk

  Marzena Józefczyk

  W „internetach” ukryta pod kryptonimem „Pstrykowisko”. Międzygórzanka z krwi i kości, obecnie większość czasu spędza w podróży lub opiekując się końmi w Norwegii. Mówi o sobie, cytując Andrzeja Poniedzielskiego, że jest globtrotuarką, obelżyświatką i poliglutką. Nietuzinkowym poczuciem humoru zaraża uczestników wypraw, a liczne opowieści umilają każdy wieczór. Nie rozstaje się ze swoim aparatem, którym zapisuje we własnej pamięci, ale także na kartach książek, napisanych wspólnie z Tomaszem Zawistowskim: “Gdy śmieją się oczy” i “Na dwie pary oczu”.
  Książki Marzeny: https://www.pstrykowisko.com/o-nas-1

  Koszt Safari: 8990 PLN/os.

  Noclegi:
  Podczas wizyty w Parkach Narodowych noclegi w namiotach, spanie na łóżkach polowych. W obozowiskach są toalety i prysznice.
  Podczas pobytu w Aruszy i Moshi noclegi w hostelach, pokoje 2 osobowe.

  Cena zawiera

  • doświadczonego, znającego kraj polskiego przewodnika
  • wsparcie fotograficzne, byście przywieźli wspaniałe zdjęcia
  • 10 noclegów
  • 11 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji
  • transfery z lotniska i na lotnisko
  • ośmiodniowe safari
  • wszystkie bilety wstępu
  • przewodników i transporty po Parkach Narodowych
  • wycieczkę do tanzańskich plemion
  • relaks w gorących źródłach
  • prezent niespodziankę
  • ubezpieczenie zdrowotne Travel World Pakiet VIP(KL 100 000 EUR, KR 7 000 EUR, NNW 10 000 EUR, BP 1 000 EUR, OC 100 000 EUR, CP)
   + ochrona w zakresie zachorowania na Covid-19 (do wysokości KL)
   + pokrycie kosztów kwarantanny związanej z Covid19 (2 000 EUR)
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

  Cena nie zawiera

  • lotu na trasie Warszawa – Kilimandżaro – Warszawa (ok. 3500 PLN/os.)
  • wizy (50 USD)
  • wyżywienia, poza safari – ok. 110 USD
  • napojów poza safari, alkoholi
  • napiwków (są wymagane – ok. 100-120 USD)
  • wymaganych testów na covid (na chwilę obecną test przed wylotem i po powrocie, w sumie ok. 450 PLN)
  • wydatków własnych
  • Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych, ubezpieczenia i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

  Koszt trekkingu Kilimandżaro: 8790 PLN/os.

  Cena zawiera

  • polskiego przewodnika
  • nocleg w hostelu w Moshi
  • sześciodniowy trekking na Kilimandżaro
  • bilety wstępu i opłaty za trekking
  • doświadczonych lokalnych przewodników, tragarzy i kucharza
  • wyżywienie podczas trekkingu
  • hotel na wypadek rezygnacji ze wspinaczki
  • ubezpieczenie zdrowotne Travel World Pakiet VIP z uwzględnieniem sportów ekstremalnych (KL 100 000 EUR, KR 7 000 EUR, NNW 10 000 EUR, BP 1 000 EUR, OC 100 000 EUR, CP)
   + ochrona w zakresie zachorowania na Covid-19 (do wysokości KL)
   + pokrycie kosztów kwarantanny związanej z Covid19 (2 000 EUR)
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

  Cena nie zawiera

  • lotu na trasie Warszawa – Kilimandżaro – Warszawa (ok. 3500 PLN/os.)
  • wyżywienia w Moshi (5-10 USD za posiłek x 2 dni)
  • napojów i alkoholi
  • napiwków (są wymagane – ok. 140 USD)
  • wydatków własnych
  • Chętnym zapewniamy pomoc w zakupie biletów lotniczych, ubezpieczenia i chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze przedwyjazdowe pytania.

  Pamiętaj, że Afryka to nieprzewidywalny kontynent, za każdym rogiem może czekać na nas nowa atrakcja. Z drugiej strony jednak, może się zdarzyć, że coś nagle zostanie zamknięte, albo przełożone na inny dzień. Nawet w takich sytuacjach dopilnujemy, żeby nie zabrakło Ci wrażeń :).

  Wyjazd ma charakter backpackerski, standard „all inclusive” nie jest przewidziany 😉

  Opinie uczestników
  • Tanzania – niestandardowa i niesztampowa wyprawa w kolejny piękny zakątek świata. Ten bezpośredni kontakt z dziką przyrodą, z plemionami tak samo ciekawymi nas, jak my ich, z tradycyjną kuchnią, bezcenne. To moja kolejna wyprawa z Pakuj Plecak i oczywiście nie ostatnia, bo profesjonalizm, atmosfera i serce Moniki i Jaśka urzekają nie tylko na chwilę.

   Joanna D.
  • Tanzania z Pakuj Plecak – niesamowita przygoda, wyprawa, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! […] możliwość rozmowy z ludźmi, którzy nie znają samolotów, komputerów ani internetu, dotknięcie kultur, które są u progu zaniknięcia – to coś, czego żadne biuro podróży nie jest w stanie zapewnić. Dodatkowo super atmosfera, doskonała organizacja (co w afrykańskich realiach stanowi nie lada wyczyn) i dużo, dużo więcej!
   Polecam całym sercem.

   Mariola Posiewka
  • […] wyprawa do Tanzanii. Chętnie powtórzę ją jeszcze kilka razy, najchętniej z Pakuj Plecak oczywiście!

   Magda Stępień
  Najczętsze pytania

  Jakie są restrykcje związane z pandemią?

  Stan na 02.08.2022

  Zalecane jest noszenie maseczek w transporcie publicznym i zachowanie dystansu społecznego.

  OSOBY ZASZCZEPIONE

  Władze Tanzanii wprowadziły ułatwienia dla osób w pełni zaszczepionych („fully vaccinated”). Status potwierdza certyfikat z kodem QR. Tylko szczepionki, które zostały zatwierdzone przez WHO są akceptowane.

  Podróżni nie w pełni zaszczepieni, niezaszczepieni i Ci, którzy nie mogą przyjąć szczepienia podlegają tym samym regulacjom.

  Osoby w pełni zaszczepione nie podlegają obowiązkowi przedstawienia negatywnego testu PCR i nie muszą wykonywać rapid testu po przylocie do Tanzanii. Status zaszczepionego potwierdza aktualny certyfikat z kodem QR, który należy mieć przy sobie celem weryfikacji po przylocie.

  Osoby w pełni zaszczepione są zwolnione z obowiązku wykonywania rapid testów po przyjeździe.

  Dzieci w wieku 5 lat lub młodsze oraz podróżni korzystający z tranzytu są zwolnieni z wymogu zarówno testu RT-PCR, jak i szybkiego testu antygenowego.

  Osoby, które muszą wykonać testy na obecność Covid-19 w związku z planowaną podróżą z Tanzanii do innych krajów, zobowiązane są do uprzedniej rejestracji na stronie internetowej tutejszego Ministerstwa Zdrowia: www.pimacovid.moh.go.tz. Wymóg ten dotyczy obecnie Tanzanii kontynentalnej, na Zanzibarze nie jest natomiast wymagane wcześniejsze umawianie wizyty za pośrednictwem ww. strony internetowej.

  Rejestracja umożliwia umówienie się na wykonanie testu w jednym z punktów pobierania próbek w kontynentalnej części Tanzanii. Podróżni, którzy uzyskają wynik negatywny, otrzymają zaświadczenie bezpośrednio drogą elektroniczną w ciągu około 48 godzin. W sprawie wyników badań można także bezpośrednio kontaktować się z laboratorium krajowym pod numerami telefonów: +255 (0) 717 156 246 lub +255 (0) 716 078 422.

  W Dar-es-Salam, oprócz laboratorium krajowego, próbki do testowania pobierane są w: IST Clinic, Agakhan Hospital, Muhimbili National Hospital, Amana Regional Referral Hospital, jak również w szpitalach: Sinza, Mbagala, Kigamboni, Mwananyamala, Temeke.

  Na Zanzibarze w razie takiej konieczności test można wykonać np. w Tasakhtaa Global Hospital.

  Sugerujemy sprawdzanie na kilka dni przed wylotem z Tanzanii, jakie są aktualne wymogi przewoźnika, z których usług Państwo korzystacie, jak również aktualne wymogi kraju tranzytowego/docelowego. Wymogi przewoźnika oraz krajów tranzytowych polecamy sprawdzać także przed wylotem z Polski do Tanzanii.

  Osoby, które uzyskają pozytywny wynik testu na COVID-19 po przyjeździe do Tanzanii są zobowiązane odbyć minimum 14-dniową kwarantannę w wybranym miejscu (aż do uzyskania negatywnego wyniku testu PCR).

  Uwaga: każdy podróżujący do Zjednoczonej Republiki Tanzanii zobowiązany jest wypełnić 24 godziny przed wjazdem do tego kraju formularz (tzw. Travelers Surveillance Form) online: https://afyamsafiri.moh.go.tz/. Po wypełnieniu formularza podróżny otrzyma stosowne potwierdzenie. Powiadomienie będzie zawierało unikalny kod (Unique Health Code – UHC), który należy okazać lokalnym służbom imigracyjnym po przybyciu do Tanzanii.

  OSOBY NIEZASZCZEPIONE

  Niezaszczepieni podróżni zobowiązani będą do okazania po przyjeździe/przylocie do Tanzanii zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na obecność Covid-19. Próbki do testu powinny być pobrane w ciągu 72 godzin przed przyjazdem/przylotem do Tanzanii.

  Osoby bez zaświadczenia będą musiały wykonać test PCR po przyjeździe/przylocie do Tanzanii (koszt 100 USD) i pozostawać w samoizolacji do uzyskania wyników.

  Wszyscy niezaszczepieni podlegają obowiązkowym szybkim testom (tzw. „rapid test”) po przybyciu do Tanzanii. Koszt testu to 10 USD w Tanzanii kontynentalnej i 25 USD na Zanzibarze. W praktyce, po przylocie na Zanzibar i do Dar es Salaam rapid testy nie są wykonywane przez osoby, które okazały negatywny wynik testu PCR.

  Osoby, które muszą wykonać testy na obecność Covid-19 w związku z planowaną podróżą z Tanzanii do innych krajów, zobowiązane są do uprzedniej rejestracji na stronie internetowej tutejszego Ministerstwa Zdrowia: www.pimacovid.moh.go.tz. Wymóg ten dotyczy obecnie Tanzanii kontynentalnej, na Zanzibarze nie jest natomiast wymagane wcześniejsze umawianie wizyty za pośrednictwem ww. strony internetowej.

  Rejestracja umożliwia umówienie się na wykonanie testu w jednym z punktów pobierania próbek w kontynentalnej części Tanzanii. Podróżni, którzy uzyskają wynik negatywny, otrzymają zaświadczenie bezpośrednio drogą elektroniczną w ciągu około 48 godzin. W sprawie wyników badań można także bezpośrednio kontaktować się z laboratorium krajowym pod numerami telefonów: +255 (0) 717 156 246 lub +255 (0) 716 078 422.

  W Dar-es-Salam, oprócz laboratorium krajowego, próbki do testowania pobierane są w: IST Clinic, Agakhan Hospital, Muhimbili National Hospital, Amana Regional Referral Hospital, jak również w szpitalach: Sinza, Mbagala, Kigamboni, Mwananyamala, Temeke.

  Na Zanzibarze w razie takiej konieczności test można wykonać np. w Tasakhtaa Global Hospital.

  Sugerujemy sprawdzanie na kilka dni przed wylotem z Tanzanii, jakie są aktualne wymogi przewoźnika, z których usług Państwo korzystacie, jak również aktualne wymogi kraju tranzytowego/docelowego. Wymogi przewoźnika oraz krajów tranzytowych polecamy sprawdzać także przed wylotem z Polski do Tanzanii.

  Osoby, które uzyskają pozytywny wynik testu na COVID-19 po przyjeździe do Tanzanii są zobowiązane odbyć minimum 14-dniową kwarantannę w wybranym miejscu (aż do uzyskania negatywnego wyniku testu PCR).

  Uwaga: każdy podróżujący do Zjednoczonej Republiki Tanzanii zobowiązany jest wypełnić 24 godziny przed wjazdem do tego kraju formularz (tzw. Travelers Surveillance Form) online: https://afyamsafiri.moh.go.tz/. Po wypełnieniu formularza podróżny otrzyma stosowne potwierdzenie. Powiadomienie będzie zawierało unikalny kod (Unique Health Code – UHC), który należy okazać lokalnym służbom imigracyjnym po przybyciu do Tanzanii.

  Aktualne dane na temat sytuacji epidemicznej w krajach Afryki są dostępne na stronach Africa Centres for Disease Control and Prevention.

  Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Co się stanie, jeśli zachoruję przed wyjazdem, lub wyjdzie mi pozytywny test na Covid-19?

  Zdajemy sobie sprawę, że pandemia może pokrzyżować plany, ale istnieje możliwość zabezpieczenia się na wypadek choroby lub pozytywnego testu, za pomocą tzw. „Ubezpieczenia od rezygnacji”. Dzięki temu, gdy nie będziesz mógł pojechać (z powodu Covid-19 oraz wielu innych, np. nagłych zmian życiowych), ubezpieczyciel zwróci 100% kosztu wyjazdu. Ubezpieczenie możesz wykupić przy zapisie na wyjazd lub skorzystać z dowolnego, wybranego ubezpieczyciela. Pamiętaj tylko, że musisz wykupić takie ubezpieczenie zazwyczaj w ciągu 7-10 dni od podpisania umowy na wyjazd, a jeśli do wyprawy został mniej niż miesiąc, to nawet tego samego dnia.

  Co się stanie, jeśli zachoruję na Covid-19 na wyjeździe?

  Każdy nasz uczestnik jest ubezpieczony na wypadek takiej sytuacji. Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenie, kwarantanny oraz ewentualnego przebookowania podróży powrotnej.

  Czy mogę zrezygnować z wyjazdu bez ponoszenia kosztów?

  Jeśli zrezygnujesz nie później niż na 60 dni przed wyjazdem, to otrzymasz pełny zwrot. Jeśli do wyjazdu jest mniej czasu, to potrącamy pewną cześć na poczet poniesionych kosztów. Dokładne informacje znajdziesz w naszych „Warunkach Uczestnictwa”.

  Mam 60, 70 lat, czy to wyjazd też dla mnie?

  Oczywiście! Jeśli nie masz przeciwwskazań zdrowotnych, to my nie mamy ograniczeń wiekowych. Wystarczy, że jesteś młody duchem! Jeżdżą z nami ludzie w każdym wieku i wszyscy się świetnie dogadujemy.

  Jakie są zalecane szczepienia?

  W każdej podróży zalecany jest zestaw szczepień profilaktycznych. Są to: Dur brzuszny, Tężec, Błonica, WZW A, WZW B

  Dodatkowe rekomendacje dla poszczególnych kierunków znajdziesz tutaj: https://szczepieniadlapodrozujacych.pl/szczepienia?world#scroll

  Zalecamy również konsultację z lekarzem medycyny podróży, oraz rozpoczęcie szczepień min. miesiąc przed wyjazdem.

  Chcę pojechać samemu, czy ten wyjazd jest dla mnie? Czy muszę coś dopłacić?

  Nie mamy żadnych dopłat dla singli, co więcej, większość ludzi jedzie w pojedynkę. Na miejscu śpimy w pokojach dwu lub kilkuosobowych, co tylko pomaga na nawiązaniu nowych znajomości i przyjaźni. Dopłata będzie konieczna jedynie, jeśli będziesz chciał mieć pokój jednoosobowy.

  Czy dużo chodzimy z ciężkim bagażem?

  Nie, z dużym bagażem przemieszczamy się właściwie tylko do taksówki, autobusu, czy innego środka lokomocji. Zawsze po dotarciu na miejsce zostawiamy bagaże w hotelu i zwiedzamy „na lekko”.

  Mogę zabrać walizkę, czy też wymagacie plecaków?

  Choć jesteśmy „Pakuj Plecak”, to możesz też spakować się w walizkę. 😄

  Skąd jest wylot?

  Zazwyczaj wylatujemy z Warszawy, ale zawsze sprawdzamy też inne miasta i jeśli okaże się, że znajdziemy korzystniejsze połączenie, to wspólnie z grupą rozważmy zmianę miejsca wylotu.

  Czy muszę sobie samodzielnie kupić bilet lotniczy?

  Nie. Wyszukujemy i kupujemy bilety na uczestników. Jeśli jednak chcesz kupić bilet samodzielnie, to też jest taka możliwość.

  Mieszkam w innym kraju, czy też mogę wziąć udział?

  Oczywiście. Możesz dolecieć samodzielnie, spotkamy się wtedy na lotnisku lub zorganizujemy Ci transfer do hotelu.

  Prowadzę siedzący tryb życia/mam kiepską kondycję. Czy dam radę?

  Na te wyjazdy konieczna jest niezła kondycja oraz dobry stan zdrowia. Nie oznacza to jednak, że wyjazd nie jest dla „zwykłych śmiertelników”. Trzeba się po prostu do niego przygotować. Zajrzyj do naszych informacji przedwyjazdowych, by dowiedzieć się, jak się przygotować i jakie badania wykonać.

  Szczegółowe informacje przedwyjazdowe znajdziesz w naszym PORADNIKU. Jeśli jesteś zainteresowany trekkingiem na Kilimandżaro, to informacje znajdziesz w poradniku JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO TREKKINGU. Tutaj dowiesz jak APLIKOWAĆ O WIZĘ do Tanzanii.

  Ilość osób, które właśnie oglądają tą ofertę: 1