Zabierz rodzinę i wyruszcie odkrywać dziką przyrodę Biebrzańskiego Parku Narodowego

Zamieszkacie przez weekend na tratwie z doświadczonym podróżnikami, którzy z przyjemnością podzielą się z Wami swoim doświadczeniem. Przez dwie doby będziemy przedzierać się przez gąszcze traw i pokonywać meandry żyjącej rzeki zwanej polską Amazonką.  Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Przygotowaliśmy mini kurs fotograficzny, prezentację o biebrzańskiej florze i faunie a także pokaz fotografii otworkowej. W ciągu dnia, między gotowaniem pysznych potraw biwakowych, będzie też czas na pływanie kajakami, podglądanie ptaków czy opalanie się. Jednak, od czasu do czasu, trzeba będzie pomachać wiosłem, także na totalne lenistwo nie liczcie. A! Pamiętajcie, że spływ tratwami to praca zespołowa, dlatego już od pierwszego wieczoru, będziemy odpowiednio pracować nad wzorową integracją rodzin.

Zapisz się bez ryzyka!


Gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki w przypadku rezygnacji lub odwołania wyjazdu!
Szczegóły w regulaminie.

Biebrzański Park Narodowy

Zajmuje około 59 tysięcy hektarów terenu, w skład którego wchodzą bagienne łąki, mokradła, torfowiska i zbiorowiska leśne. Jest on ostoją wielu rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Żyje tu wiele gatunków ptaków, a także łosie. Park należy do programu Natura 2000, który obejmuje ochroną obszary na terytorium Unii Europejskiej. Jego cel, to zachowanie określonych typów siedlisk przyrodniczych i gatunków, które uważane są za cenne i zagrożone w skali całej Europy.

Program:

 
Piątek 11 czerwca 2021
Około godz. 17.00 spotykamy się w miejscowości Hamulka, skąd czeka nas krótki spacer do zacumowanych tratw. Kiedy ostatni majtek wejdzie na pokład, odbędziemy krótkie szkolenie, na którym poznacie obsługę naszego weekendowego domu, podzielimy się też obowiązkami i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze przed zachodem słońca rozpoczynamy rzeczną przygodę.
Po kolacji zrobimy mini kurs fotograficzny dla dzieci, tak aby każdy wrócił do domu, nie tylko z pięknymi wspomnieniami, lecz także z kolekcją fajnych zdjęć. Będzie też pokaz fotografii otworkowej, na którym pokażemy jak zbudować aparat z puszki po napojach.

Sobota 29 maja 2021

Ten dzień zaczniemy od porannej pobudki i obserwacji budzącej się do życia przyrody.

Następnie wspólnie przygotujemy śniadanie, a po nim Pan Kapitan przygotuje dla Was ciekawostki o ptakach i innych zwierzętach zamieszkujących okolice Biebrzy. W między czasie zbudujemy pokładowe akwarium i przyjrzymy się bliżej żyjącej wokół Biebrzy faunie i florze.

Następnie przygotujemy obiad a później już tylko relaks na kajakach, ożywione rozmowy w cieniu pokładowej wiaty i  podglądanie przyrody. Zakończenie dnia ukoronujemy pięknym czerwcowym zachodem słońca.

Niedziela 30 maja 2021

Tego dnia pływamy do południa, wykorzystując ostatnie momenty na obserwację przyrodniczego życia, później przygotowujemy tratwę do oddania.

Opcja dodatkowa

Chętnych przetransportowujemy na  dalsze zwiedzanie Biebrzańskiego Parku, tym razem z lotu ptaka. Tutaj czeka na Was meandrująca, dzika Biebrza wraz ze swoimi nieokiełznanymi rozlewiskami, dziką zwierzyną i ptakami – czyli po prostu widoki zapierające dech w piersiach. Dodajcie do tego jarzący się czerwienią zachód słońca i wyjdzie Wam najbardziej niesamowity weekend w roku!

Koszt spływu tratwą 649 zł*

Cena obejmuje:

 • 2 noclegi na czarterowanej tratwie z niezbędnym osprzętem i dodatkowym wyposażeniem: grill, węgiel drzewny, butla gazowa z palnikiem, garnek, czajnik, patelnia, woda pitna do gotowania potraw.
 • karty wstępu na spływ
 • prowiant na tratwę, z którego wspólnie przyrządzimy: 2 śniadania (sobota, niedziela) , 2 kolacje (piątek, sobota), 2 obiady (sobota, niedziela – grill)
 • kawa, herbata
 • prelekcję o ptakach + obserwacja fauny i flory pod okiem doświadczonego przyrodnika
 • mini kurs fotografii dla dzieci + pokaz budowania aparatów otworkowych
 • kajaki

Cena nie obejmuje:

  • dojazdu
  • ubezpieczenia (wskazane we własnym zakresie)
  • napojów (woda i inne)
  • przekąsek
  • innych wydatków własnych
  • opcji dodatkowych – lotu balonem

      * cena dla rodzin powyżej 3 osób -599 zł/os

Opcja dodatkowa lot balonem. Koszt- 550 PLN

Wyjazd ma charakter backpackerski, standard „all inclusive” nie jest przewidziany

 
 

Harmonogram płatności:

 • 500 zł – w momencie zapisu. Ta kwota jest zadatkiem zwrotnym, który w momencie gdy wyprawa nie dojdzie do skutku zwracamy na konto klienta.
 • 1 rata 149 zł do 1 czerwca 2021
 • Rezerwacja balonu – 550 zł do 1 czerwca 2021

Tratwą dowodzi:

Kacper Bartczak

Fotograf i przyrodnik, który namiętnie stara się te dwie pasje łączyć. Jego wielka miłość do obserwowania natury, z którą zdaje się urodził, połączyła się z pasją fotografowania już w dzieciństwie. Początkowo na matówce znajdywały się głównie owady i ptaki, ale wkrótce dołączyły do nich portrety najbliższej rodziny i znajomych. W liceum ta zabawa stała się prawdziwą pasją i pomysłem na życie, która doprowadziła do ukończenia trzech szkół fotograficznych (ZSF, WSF, PWSFTviT). Wiele godzin spędzonych na praktykach zawodowych oraz podczas pracy w studiach fotograficznych czy zakładach drukarskich, dały mu szeroką wiedzę techniczną. Wreszcie współpraca i dyskusje z artystami i krytykami oraz fachowa literatura skierowały jego twórczość w kierunku fotografii konceptualnej i kreacyjnej. Dzisiaj jest już nie tylko uczniem, ale i wykładowcą. Pracuje jako asystent w warszawskim ASP oraz prowadzi kursy indywidualne i dla uczniów prywatnych szkół fotografii. Jego prace można było zobaczyć na kilku indywidualnych i zbiorowych wystawach w Polsce i Europie. Prezentował między innymi projekty „Lewe pół profilowe” i „5 days trip” w Warszawie, „Warszawa poza czasem i pamięcią” i „Zwidoki” w Warszawie i Łodzi, czy „Kerry from the sea” w Caherciveen.

Zapisz się na wyprawę!

Telefonicznie: 693 013 113 lub poprzez formularz: